Przejdź do treści

Gomorra

logo gomorra small

Koło Naukowe „Gomorra” zrzesza studentów pełnych pasji, zaangażowania i inicjatyw. Koło powstało po to, by umożliwić młodzieży zamianę energii i pomysłów w czyny, a środowisku akademickiemu przekazać wiedzę i dużą dawkę inspiracji.

Obszarem naszego zainteresowania jest bezpieczeństwo oraz zarządzanie. Zajmujemy się w szczególności tematyką kryminalistyki, obronności, działań i operacji jednostek specjalnych, prawa karnego oraz nowoczesnych metod zarządzania.

Naszą misją jest połączenie teoretycznej wiedzy ze światem praktyki. Będziemy realizować ją poprzez wypełnianie celów naszej działalności, takich jak:

  • rozwój naukowy studentów i propagowanie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa i zarządzania,
  • organizowanie spotkań naukowych i wykładów otwartych,
  • udział w konferencjach naukowych,
  • organizacja i uczestnictwo w warsztatach i szkoleniach,
  • wizyty w siedzibach różnorodnych instytucji związanych z szeroko pojętym bezpieczeństwem wewnętrznym,
  • integracja środowisk akademickich poprzez współpracę z kołami naukowymi z całej Polski.

Przy wsparciu Opiekunów Naukowych oraz Władz Uczelni angażujemy się w szereg działań i inicjatyw, z każdym miesiącem rozszerzając zakres naszej działalności. Już w pierwszych miesiącach aktywności udało nam się wspomóc organizację Dnia Otwartego UTH, wziąć udział w kilku konferencjach naukowych (m.in. w Międzynarodowej Wystawie i Konferencji Bezpieczeństwa Granic i Bezpieczeństwa Wewnętrznego INSEC 2018; wykładzie „Zabójstwo. Zwłoki. I co dalej?”; debacie pt. "Spojrzenia na terroryzm: służby specjalne w walce z terroryzmem"), zainicjować cykl wykładów otwartych z zakresu kryminalistyki oraz nawiązać niezwykle owocne współprace. A to dopiero początek!

Pragniemy, aby ważną częścią naszej działalności była współpraca zarówno z organizacjami studenckimi i naukowymi, jak i ekspertami oraz instytucjami z branży bezpieczeństwa oraz zarządzania. Planujemy również czynny udział w konferencjach naukowych w celu reprezentowania naszej Uczelni oraz nabierania doświadczenia poprzez inspirowanie się ludźmi, którzy maja ogromną wiedzę na temat kryminologii i bezpieczeństwa, co jest dla nas zaszczytem.

Stawiamy na praktykę, która wielokrotnie pokazała, że jest najcenniejszym źródłem informacji dla każdego studenta, co przeradza się nie tylko w większe zainteresowanie, ale i w pasję.

Pamiętaj, że razem możemy więcej – dlatego jeśli nie boisz się nowych wyzwań i widzisz dla siebie miejsce z naszych szeregach lub chcesz nawiązać z nami współpracę, zapraszamy do kontaktu.

Opiekun Naukowy - dr Zbigniew Nowak

Kontakt: gomorra@uth.edu.pl

Sprawdź nasz profil na Facebooku