Przejdź do treści

Godziny otwarcia

Szanowni Czytelnicy/Studenci,

biblioteki Uczelni funkcjonują i prowadzą obsługę bezpośrednią czytelników w godzinach pracy oraz za pomocą środków porozumiewania się na odległość (telefon, e-mail, systemy teleinformatyczne).

W bibliotece może przebywać max. 1 czytelnik* + os. obsługujące.

* plus jeden czytelnik przy stanowisku komputerowym

Uprzejmie przypominamy, że do odwołania:

• wolny dostęp do księgozbioru jest zawieszony - książki podaje bibliotekarz;
• bibliotekarz dyżurujący wydaje wyłącznie książki uprzednio zamówione lub zarezerwowane przez stronę: http://katalog.uth.edu.pl/ ;
• okres kwarantanny zwracanych książek wynosi 3 dni;
• z użytkowania wyłączona jest czytelnia biblioteczna;
• istnieje możliwość skorzystania z wyznaczonych stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu i/lub drukarki  i/lub skanera (Jutrzenki - 4 stanowiska ; Jagiellońska - 1 stanowisko).

Dni i godziny obsługi bezpośredniej są następujące:

  • w Kampusie Jutrzenki: we wtorki, środy i czwartki w godz. 8:00-15:00, soboty w godz. 8:30-15:00 oraz niedziele w godz. 8:30-13:30 (przerwa w weekendy 12:30–13:00). Pierwsza środa miesiąca w godz. 10:00-18:00
  • w Kampusie Jagiellońska: we wtorki, środy i czwartki w godz. 8:00-15:00, soboty w godz. 8:30-15:00 oraz niedziele w godz. 8:30-13:30 (przerwa w weekendy 12:30–13:00). Pierwsza środa miesiąca w godz. 10:00-18:00
  • w Wydziale Zamiejscowym w Płońsku: we wtorki, środy i czwartki w godz. 8:00-15:00, soboty (zjazdowe) w godz. 9:00-14:00 oraz niedziele (zjazdowe) w godz. 9:00-14:00.

Przedłużenie terminu zwrotu wypożyczonych materiałów bibliotecznych jest możliwe przez stronę: http://katalog.uth.edu.pl/ samodzielnie logując się do swojego konta bibliotecznego, a także telefonicznie oraz mailowo w godzinach pełnienia dyżuru.

W czasie epidemii istnieje możliwość zdalnej aktywacji konta bibliotecznego oraz pozyskania danych dostępowych do zasobów elektronicznych oferowanych przez bibliotekę.

W tym celu należy:

  1. ukończyć szkolenie biblioteczne na platformie e-learningowej Moodle UTH;
  2. wypełnić formularz rejestracyjny na stronie: http://katalog.uth.edu.pl/register
  3. przesłać nam numer, który wyświetli się na górze strony po wysłaniu zgłoszenia oraz fotografie/skany obydwu stron legitymacji studenckiej w celu aktywacji konta na adres: biblioteka@uth.edu.pl - korespondencję z biblioteką prosimy prowadzić wyłącznie z imiennych adresów e-mail w domenie Uczelni (@uth.pl ; @uth.edu.pl).

Po zapisaniu się do biblioteki otrzymują Państwo:

  1. dane dostępowe do zasobów elektronicznych (baz danych, platform);
  2. możliwość zarządzania swoim kontem bibliotecznym;
  3. możliwość korzystania z zasobów Biblioteki Cyfrowej UTH;
  4. dostęp do szeregu tytułów czasopism on-line.

W razie problemów z zalogowaniem się do swojego konta bibliotecznego, prosimy o skontaktowanie się z nami telefonicznie (w godzinach pełnienia dyżuru): Kampus Jutrzenki (22) 262 88 40 ; Kampus Jagiellońska (22) 262 88 42 lub mailowo: biblioteka@uth.edu.pl

Przypominamy o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących na terenie Uczelni: