Przejdź do treści

Koło Naukowe Architektura wnętrz

Koło Naukowe Architektura wnętrz powstało w wyniku podzielenia się Koła Naukowego Budownictwo i Architektura wnętrz i jest również spadkobiercą jego idei. Zostało utworzone z inicjatywy studentów Architektury wnętrz Wydziału Inżynieryjnego Uczelni Techniczno-Handlowej im. Heleny Chodkowskiej i aktywnie zrzesza osoby studiujące na tym kierunku

Koło prowadzi spotkania dyskusyjne oraz podejmuje zadania projektowe związane z architekturą oraz wizualizacjami 3D. Podjęte działania mają na celu poszerzenie wiedzy z zakresu projektowania użytkowego i podejmowanie dodatkowych wyzwań, które wzbogacą warsztat i doświadczenie członków koła.

Celem Koła jest wymiana wiedzy i doświadczeń, udział w inicjatywach związanych ze środowiskiem zewnętrznym UTH, integracja wydziału inżynieryjnego, a przede wszystkim pogłębienie wiedzy z zakresu architektury wnętrz i szeroko pojętych z tą dziedziną zagadnieniach.

Członkowie Koła wzięli udział w Konferencji naukowej organizowanej na Naszej uczelni, ponadto w planach jest uczestnictwo w innych wydarzeniach w kolejnym semestrze.

W planach koła jest organizacja cyklu wykładów poświęconych designowi, wizualizacjom wnętrz, udział w szkoleniach oraz targach wnętrzarskich i towarzyszącym temu wydarzeniom, wizyty na wystawach oraz udział w konkursach architektonicznych.

Koło zaczyna swoją działalność i choć jest na początku drogi, zapał i optymizm studentów pozwala wierzyć, że w przyszłości będzie mogło pochwalić się bogatym dorobkiem, który z przyjemnością zaprezentujemy szerszemu gronu.

Opiekun Naukowy – Patryk Gnybek, absolwent kierunku Architektura wnętrz w Uczelni Techniczno-Handlowej im. H. Chodkowskiej, prowadzi własną pracownię i z zapałem tworzy wyjątkowe wnętrza.

Kontakt: patryk.gnybek@uth.edu.pl