Przejdź do treści

TSL TEAM

Drużyna Koła Naukowego TSL Team

Koło Naukowe TSL Team jest innowacyjnym przedsięwzięciem, rozszerzającym dotychczasowy system organizowania działalności naukowej studentów. Przedmiotem zainteresowania Koła jest szeroko pojęta logistyka,  ze szczególnym uwzględnieniem najbardziej nowoczesnych zagadnień mieszczących się w tym obszarze badawczym. Projekt uwzględnia najnowsze tendencje w działalności współczesnych studenckich kół naukowych w uczelniach o profilu praktycznym, włączając do tradycyjnej działalności naukowej, która rozwija głównie kompetencje z zakresu wiedzy, również rozwijanie kompetencji społecznych i zawodowych. W tym wiedzy zawodowej, innowacyjności, kompetencji komunikacyjnych i pracy w zespołach projektowych.

TSL Team łączy sympatyków i pasjonatów logistyki nie tylko spośród studentów UTH, ale również innych uczelni, pracowników naukowych z ośrodków badawczych w kraju i za granicą, przedstawicieli instytucji krajowych i międzynarodowych. Do współpracy z Kołem zapraszani są także uczniowie współpracujących z Uczelnią szkół średnich, operatorzy logistyczni i piony logistyczno-transportowe znanych firm (No Limit, Point of View, Mercedes, DAMCO, Procter and Gamble, FM Logistic).

Obszar zainteresowań członków Koła Naukowego TSL Team jestbardzo szeroki - począwszy od problematyki magazynowania i opakowań, poprzez ekologiczne systemy zasilania środków transportowych, skończywszy na konstrukcji pojazdów.

Formy działalności TSL Team to: konferencje naukowe, wizyty studyjne w przedsiębiorstwach logistycznych, wykłady eksperckie praktyków, projekty logistyczne w firmach, turnieje branżowe, wystawy, współpraca z instytucjami i placówkami branżowymi oraz naukowo-badawczymi, z młodzieżą szkół średnich.

Członkowie TSL Team dzielą się na członków stałych i członków sympatyków. Obserwowani sympatycy otrzymują zaproszenia do grona członków stałych. Wyróżnia ich odznaka członka TSL Team.

Koło oprócz działalności stricte naukowej prowadzi również szeroką działalność społeczną. Członkowie TSL Team uczestniczą w organizacji imprez międzynarodowych, honorowani są nagrodami Ministra za osiągnięcia w nauce. Członkowie absolwenci, jak również współpracujący z TSL Team coraz bardziej widoczni są na wyższych stanowiskach w branży logistycznej, na stanowiskach w instytucjach rządowych oraz międzynarodowych.

Grupa jest otwarta dla każdego, którego cechuje otwartość, chęć rozwoju, brak zadowolenia z przeciętności, odwaga i wytrwałość w przełamywaniu barier i schematów.

Opiekun Koła - dr inż. Bogdan Ćwik

Kontakt: tsl_team@uth.edu.pl

Sprawdź nasz profil na Facebooku

Galeria zdjęć 2013-2017