Przejdź do treści

Aktualności

Ruszyła rekrutacja na wyjazdy studenckie w ramach Erasmus+ na semestr zimowy 2023-24

Drodzy Studenci,


Rozpoczęliśmy  przyjmowanie wniosków o wyjazdy na studia w semestrze ZIMOWYM 2023-24 w ramach programu wymiany Erasmus+ !

Zachęcam wszystkich studentów UTH do skorzystania z tej atrakcyjnej możliwości odbycia części studiów za granicą,  jaką oferuje Nasza Uczelnia.  Na cały okres pobytu otrzymujecie dofinansowanie z funduszy UE, a wasze wyniki i osiągnięcia tam zaliczane są na UTH (nie tracicie semestru).  Udział w Erasmusie jest wspaniałym doświadczeniem, które nie tylko umożliwia zdobycie nowej wiedzy, która potem pozwala wyróżnić się na rynku pracy, ale także uczy zaradności i samodzielności.  Dzięki takim wyjazdom szlifujecie język, poznajecie nowe kraje i kultury, nawiązujecie międzynarodowe znajomości i przyjaźnie, często na całe życie..

Szczegółowe informacje na temat programu Erasmus+, możliwości jakie oferuje,  oraz procedurę aplikacyjną wraz z wnioskiem znajdziecie Państwo w sąsiednich zakładkach na na temat  Erasmus+.

Osoby zainteresowany tego typu wyjazdem, zapraszam do kontaktu mailowego.  Istniej też możliwość umówienie się na spotkanie indywidualne.  Zapraszam również na spotkania informacyjne online na temat Erasmus+.  Daty oraz linki do spotkań w osobnym ogłoszeniu w AKTUALNOŚCIACH.

Piotr Kaźmierczak, Koordynator Erasmus+

piotr.kazmierczak@uth.edu.pl

Spotkanie informacyjne na temat Erasmus+

Zapraszam na spotkanie informacyjne na temat Erasmus+ i możliwości jakie oferuje ten program.

Najbliższe spotkanie w formie online odbędzie się we wtorek , 14 marca 2023, o godzinie 17.30.

Link do spotkanie w Zoomie:

Piotr Kazmierczak zaprasza Cię na zaplanowane spotkanie Zoom.

Temat: Erasmus+ Info Meeting
Czas: 14 mar 2023 17:30 Warszawa

Dołącz do spotkania Zoom
https://us04web.zoom.us/j/3200594968?pwd=bHlOeHB5c3ZjZDh4SjdBdWdUU0JJZz09

Identyfikator spotkania: 320 059 4968
Kod dostępu: 333

 

Zajęcia Erasmus po angielsku otwarte dla wolnych słuchaczy

Droga Studentko, drogi Studencie!

 1. Lubisz język angielski?
 2. Lubisz przebywać w międzynarodowym towarzystwie?
 3. Lubisz uczyć się rzeczy nowych w niekonwencjonalnej formie?

Jeśli tak, serdecznie zapraszamy osoby zainteresowane na przedmioty w języku angielskim dedykowane studentom Erasmusa i otwarte dla wszystkich chętnych studentów UTH (w ramach limitu miejsc). Można dołączyć w charakterze wolnego słuchacza:

 • Tytuł: Introduction to public finance
 • Prowadzący: dr Piotr Ptak
 • Data: czwartki, 16.00-17.30
 • Miejsce: Jutrzenki 135, sala 108

 

 • Tytuł: Philosophy in Technology and Economy
 • Prowadzący: dr Łukasz Polowczyk
 • Data: wtorki, 13.45-15.15,   
 • Miejsce: Jutrzenki 135, sala 106

 

 • Tytuł: International Economics
 • Prowadzący: dr Andrzej Wilk
 • Data: czwartki, 14.15-15.45
 • Miejsce: Jutrzenki 135, sala 108

Osoby zainteresowane, prosimy o kontakt z p. Piotrem Kaźmierczakiem, Koordynatorem Erasmus+:  piotr.kazmierczak@uth.edu.pl

BIP on Digital Games and VR

Zapraszamy naszych studentów do uczestnictwa w projekcie Erasmus+ Blended Intensive Programme (BIP), organizowanym przez Instituto Politécnico do Cávado e do Ave (IPCA), we współpracy z Nord University (Norwegia) i TU Wien (Austria), pod nazwą "BIP Digital Games and VR", który odbędzie się między 13 marca a 28 kwietnia 2023 roku.  Projekt składa się z kilku tygodni pracy wspólnej online i 1 tygodnia pobytu w Portugalii.

BIP on Digital Games and VR to kurs, na którym student pozna podstawowe aspekty projektowania gier, pozna cechy, koncepcje oraz potencjał i ewentualne wady wirtualnej rzeczywistości. Ważnymi tematami będą również zarządzanie zespołem i metodologia pracy zespołowej będą, a studenci dowiedzą się, jak je wykorzystać w danym środowisku tworzenia gier. Różne techniki rozwoju pomysłów na gry oraz wykorzystanie metod rozwoju i technik prototypownia do ich realizacji również będą częścią tego kursu.

Termin składania wniosków: 21 stycznia 2023 r.

Język roboczy : Angielski

Dodatkowe informacje i zapisy:

https://ipca.pt/ipca/unidades/upraxis/gabinete-de-relacoes-internacionais/blended-intensive-program/bip-digital-games-and-vr/

lub

piotr.kazmierczak@uth.edu.pl

 

Ruszyła rekrutacja na wyjazdy studenckie w ramach Erasmus+ w semestrze letnim!

Drodzy Studenci,

Zapraszamy na zagraniczne uczelnie w ramach Erasmusa.  Chcąc ubiegać się o wyjazd z E+ w semestrze letnim 2022-23, należy złożyć swój wniosek przed zakończeniem pierwszego etapu rekrutacji czyli do 15.11.2021.

Rekrutacja na praktyki trwa w sposób ciągły.

Spotkanie informacyjne dla zainteresowanych:

W sobotę 12.11.2022 o godz 16.00 będę miał w zoomie spotkanie informacyjne na temat Erasmusa, więc gdyby ktoś chciał dołączyć , zapraszam:
Temat: Erasmus Info Meeting
Czas: 12 lis 2022 16:00 Warszawa
Dołącz do spotkania Zoom
https://us04web.zoom.us/j/3200594968?pwd=bHlOeHB5c3ZjZDh4SjdBdWdUU0JJZz09
Identyfikator spotkania: 320 059 4968
Kod dostępu: 333

 

Pozdrawiam serdecznie,

Piotr Kaźmierczak

wideokonferencja - Wietnam

Drodzy Studenci,

W środę , 15.06 o godz 9.15, odbędzie się wideo-prezentacja i seminarium uniwersytetu UEL w Wietnamie, na którym przedstawiciele uczelni przedstawią uniwersytet, kraj i możliwości przyszłej współpracy.  Osoby zainteresowane mogą dołączyć do seminarium online:


Dołącz do spotkania Zoom
https://us04web.zoom.us/j/3200594968?pwd=bHlOeHB5c3ZjZDh4SjdBdWdUU0JJZz09

Identyfikator spotkania: 320 059 4968
Kod dostępu: 333

Co studenci programu Erasmus mówią o naszej UTH?
Bilbao: Erasmus+ okiem studenta UTH 2021

Studentka na kierunku Finanse i rachunkowość skorzystała z oferty programu Erasmus+ w UTH i wyjechała na studia do Kraju Basków. Przedstawiamy relację Urszuli z wyjazdu na Półwysep Iberyjski.

Przeczytaj pełną relację i zobacz zdjęcia - tutaj -

Pożegnanie grupy Studentów kończących pobyt na UTH

Kilka dni temu pożegnaliśmy grupę wspaniałych Studentów goszczących na Naszej Uczelni w semestrze letnim.  Dziękujemy i życzymy samych sukcesów i miłych wspomnień z pobytu w Warszawie! :)

Spotkanie integracyjne dla studentów

Erasmus+ to nie tylko nauka, ale również spotkania z fantastycznymi ludźmi, poznanie nowych kultur, wymiana doświadczeń. Przeczytajcie kilka słów od Piotra Kaźmierczaka - Koordynatora Erasmus+ w UTH - o ostatnim spotkaniu studentów: "Zorganizowałem event integracyjny dla Erasmusów i naszych studentów. Tym razem, korzystając z pięknej pogody, pojechaliśmy na przejażdżkę turystyczną z anglojęzycznym przewodnikiem na elektrycznych Segwayach. Frajda była duża i wszystkim bardzo się spodobało. Potem, tradycyjne poszliśmy na pierogi i bigos do Zapiecka".

TeV Bieg Erasmusa+ 24 września 2021

„Bijemy rekord Polski!” to hasło kolejnej edycji biegu, który na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń organizowanych przez Narodową Agencję Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności. Wydarzenie, organizowane po raz piąty, ponownie odbędzie w formule zdalnej.    24 września 2021 r. w całej Polsce staną do rywalizacji 4-osobowe drużyny, których celem będzie jedno: przebiec w 60 minut, w dowolnym miejscu, łącznie jak najdłuższy dystans. W tym roku Narodowa Agencja poszerza formułę o możliwość startu pojedynczych osób, które zostaną losowo połączone w sztafety z innymi indywidualnymi biegaczami.

W tegorocznej edycji, wspólnymi siłami, pobijemy rekord Polski w kategorii „najwięcej osób, które wzięło udział w wirtualnym biegu w ciągu 24 godzin”. Dołącz do naszego biegu i pomóż nam ustanowić nowy rekord!

Pierwsze 100 szkół, które zarejestrują drużyny, otrzyma zestawy sprzętu sportowego! Natomiast do pierwszych 200 zarejestrowanych drużyn zostaną wysłane pakiety biegowe zawierające odzież sportową i medale!

Zapraszamy do rejestracji na stronie: zapisy.sts-timing.pl/754/strona/ oraz do śledzenia komunikatów na stronie: erasmusplus.org.pl/bieg-erasmusa