Przejdź do treści

Doradztwo kariery

Co znajdziesz w tej zakładce?

 • Informacje o dodatkowych działaniach Biura Karier UTH;
 • Informacje na temat tego, kim jest doradca zawodowy i jak może Ci pomóc;
 • Testy internetowe badające predyspozycje zawodowe i kompetencje;
 • Pomocne artykuły dotyczące rozwoju kariery.

I wiele innych ciekawych rzeczy, zapraszamy!

Doradztwo - czyli co oferujemy?

W czym pomaga doradca zawodowy?

 • w wyborze odpowiedniego zawodu,
 • w zmianie zawodu na inny,
 • w poszukiwaniu zatrudnienia.

Z doradcą zawodowym możesz skonsultować się, gdy chcesz:

 • poznać swoje predyspozycje i dowiedzieć się, w jakich dziedzinach możesz odnieść sukces – wykonasz odpowiednie testy, a następnie doradca je zinterpretuje.
 • znaleźć miejsce, w którym możesz odbyć praktykę studencką – doradca skontaktuje Cię, z którąś ze współpracujących z Uczelnią firm lub instytucji.
 • dowiedzieć się, jak obecnie wygląda rynek pracy – doradca przekaże Ci aktualne informacje m.in. o tym, jacy specjaliści są obecnie najbardziej poszukiwani przez pracodawców.
 • napisać skuteczne CV i list motywacyjny – doradca przy okazji wyjaśni Ci, co robić, aby Twoje dokumenty aplikacyjne zawsze wyróżniały się spośród innych.
 • znaleźć odpowiednią ofertę pracy – doradca przedstawi Ci dostępne ogłoszenia.
 • dowiedzieć się, jak w praktyce wygląda proces rekrutacji – doradca powie Ci, jak rozmawiać z rekruterem i przećwiczy z Tobą rozmowę kwalifikacyjną.
 • uzupełnić wiedzę i podnieść kompetencje – doradca pomoże Ci w wyszukaniu odpowiednich szkoleń i warsztatów.
 • nauczyć się wyznaczania i realizowania swoich celów – doradca popracuje z Tobą metodami coachingowymi.

A jeśli w wybranym terminie wypadnie Ci coś nieoczekiwanego, odwołaj konsultację telefonicznie lub mailowo.

Moje predyspozycje zawodowe – jak je znaleźć?

Poniżej zamieściłyśmy dla Ciebie kilka przydatnych testów internetowych, które mogą okazać się pomocnym narzędziem do znalezienia własnych kompetencji i predyspozycji zawodowych.

Jeśli potrzebujesz omówić wyniki testu z doradcą zawodowym, podzielić się wątpliwościami i zasięgnąć wskazówek – serdecznie zapraszamy do ABK!

Polecamy również profesjonalny, psychometryczny test zwany Testem Gallupa. Pomoże Ci odkryć Twoje naturalne predyspozycje. Znając swoje talenty szybciej odnajdziesz ścieżkę zawodową i poczujesz satysfakcję z wykonywanej pracy. Chcesz dowiedzieć się więcej? Odwiedź stronę poniżej, która dokładniej przybliży Ci Test Gallupa i odpowie na nurtujące Cię pytania.

Artykuły o rozwoju zawodowym

Specjalnie dla Ciebie zebrałyśmy w tym miejscu ciekawe publikacje, pomocne w planowaniu własnej kariery.

Kreatory CV – gdzie je znaleźć?

Nie musisz więcej szukać, poniżej umieściliśmy przydatne narzędzia internetowe do przygotowywania dokumentów aplikacyjnych:

Kontakt

Kampus Jutrzenki, pokój nr 109, telefon: 22 262 88 22

Kampus Jagiellońska, pokój nr 14, telefon: 22 262 88 21

Email: kariera@uth.edu.pl

Serdecznie zapraszamy do ABK, jesteśmy tu dla Was!

Przydatne linki w poszukiwaniu pracy

 

Fundacja Firma Dla Każdego zrzesza ludzi ambitnych i pełnych ciekawych pomysłów. Umożliwia im prowadzenie działalności gospodarczej bez jej rejestracji w Urzędach. Jest to bardzo dobry sposób na przetestowanie w warunkach rynkowych własnego pomysłu przez studentów. Nie czekaj! Dołącz do nas!

kontakt@firmadlakazdego.pl

http://firmadlakazdego.pl/

 

InterviewMe to profesjonalny kreator CV oraz największy w Polsce blog z poradami dla osób szukających pracy. W serwisie stworzysz skuteczne CV oraz list motywacyjny, a także znajdziesz wskazówki, które pomogą Ci na wszystkich etapach rekrutacji.

https://interviewme.pl

 

Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości to praktyczna szkoła biznesu dla młodych przedsiębiorców. Misją Inkubatorów jest zapewnienie warunków do realizacji własnych przedsięwzięć. AIP są przede wszystkim sposobem na najbezpieczniejsze i najtańsze założenie firmy, przetestowanie pomysłu i prowadzenie biznesu. Jeśli więc nie mamy jeszcze odwagi, żeby założyć firmę to AIP pozwala na przetestowanie swojego pomysłu na biznes.

JobsforGeek

Portal z ofertami pracy dla branży IT.

Oferty juniorskie:  https://jobsforgeek.com/job-offers?country=POLAND&keyword=junior&city=WARSAW

 

SERWISY Z OFERTAMI PRACY

 

Pracuj.pl to najczęściej odwiedzany przez internautów polski portal pracy, skierowany do specjalistów i menedżerów. Codziennie kandydaci mogą znaleźć w serwisie co najmniej kilkanaście tysięcy ofert pracy, a także porady specjalistów dotyczące poszukiwania pracy, rozwoju zawodowego oraz zdobywania dodatkowych kwalifikacji. Pracuj.pl wspiera również firmy w kształtowaniu ich wizerunku jako pracodawców, dzięki czemu mogą liczyć na zgłoszenia najlepszych kandydatów. Portal powstał w 2000r. i należy do Grupy Pracuj Solutions sp. z o.o. Pracuj.pl jest członkiem-założycielem największego na świecie sojuszu niezależnych serwisów rekrutacyjnych The Network, zrzeszającego serwisy działające w ponad 70 krajach świata. www.pracuj.pl

 

https://www.absolvent.pl   to pierwszy w Polsce serwis rekrutacyjny dla studentów i absolwentów. W nowatorski sposób pomaga w znalezieniu pracy, praktyk i staży. Oprócz przeglądania ofert, można uczestniczyć w nieprzerwanym procesie rekrutacyjnym, gdzie to pracodawca Tobie składa propozycje. Wszystko anonimowo i dyskretnie - sam decydujesz, komu pokazać swoje dane osobowe. Motto naszego serwisu to: daj się znaleźć!

infoPraca.pl

infoPraca.pl to jedna z największych internetowych giełd pracy w Polsce. Serwis jest platformą udostępniającą najnowocześniejsze narzędzia rekrutacji online, świadcząc efektywną pomoc i wsparcie w nawiązywaniu kontaktów pomiędzy pracodawcami i osobami poszukującymi pracy. W serwisie znaleźć można ponad 27 tysięcy aktualnych ofert pracy!

GazetaPraca.pl to internetowa platforma kariery łącząca tysiące pracodawców, pracowników i kandydatów poszukujących pracy. Jest w czołówce najpopularniejszych serwisów rekrutacyjnych w polskim internecie - miesięcznie korzysta z niego ponad milion użytkowników. GazetaPraca.pl oferuje bogatą bazę ogłoszeń oraz artykuły i porady dotyczące kariery, informacje o rynku pracy i część społecznościową. GazetaPraca.pl to także poniedziałkowe wydanie prasowe, w którym publikowane są ogłoszenia rekrutacyjne oraz artykuły poświęcone rynkowi pracy.

Dołącz do nas:  facebook.com/gazetapraca

Gumtree to portal ogłoszeniowy z ofertami pracy, praktyk i staży dla wszystkich grup zawodowych. Gumtree to prosty i łatwy sposób na znalezienie takiej pracy, jakiej szukasz.

 

GoWork.pl jest uznawany za jedną z najprężniej rozwijających się firm rekrutacyjnych i szkoleniowych w Polsce. Posiada oddziały w największych miastach takich jak: Warszawa, Wrocław, Poznań, Kraków, Lublin i Katowice. Od czasu powstania w 1990 roku portal nieustannie się doskonali i zmienia się na korzyść Klientów i Użytkowników. Każda z usług tworzona jest i oferowana zgodnie z tym przesłaniem – ma być przede wszystkim wsparciem dla pracodawców – służyć skutecznej rekrutacji i budowaniu pozytywnego wizerunku. Dzięki takiemu podejściu portal GoWork.pl jest jednym z najpopularniejszych i najbardziej rozpoznawalnych serwisów w Polsce.

Neuvoo.pl to agregator ofert pracy, który wyróżnia oferty ze stron pracodawców,  biur karier, agencji pracy i innych stron specjalizujących się w publikowaniu oferowanych stanowisk - jesteśmy więc czymś w rodzaju wyszukiwarki Google dla ofert pracy. Wszystko w jednym miejscu! Na dzień dzisiejszy jest ponad 180. 000 aktualnych ofert pracy w Polsce i miliony w ponad 60 krajach na całym świecie.

 http://neuvoo.pl/ 

 

Jooble jest stroną, stworzoną z jedynym celem: pomóc Ci znaleźć godną pracę. Na Jooble znajdziesz wszystkie oferty pracy dostępne na rynku. Postaraliśmy się stworzyć Jooble takim, aby portal maksymalnie oszczędzał Twój czas i starania: żeby wpisując jedno zapytanie, znalazłeś pracę, pasującą w 100 procent Twoim wymaganiom. Wpisując zapytanie do wyszukiwarki ofert, otrzymasz linki najlepiej odpowiadające Twoim oczekiwaniom, a więc oferty z ponad 220 stron pracy w Polsce.

 

,,Praca.pl jest jednym z największych polskich portali pracy, którego głównym celem jest, niesie pomocy ludziom szukającym zatrudnienia lub chcącym zmienić dotychczasową pracę. Codziennie publikowane są ciekawe i aktualne ogłoszenia o pracę z całej Polski. Jest to też niezastąpiona baza efektywnych poradników, które podpowiedzą, jak napisać idealne CV i zaplanować swoją karierę. Szukając np. ofert pracy w Warszawie, warto skorzystać z portalu praca.pl, który już od wielu lat przekazuje swoim użytkownikom aktualną sytuację na rynku pracy.”

 

Jobsora.com - międzynarodowa wyszukiwarka ofert pracy. Działa w ponad 40 państwach na całym świecie. Na Jobsora znajdziesz aktualne oferty pracy w całym kraju. Codziennie otrzymujemy nowe oferty pracy z ponad 250 firm rekruterskich i bezpośrednich pracodawców w Polsce.

https://pl.jobsora.com/