Przejdź do treści Przejdź do nawigacji

Koło naukowe TSL TEAM

Drużyna Koła Naukowego TSL Team

Koło Naukowe Studentów TSL Team jest innowacyjnym i nowoczesnym przedsięwzięciem, poszerzającym wiedzę z zakresu zarządzania łańcuchami logistycznymi  w branży transportowo-spedycyjnej.

Członkowie koła naukowego realizują badania naukowe, biorą udziały w konferencjach naukowych oraz wyjazdach do przedsiębiorstw z branży transportu, spedycji i logistyki.

Projekt TSL Team uwzględnia badania, spotkania i praktyczne pogłębianie wiedzy na temat najnowszych tendencji, które panują na rynku. Studenci mają zapewnione wsparcie finansowe w wyjazdach naukowych i konferencjach. Aktywnie współpracują z innymi kołami studenckimi innych uczelni. Aktywna działalność w kole rozwija kompetencje z zakresu wiedzy, działalności społecznej i zawodowej.

TSL Team łączy sympatyków i pasjonatów transportu, spedycji i logistyki nie tylko spośród studentów UTH. Z kołem współpracują studenci innych uczelni, pracownicy naukowi z ośrodków badawczych w kraju i za granicą, przedstawiciele instytucji krajowych i międzynarodowych. Do współpracy z Kołem zapraszani są także uczniowie współpracujących z Uczelnią szkół średnich, operatorzy logistyczni i piony logistyczno-transportowe znanych z branży TSL.

Obszar zainteresowań członków Koła Naukowego TSL Team jest bardzo szeroki - począwszy od problematyki magazynowania i opakowań, zarządzania łańcuchami logistycznymi, automatyzacji i informatyzacji procesów w branży transportowej i logistycznej, badań nad ekologicznymi systemami zasilania środków transportowych, sztucznej inteligencji, wykorzystania Dronów w logistyce, a skończywszy na nowoczesnych konstrukcjach środków transportowych we wszystkich gałęziach transportu.

Formy działalności TSL Team to: konferencje naukowe, wizyty studyjne w przedsiębiorstwach logistycznych, wykłady eksperckie praktyków, projekty logistyczne w firmach, turnieje branżowe, wystawy, współpraca z instytucjami i placówkami branżowymi oraz naukowo-badawczymi, a także z młodzieżą szkół średnich.

Członkowie TSL Team dzielą się na członków stałych i członków sympatyków. Obserwowani sympatycy otrzymują zaproszenia do grona członków stałych. Wyróżnia ich odznaka członka TSL Team.

Koło oprócz działalności stricte naukowej prowadzi również szeroką działalność społeczną. Członkowie TSL Team uczestniczą w organizacji imprez międzynarodowych, honorowani są nagrodami Ministra za osiągnięcia w nauce. Członkowie absolwenci, jak również współpracujący z TSL Team są coraz bardziej widoczni na wyższych stanowiskach w branży logistycznej, na stanowiskach w instytucjach rządowych oraz międzynarodowych.

W Kole znajdzie miejsce każdy, kto chce samodzielnie prowadzić badania naukowe,  jest otwarty, cechuje go chęć rozwoju osobistego i wytrwałość w przełamywaniu barier i schematów, zaangażowanie i pomoc w organizowaniu przedsięwzięć akademickich.

Opiekun Koła - dr inż. Anna Wytrykowska

Kontakt: tsl_team@uth.edu.pl

Galeria zdjęć 2013-2017