Przejdź do treści

Oferty praktyk

Informacje na temat obowiązkowych praktyk zawodowych

Praktyki zawodowe w Uczelni Techniczno-Handlowej im. H. Chodkowskiej realizowane są w oparciu o Ustawę z dnia 20 lipca 2018 r. - Prawo o szkolnictwie wyższym ( tj. Dz.U. z 2018 r. , poz. 1668), Regulamin praktyk oraz program studiów.

Regulamin studenckich praktyk zawodowych

Zarządzenie Rektora w sprawie zasad odbywania hospitacji praktyk zawodowych

 

Praktyki studenckie są obowiązkowe dla wszystkich studentów Uczelni, niezależnie od Wydziału, kierunku czy trybu studiowania.

Formy odbywania praktyk:

 1. Praktyka zorganizowana przez Akademickie Biuro Karier – student korzysta z miejsca praktyk oferowanego przez Biuro Karier.
 2. Praktyka indywidualna – student samodzielnie organizuje miejsce do odbycia praktyki i inicjuje podpisanie porozumienia z Firmą/Instytucją.

WYMIAR PRAKTYK STUDENCKICH

Wydział Zarządzania i Logistyki: kierunki Bezpieczeństwo wewnętrzne, Finanse i rachunkowość, Stosunki międzynarodowe, Zarządzanie: 160h praktyki, do realizacji po 4 semestrze studiów

Wydział Inżynieryjny

Studia licencjackie

 1. Transport:
 • Nabór 2020/2021, studia o profilu praktycznym - II semestr 120h ( miesiąc), IV semestr 300h (2,5mca), VI semestr 300h (2,5mca)
 • Nabór 2019/2020, studia o profilu praktycznym - II semestr 120h ( miesiąc), IV semestr 300h (2,5mca), VI semestr 300h (2,5mca)
 • Nabór 2018/2019, studia stacjonarne o profilu praktycznym – 375 godzin. 125 godzin na IV semestrze, 250 godzin na VI semestrze
 • Nabór 2018/2019, studia niestacjonarne o profilu praktycznym – 375 godzin. 175 godzin na IV semestrze, 200 godzin na VI semestrze
 • Nabór 2017/2018 i wcześniejsze o profilu ogólnoakademickim – praktyka zawodowa w wymiarze 4 tygodni (160 godzin) na VI semestrze.
 1. Architektura wnętrz:
 • Nabór 2020/2021, studia o profilu praktycznym - II semestr 120h ( miesiąc), IV semestr 300h (2,5mca), VI semestr 300h (2,5mca)
 • Nabór 2019/2020 studia o profilu praktycznym 
   
  II semestr 120 godzin (miesiąc)
  IV semestr 300 godzin (2,5 miesiąca)
  VI semestr 300 godzin (2,5 miesiąca)
 • Nabór 2018/2019, studia o profilu praktycznym – 200 godzin na IV semestrze i 200 godzin na VI semestrze. Zaliczenie do końca IV i VI semestru studiów.
 • Nabór 2017/2018, studia o profilu ogólnoakademickim - praktyka zawodowa w wymiarze 4 tygodni (160 godzin)  na VI semestrze.
 1. Informatyka:
 • Nabór 2020/2021, studia o profilu praktycznym - II semestr 120h ( miesiąc), IV semestr 300h (2,5mca), VI semestr 300h (2,5mca)
 • Nabór 2019/2020, Studia o profilu praktycznym :II semestr 120 godzin (miesiąc), IV semestr 300 godzin (2,5 miesiąca), VI semestr 300 godzin (2,5 miesiąca)
 • Nabór 2018/2019 , Studia stacjonarne o profilu praktycznym -  II, IV, VI semestr po 125 godzin w semestrze, łącznie 375 godzin
 • Nabór 2018/2019, Studia niestacjonarne o profilu praktycznym – 210 godzin na IV semestrze i 210 godzin na VI semestrze.
 1. Budownictwo:
 • Nabór 2020/2021, studia o profilu praktycznym - II semestr 120h ( miesiąc), IV semestr 300h (2,5mca), VI semestr 300h (2,5mca)
 • Nabór 2019/2020, studia o profilu praktycznym: II semestr 120 godzin (miesiąc), IV semestr 300 godzin (2,5 miesiąca), VI semestr 300 godzin (2,5 miesiąca)
 • Nabór 2018/2019, studia o profilu praktycznym – 200 godzin na IV semestrze i 200 godzin na VI semestrze
 • Nabór 2017/2018 i wcześniejsze, studia o profilu ogólnoakademickim – praktyka w wymiarze 4 tygodni na IV semestrze

Studia magisterskie

 1. Transport, profil praktyczny, nabór 2019/2020:
 • I semestr 80 godzin (2 tygodnie)
 • II semestr 160 godzin (miesiąc)
 • III semestr 160 godzin (miesiąc)
 • IV semestr 80 godzin (2 tygodnie)

Wydział zamiejscowy w Płońsku: 160 h praktyki do realizacji po 4 semestrze studiów

Dokumenty praktyk do pobrania w Intranecie, zakładka Akademickie Biuro Karier lub bezpośrednio w Biurze Karier.

Aktualne oferty praktyk:

Oferta praktyk dla studentów Architektury wnętrz

Jeżeli pragniesz zdobyć doświadczenie i przy okazji się wykazać kreatywnością zapraszamy do współpracy. Jako Asystent Architekta zasilisz szeregi jednego z kilku naszych zespołów. Pod okiem Mistrza zespołu będziesz szlifować swoje umiejętności. Kiedy posiądziesz wszelkie tajniki zawodu, wchodzisz w rolę Mistrza i stajesz na czele własnego zespołu!

Miejsce: Warszawa, ul. Hoża

Wymagania:

 • minimum II rok Studia kierunkowe lub wyżej
 • doświadczenie na podobnym stanowisku
 • umiejętności miękkie: samodzielność, punktualność.
 • znajomość autocad

Oferujemy:

 • Praca w młodym zespole projektantów i architektów;
 • Możliwość rozwoju pod okiem doświadczonych mentorów;
 • jasna ścieżka kariery;
 • praca w centrum Warszawy;
 • 2-3 miesięczny staż/praktyka z możliwością dalszego zatrudnienia.

Termin na składanie CV - max do 30.04.2021 rekrutacja@goldenroom.pl

Oferta praktyk dla specjalności Psychologia w biznesie

Lider  w biznesowych szkoleniach otwartych klasy premium firma  4GROW poszukuje osoby na:

Praktyki studenckie lub staż

Psycholog biznesu w różnych wydaniach

Twoje perspektywy rozwoju kompetencji i ścieżki kariery po naszych praktykach to:

 1. Koordynator ds. szkoleń – osoba koordynująca wszystkie działania związane z obsłużeniem zamówień na szkolenia, zapytań na szkolenia, w tym …
 2. Specjalista ds. utrzymywania i rozwijania relacji z klientem – psycholog dostarczający odpowiednich odpowiedzi na pytania klienta, lub proaktywnie wychodzący do klientów korzystających z naszych usług, by dać im poczucie zadbania w relacji, zainteresowania i brania odpowiedzialności przez nas za ich wszystkie potrzeby rozwojowe (w tym nieuświadomione, poprzez kreowanie wizji efektów, które mogą osiągać dzięki naszych usługom)
 3. Konsultant (w znaczeniu Konsultingu) – psycholog projektujący rozwiązania rozwojowe (oferty na szkolenia, programy szkoleniowe, procesy rozwojowe).
 4. Specjalista ds. szkoleń w dziale HR/szkoleń – psycholog dbający o rozwój pracowników w organizacji, badający potrzeby, projektujący procesy rozwojowe, zamawiający usługi od dostawców szkoleniowych/rozwojowych, wybierający spośród nich najlepsza ofertę merytorycznie w połączeniu z ceną.
 5. Copywriter – osoba pisząca teksty, artykuły, wpisy – u nas merytoryczne – podsumowania badań naukowych, psychologicznych dotyczących kompetencji miękkich
 6. Grafik – psycholog wywierający wpływ poprzez grafikę i hasłowe treści
 7. Specjalista ds. UX – psycholog projektujący doświadczenie użytkownika na stronie internetowej tak, by zarazem osiągnąć pożądane efekty ze strony nadawcy (układ treści, kolejność, elementy graficzne, elementy merytoryczne)

Czego się nauczysz u nas:

 • Rynku szkoleniowego/rozwojowego – usług, ich parametrów, minusów i plusów, na co warto zwracać uwagę, gdzie diabeł tkwi w szczegółach – to będzie dla Ciebie nieoceniona wiedza pod kątem powyżej wymienionych ścieżek: 1-5
 • Tworzenia profesjonalnych materiałów szkoleniowych i dbałości o szczegóły
 • Rozmów z klientami biznesowymi
 • Psychologii w obsłudze klienta (neurolingwistyka, język korzyści, wpływania na emocje klienta)

Lub/i psychologii sprzedaży (j.w. + perswazji, pracy na przekonaniach)

 • i/lub pracy z programem graficznym, makietami, projektami graficznymi – to będzie dla Ciebie nieoceniona wiedza pod kątem powyżej wymienionych ścieżek: 6, 7

 

Twoje zadania:

W zależności od Twoich zainteresowań, predyspozycji oraz umiejętności, rozważamy kilka możliwości:

 • Przygotowywanie materiałów szkoleniowych
 • i/lub pisanie artykułów na temat badań psychologicznych, szczególnie w biznesie
 • i/lub kontakt z klientami (w prostych scenariuszach sytuacyjnych z superwizją i wsparciem)
 • i/lub praca contentowa – edycja treści na stronach
 • i/lub praca graficzna – praca a makietami, projektami graficznymi i UX

 

Prześlij CV i list motywacyjny na adres praca@4grow.pl z nr ref. P/04/21, w którym napisz:

 1. Która ścieżka/które ścieżki rozwoju interesuje Cię oraz jakie masz predyspozycje i umiejętności pod ich kątem?
 2. Czemu wybrane ścieżki Cię interesują?
 3. Jaką masz dyspozycyjność w skali tygodnia i miesiąca (godziny, pory dnia)?
 4. Jak długie praktyki chcesz odbyć?

 

Akademia Budimex

Zapraszamy do programu letnich praktyk w Budimex.
Poznaj tajniki pracy w branży i ucz się od najlepszych na praktykach w Budimeksie! 👷‍♀‍👷‍♂‍ Czeka na Was ponad 250 miejsc w całej Polsce. Nie czekaj i zostań superbohaterem na: 👉 www.akademiabudimex.pl
Zapraszamy!

OFERTA PRAKTYK PR I MARKETING

Poszukiwana jest osoba do odbycia bezpłatnej praktyki, którą można zrealizować podczas organizacji wydarzenia kulturalnego , praktyki  związane z marketingiem i reklamą. Będą się odbywać w trybie zdalnym.

 

Więcej informacji poniżej:

Firma odpowiada za organizację Fantasy Online Convention, który jest internetową wersją konwentu fanów fantastyki. Jest to event stworzony od podstaw z myślą o obecności w sieci, dlatego jest to idealna okazja do zdobycia niecodziennego doświadczenia w sytuacji gdy tradycyjne wydarzenia nie mogą się odbywać lub są realizowane w reżimie sanitarnym. Według najnowszych badań konferencje online wejdą na stałe do działań marketingowych firm, dlatego takie doświadczenie powinno być niezwykle pomocne w zrozumieniu nowej, zdigitalizowanej rzeczywistości jak i w późniejszym szukaniu pracy. Dzięki wybraniu przez nas wirtualnej formuły imprezy nie mamy żadnych ograniczeń - ani w czasie, ani w przestrzeni, a każdy nasz prelegent, czy wystawca może być z innego fragmentu Polski czy nawet świata, co zapewnia wysoką atrakcyjność samego wydarzenia.

Podczas Fantasy Online Convention przewidujemy różne bloki programowe, w których będą się odbywać prelekcje i spotkania z twórcami i artystami, organizujemy wirtualną halę wystawców i inne atrakcje. Przy projektowaniu wydarzenia skorzystaliśmy z dobrodziejstw online’nowych oraz mechanizmów grywalizacji, których znajomość jest niezbędna w pracy z wydarzeniami w obecnych czasach.  

Praktyki pozwolą zdobyć realną wiedzę o tym jak funkcjonuje organizacja wydarzeń kulturalnych, spotkań autorskich z pisarzami, w evencie będą uczestniczyć graficy, twórcy gier komputerowych i innymi ciekawi goście. Praktykanci poznają pracę przy marketingu i public relations wydarzenia. Oferujemy możliwość realnego wkładu w wydarzenie, a nie tylko obserwacji, dzięki czemu wierzymy, że praktyki będą nie tylko przyjemne, ale też pożyteczne.

Zainteresowane osoby zapraszamy do kontaktu kariera@uth.edu.pl

 

OFERTA PRAKTYK DLA STUDENTÓW SPECJALNOŚCI BUDOWA I TUNING SAMOCHODÓW

Firma Autoeksperci.pl jest partnerem firmy Inter Cars S.A. w zakresie zarządzania i rozwoju szeroko rozumianego segmentu Tuning. Firma pracuje w oparciu o logistykę firmy Inter Cars S.A. zajmując się bieżącym zarządzaniem produktami oraz rozwojem oferty.

 

Aktualnie poszukiwana jest osoba do odbycia bezpłatnej praktyki ( możliwość przyjęcia dwóch osób), ktoś kto  w ramach praktyk poznałby „na żywo” asortyment tuningowo / motorsportowy  oraz spróbowałby pracy jako manager kategorii, dbając o prawidłowy wygląd produktów na witrynie sklepu oraz nadzorując proces zamówienie -> realizacja wysyłki.

Jest realna szansa na zatrudnienie dla osoby, która sprawdzi się podczas praktyki.

Wymagania:

dobra znajomość programu Excel

znajomość budowy samochodu i motoryzacji

Czas trwania praktyki, dni i godziny: do ustalenia

Osoby zainteresowane zapraszam do przesłania CV na adres agnieszka.debek@uth.edu.pl do dnia 24.02

STUDENCI KIERUNÓW: ZARZĄDZANIE, TRANSPORT, INFORMATYKA

Biuro Karier UTH wraz  z PKN Orlen S.A. sporządza zapotrzebowanie na praktyki letnie. Zgłoszenia oraz więcej informacji odnośnie praktyk: Biuro Karier UTH Kariera@uth.edu.pl

Ostateczny termin mija 10.02.br.

 

PRAKTYKI-DZIAŁ HR

firma Renault poszukuje osoby do odbycia bezpłatnej praktyki do miękkiego i twardego HR.

 
Co będzie należało do zadań?
• wsparcie przy prowadzeniu dokumentacji kadrowo-płacowej,
• zakładanie i uzupełnianie akt osobowych pracowników,
• wsparcie w przygotowywaniu raportów w DZL,
• pomoc w procesie onboardingu,
• przygotowywanie i zamieszczanie ogłoszeń rekrutacyjnych.
 
Nasze oczekiwania:
• zainteresowanie branżą HR,
• podstawowa znajomość MS Excel,
• dobra organizacja pracy,
• gotowość do pracy i nauki.
 
Oferujemy: • Bezpłatne praktyki studenckie, • Ciekawą i pełną wyzwań pracę w firmie o silnej pozycji rynkowej, • Możliwość rozwoju zawodowego i zdobycia doświadczenia w międzynarodowej organizacji, • Przyjazną atmosferę w zespole.  
 
Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu i wysłania CV na maila agnieszka.debek@uth.edu.pl do dnia 31.01 br.

 

PRAKTYKI_TSL

Firma Expeditors Polska Sp. z o.o. poszukuje osobę na bezpłatną praktykę , kierunki i specjalizacje TSL, logistyka, transport

 

Najlepiej jeśli student posiada:

 • Znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym
 • Dobra znajomość obsługi komputera w zakresie MS Office oraz urządzeń biurowych
 • Wysokie umiejętności organizacyjne, inicjatywę i zaangażowanie oraz potrafisz prawidłowo nadawać priorytety zadaniom
 • Umiejętność zarządzania czasem, pracy w zespole, pracy pod presją czasu  
 • Umiejętność ścisłej współpracy z przełożonym i wspierania w dążeniu do wyznaczonych celów

A dodatkowo może się pochwalić:

 • Otwartością i gotowością do podejmowania wyzwań
 • Znajomością rynku transportowego i przepisów transportowych
 • Pozytywnym nastawieniem do poszukiwania wyzwań i rozwiązań

Zainteresowane osoby zapraszam do przesłania CV do dnia 30.01 na adres agnieszka.debek@uth.edu.pl

Oferta praktyk IT

Firma Yellows Sp. z o.o. chętnie przyjmie na bezpłatne praktyki osoby o następujących profilach:

Praktykant programista backend:

Wymagane:

 • znajomość i doświadczenie w wykorzystaniu podstaw PHP / .NET / ewentualnie innego środowiska programistycznego
 • determinacja do rozwoju własnego,
 • umiejętność pracy własnej i zespołowej

zapewniamy pracę przy komercyjnych projektach, dużą dawkę wiedzy i umiejętności dla najlepszych możliwość zatrudnienia w naszym zespole.

Oferta praktyk dla studentów Transportu

Jesteś studentką/studentem, reprezentujesz uczelnię, szukasz miejsca, w którym mógłbyś odbyć praktyki studenckie lub wolontariat? Sprawdź oferty praktyk i wolontariatów w Urzędzie Transportu Kolejowego. 

Jeżeli chcesz uzyskać szczegółowe informacje na ten temat zadzwoń: 22 749 15 20 lub napisz: kadry@utk.gov.pl

więcej informacji Biuro Karier UTH kariera@uth.edu.pl

Oferta praktyk dla studentów zainteresowanych branżą TSL

Studenci z kierunku Transport, oraz z kierunku Zarządzanie, specjalność TSL, zainteresowani realizacją praktyki, zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z Biurem Karier UTH. Na bieżąco kontaktujemy się z naszymi Partnerami i ustalamy terminy realizacji praktyk.

Współpracujemy między z innymi z : Cargo partner Spedycja Sp. z o.o., UPS Polska, Enpire Transport, Vesta Polska Sp. z o.o., Optima Logistics Group.

Praktyki Mazowiecki Urząd Wojewódzki

Studenci zainteresowani odbyciem praktyki w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim - pakiet informacji:

https://bip.mazowieckie.pl/artykul/30/445/praktyki-studenckie-w-muw

Szczegóły w Biurze Karier UTH.