O biurze karier

27
Lat na rynku
Czy znasz swoje kompetemcje?

Akademickie Biuro Karier zostało utworzone w 2005 roku. Stanowi „pomost” w relacjach między środowiskiem akademickim, a światem biznesu i rynkiem pracy. Oferta Biura Karier skierowana jest do studentów i absolwentów oraz do pracodawców.

Istotą działalności Biura Karier jest zapewnienie studentom i absolwentom Uczelni jak najlepszych warunków i możliwości wejścia w aktywne życie zawodowe.

Celem działalności Biura Karier jest:

 • pomoc absolwentom Uczelni w poszukiwaniu pracy poprzez nawiązywanie stałych kontaktów z pracodawcami oraz gromadzenie informacji o stypendiach, studiach podyplomowych i kursach zawodowych;
 • pomaganie studentom i absolwentom w planowaniu ich kariery zawodowej.

Zadania Biura Karier:

 1. dostarczanie studentom i absolwentom Uczelni informacji o rynku pracy i możliwościach podnoszenia kwalifikacji zawodowych;
 2. pozyskiwanie i udostępnianie studentom i absolwentom oferty pracy oraz staży zawodowych;
 3. budowanie pozytywnego wizerunku Uczelni oraz promocja jej absolwentów wśród pracodawców. Biuro Karier organizuje: prezentacje firm na Uczelni, wizyty studyjne, debaty, spotkania networkingowe oraz reprezentuje Uczelnię na konferencjach i spotkaniach branżowych, targach pracy itp.;
 4. budowanie relacji z rynkiem pracy poprzez nawiązywanie i utrzymywanie kontaktów z pracodawcami i instytucjami rynku pracy;
 5. pomoc w aktywnym poszukiwaniu pracy studentom i absolwentom Uczelni m.in. poprzez poradnictwo, z uwzględnieniem predyspozycji i ograniczeń zawodowych, poradnictwo w zakresie metod poszukiwania pracy,
 6. pomoc pracodawcom w pozyskiwaniu kandydatów na wolne miejsca pracy oraz staże zawodowe;
 7. obsługa wszystkich etapów działalności związanej z realizacją studenckich praktyk zawodowych;
 8. prowadzenie kursów i szkoleń podnoszących kwalifikacje zawodowe studentów i absolwentów Uczelni;
 9. prowadzenie indywidualnego doradztwa zawodowego dla studentów i absolwentów Uczelni;
 10. aktywne poszukiwanie „talentów” wśród studentów oraz umożliwianie im udziału w otwartych projektach rekrutacyjnych; monitorowanie karier zawodowych absolwentów.

 

AKADEMICKIE BIURO KARIER WSPÓŁPRACUJE z:

 

 

POLECAMY PUBLIKACJE

 

 

Aktualności Biura Karier

 

SPRYT CZY WIEDZA? CO NAPRAWDĘ LICZY SIĘ W ZAWODZIE SPEDYTORA?

Podczas gry szkoleniowej każdy uczestnik wcieli się w rolę Spedytora, Klienta lub Przewoźnika. Jeśli chcesz przekonać się, z jakimi wyzwaniami mierzą się poszczególni uczestnicy procesu spedycyjnego, nauczyć się prowadzić rozmowę sprzedażową, negocjować i współpracować, by zwiększyć swoje szanse w branży TSL, to ten warsztat jest dla Ciebie! Zapisz się i przećwicz w praktyce konkretne umiejętności.

06.12.2019 ( piątek) godz. 9.00-12.00 sala 108

Kampus Jutrzenki

Informacje i zapisy: kariera@uth.edu.pl , tel. (22) 262-88-21/  ( 22) 262 88 22

Szkolenie prowadzi Optima Logistics Group S.A.

 

Jak napisać CV? Wzór i wskazówki jak napisać dobre CV do pracy

Zastanawiasz się, jak napisać dobre CV, które przyciągnie wzrok pracodawcy i zapewni Ci zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną? Nie wiesz, jakie wymogi musisz spełnić i na które elementy pracodawcy zwracają największą uwagę?

Trafiłeś we właściwe miejsce. Za chwilę dowiesz się, jak opisać w CV swoje największe atuty i jakie sztuczki zastosować, aby zostawić w tyle konkurencję. Najpierw pokażemy Ci wzór gotowego CV, a następnie omówimy jego poszczególne elementy.

Zapraszamy do lekturu całego poradnika -> https://www.livecareer.pl/cv/jak-napisac-cv

 

 

Jak napisać CV po angielsku? Wzór i przydatne zwroty do English CV

Pisanie CV po angielsku jest dla wielu kandydatów sporym wyzwaniem. Trzeba stworzyć profesjonalny dokument, a do tego przekonująco opisać doświadczenie zawodowe i umiejętności, używając właściwego słownictwa i konstrukcji gramatycznych.

To bardzo ważne. Błędy językowe, niepoprawne formatowanie i zła klauzula po angielsku mogą przekreślić Twoje szanse na sukces w rekrutacji. Jeśli nie chcesz mieć tego problemu, sprawdź nasz wzór CV po angielsku, zastosuj wskazówki i stwórz CV po angielsku, które wygląda i brzmi profesjonalnie. 

 

Zapraszamy do odwiedzenia całego poradnika -> https://www.livecareer.pl/cv/cv-po-angielsku

 

Dzień otwarty w SII POLSKA

Twoją pasją jest technologia?  Studiujesz w Warszawie? 

Zobacz, jak wygląda praca u największego dostawcy usług IT i inżynieryjnych w Polsce, dowiedz się, dlaczego aż 87% naszego zespołu uważa Sii za wspaniałe miejsce pracy i poznaj naszych ekspertów! 

Zapisy pod linkiem:

https://evenea.pl/imprezy/inne/warszawa/dzien-otwarty-w-sii-warszawa-238056/

Wydarzenie jest bezpłatne. Organizator to pięciokrotny zdobywa tytułu Great Place to Work i wielokrotnie nagradzany dostawca usług IT i inżynieryjnych.

 

WYGOOGLUJ SOBIE STAŻ W AGENCJI SEO

Trwa konkurs o staż, organizowany przez Agencję AFTERWEB. Udział w konkursie mogą wziąć licealiści i studenci, którzy dobrze odnajdują się w internetowym świecie.

Do wygrania jest 3-miesięczny płatny staż stacjonarny (we Wrocławiu lub Wałbrzychu) albo online. Zwycięzcy sami zadecydują o formie odbycia stażu oraz wybiorą dział, w którym chcą zdobywać doświadczenie zawodowe. Otrzymają też wynagrodzenie w wysokości 3000 zł oraz szansę na stałe zatrudnienie.

Żeby wygrać, należy:

 • przygotować pracę konkursową pt. "Moja wizja Google za 50 lat",
 • wejść na stronę organizatora, kliknąć w znak /Konkurs Staż/ i odpowiedzieć na 6 pytań sprawdzających umiejętności googlowania,
 • przesłać odpowiedzi wraz z pracą konkursową, korzystając z gotowego formularza.

Czas trwania konkursu: 15.10 – 15.12.2019 r.

Wyłonienie Zwycięzców: 06.01.2020 r.

Regulamin konkursu: https://afterweb.pl/regulamin-konkursu-wygoogluj-sobie-staz.pdf

Zdobądź doświadczenie w księgowości

Polfrost Internationale Spedition Sp. z o.o. poszukuje pomocy do działu księgowości, praca dwa dni w tygodniu, grafik do ustalenia, umowa zlecenie. Zainteresowane osoby zapraszam do bezpośredniego kontaktu z Biurem Karier oraz o wysłanie aktualnego CV na maila kariera@uth.edu.pl , z dopiskiem "praca Polfrost".

Oferta praktyk dla studentów Architektury wnętrz

Autorska Pracownia architektury wnętrz Marika Kafar zaprasza do odbycia praktyk studentów zainteresowanych zdobyciem umiejętności praktycznych z zakresu tworzenia projektów.

Osoby zainteresowane zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z Biurem Karier UTH kariera@uth.edu.pl

 

Centrum Personalizacji Dokumentów MSWiA zaprasza na praktyki

Centrum Personalizacji Dokumentów MSWiA zaprasza do odbycia praktyk do następujących Wydziałów:

- Wydział Administracyjno-Gospodarczy

- Wydział Udostępniania Danych

- Wydział Personalizacji i Dystrybucji Dokumentów

Zainteresowane osoby zapraszamy do kontaktu z Biurem Karier: kariera@uth.edu.pl

 

ZACZNIJ KARIERĘ W AGENCJI RZĄDOWEJ

AGENCJA RZĄDOWA zajmująca się zagadnieniami bezpieczeństwa państwa oferuje absolwentom i studentom ostatnich lat studiów ciekawą pracę. Aktualnie poszukiwani są pracownicy na stanowisku Pracownika biurowego. Więcej informacji odnośnie rekrutacji w Biurze Karier UTH,  kariera@uth.edu.pl

 

ZAPISZ SIĘ DO KLUBU ABSOLWENTA

Drogi absolwencie, gratulujemy ukończenia studiów na naszej Uczelni. Chcemy utrzymywać z Tobą kontakt i wspierać Twój rozwój zawodowy. Wstąp do KLUBU ABSOLWENTA. WYPEŁNIJ ANKIETĘ I ODEŚLIJ NA MAILA: KARIERA@UTH.EDU.PL