Przejdź do treści Przejdź do nawigacji

Program UTH Buddy

Droga Studentko, Drogi Studencie!

  • Lubisz języki obce?
  • Lubisz poznawać nowych ludzi pochodzących z innych krajów i kultur?
  • Lubisz przebywać w międzynarodowym towarzystwie?
  • Lubisz pomagać innym?

Nasz program UTH Buddy jest właśnie dla Ciebie!

Czy jest UTH Buddy?

UTH Buddy, to system wsparcia studentów zagranicznych odbywających część swoich studiów na naszej Uczelni.  Dzięki niemu, masz znakomitą okazję do nawiązania nowych znajomości i przyjaźni, zdobycie nowych, wielokulturowych doświadczeń, podszlifowania języka, oraz pomocy studentom z zagranicy w odnalezieniu się w nowej, obcej rzeczywistości.

Na czym polega bycie Buddym?

Buddy przede wszystkim pomaga w zaznajomieniu się z nowym środowiskiem Uczelni i miasta na początku pobytu studenta zagranicznego w Warszawie. Rodzaj wsparcia zależy od sytuacji i indywidualnych potrzeb studenta - może to być pomoc w dostaniu się z lotniska do miejsca zamieszkania, asysta przy zakupie biletu okresowego, towarzystwo na wycieczce do ciekawych miejsc, wspólne wyjście do kawiarni, pokazanie gdzie znaleźć najlepsze jedzenie w Warszawie, etc.  Jednak najważniejsze jest po prostu bycie w kontakcie, wsparcie i miłe towarzystwo!

Kto może zostać Buddym?

Nowe doświadczenie bycia Buddym polecamy wszystkim studentom UTH, którzy są ciekawi świata i znają języki obce!  W sposób szczególny, do udziału w programie zachęcamy osoby, które wróciły z pobytu na Erasmusie (dla odświeżenia wspomnień zagranicznych i jako remedium na powyjazdową tęsknotę), oraz osoby zamierzające wyjechać na studia lub praktykę zagraniczną. UTH Buddy oferuje bowiem możliwość kontaktu z prawdziwym międzynarodowym środowiskiem studenckim jeszcze przed wyjazdem oraz zdobycie punktów preferencyjnych na przyszłe wyjazdy w programach wymiany takich jak Erasmus+!

Co dalej?

Osoby zainteresowane udziałem w programie, lub chcące dowiedzieć się czegoś więcej na jego temat, zapraszamy do kontaktu z Koordynatorem Erasmus+,  p. Piotrem Kaźmierczakiem: piotr.kazmierczak@uth.edu.pl