„Strefa komfortu PSRP”

„Strefa komfortu PSRP” to projekt skierowany do wszystkich studentów z całej Polski polegający na wsparciu psychologicznym.

W ramach tej inicjatywy każdy ze studentów będzie miał możliwość skorzystania z indywidualnej pomocy online oraz wzięcia udziału w webinariach prowadzonych przez specjalistów.
Dzięki temu projektowi poznacie odpowiedzi na nurtujące często pytania, m.in. w jaki sposób radzić sobie z lękiem, jak produktywnie wykorzystać czas oraz jakie sygnały mogą świadczyć o złym stanie zdrowia psychicznego zarówno naszego, jak i naszych bliskich.
Wszystko jest warte rozmowy!

Projekt realizowany w ramach zadania zleconego przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Na stronie internetowej "Wsparcie Psychologiczne Parlamentu Studentów RP" znajdziesz m.in.

ARTYKUŁY

• Wrażliwi na słowa. Czyli jacy?
  • Sesja egzaminacyjna on-line - jak się przygotować i poradzić sobie ze stresem?
  • Jak dbać o higienę zdrowia psychicznego w trakcie studiów?

WEBINARIA

• Samorozwój - jak znaleźć motywację do pracy nad sobą?
  • Relacje z bliskimi w czasie trwania kwarantanny
  • Jak sobie radzić z lękiem przed koronawirusem i niepewną przyszłością?

To tylko niektóre z licznych artykułów i webinariów znajdujących się na stronie. Serdecznie zapraszamy do korzystania z materiałów.

Projekt również przewiduje konsultacje on-line z psychologami. Na stronie jest wykaz punktów pomocy psychologicznej.

Zachęcamy do odwiedzenia strony.

Dodatkowe lektoraty z języka angielskiego

BON we współpracy z Centrum Języków Obcych przygotował dodatkowe zajęcia dla studentów z niepełnosprawnością.

Dodatkowe lektoraty mają za zadanie np. uzupełnić wiedzę zdobytą podczas zajęć, powtórzyć materiał przez egzaminem.

Studentów chętnych do udziału w indywidualnych zajęciach z języka angielskiego serdecznie zapraszamy do BON w celu zgłoszenia się na zajęcia.

Projekt Uczelnia Dostępna

Szanowni Studenci,

miło nam poinformować, że od 1 października 2020 roku przez najbliższe dwa lata będziemy realizować projekt Uczelnia Dostępna.

W ramach projektu Uczelnia:

• zniweluje pozostałe bariery architektoniczne,
  • ułatwi proces studiowania osobom z najczęściej pojawiającymi się niepełnosprawnościami,
  • przeprowadzi cykl szkoleń dla kadry zarządzającej uczelnią, pracowników administracyjnych oraz pracowników dydaktycznych,  podnoszących wiedzę i świadomość na temat niepełnosprawności oraz siedmiu zasad wsparcia edukacyjnego.

W chwili obecnej w ramach projektu dostosowano stronę internetową do wymogów WCAG 2.0

ANKIETA

Zwracamy się z prośbą o poświęcenie kilku minut na wypełnienie ankiety dotyczącej warunków studiowania osób z niepełnosprawnością w UTH.

Zależy nam aby proces kształcenia odbywał się w sposób jednolity dla wszystkich studentów. Wasza opinia jest dla nas ważną wskazówką w drodze do podwyższania standardów studiowania.

Ankiety są anonimowe. Wyniki pomogą nam dostosować warunki studiowania dla Waszych potrzeb.

Ankieta - link