Przejdź do treści Przejdź do nawigacji

O bibliotece

Biblioteka Uczelni Techniczno-Handlowej im. H. Chodkowskiej jest prężnie działającą jednostką nastawioną na nowe technologie.

Dysponuje ponad 60 czytnikami książek elektronicznych oraz bogatym zasobem e-booków i audiobooków. Oferuje bezpłatny dostęp do wielu baz danych, dostosowanych tematycznie do kierunków studiów na Uczelni.

Księgozbiór tradycyjny prezentowany jest w ramach wolnego dostępu w 28 kolekcjach dziedzinowych. Jest on na bieżąco uzupełniany i wzbogacany o nowe pozycje. Biblioteka współpracuje z wykładowcami oraz studentami w zakresie planowania zakupów, biorąc pod uwagę ich wskazówki i potrzeby.

Czytelnia oferuje studentom stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu, nowoczesny sprzęt, stanowiska samodzielnej pracy oraz darmowy dostęp do skanera. Pracownia została wyposażona także w stanowiska komputerowe dla niepełnosprawnych z regulowaną wysokością blatu. Komputery te posiadają dotykowe monitory w których można dostosować kontrast ekranu oraz ułatwienia dostępu takie jak Lupa czy Narrator.