Przejdź do treści Przejdź do nawigacji

O wydziale

Wydział Inżynieryjny UTH oferuje studia inżynierskie na kierunkach technicznych oraz licencjackie na kierunkach artystyczno-technicznych, a także magisterskie na kierunku Transport.

Na wszystkich kierunkach studia prowadzone są w trybie stacjonarnym (studia dzienne) oraz niestacjonarnym (zajęcia w co drugi weekend – piątek od godziny 17:00, sobota i niedziela).

Co do zasady studia inżynierskie prowadzone są we współpracy z instytutami branżowymi zlokalizowanymi w bezpośrednim sąsiedztwie (Instytut Transportu Samochodowego, Sieć Badawcza Łukasiewicz – Przemysłowy Instytut Motoryzacji, Instytut Badawczy Dróg i Mostów) oraz innymi partnerami, co zapewnia studentom dostęp do najnowocześniejszej, często unikalnej bazy laboratoryjnej i kadry naukowej o najwyższych kompetencjach.

Wydział posiada również bogate własne zasoby laboratoryjne w tym laboratoria fizyki, metrologii, drgań i hałasu, logistyki, grafiki inżynierskiej.

Na Wydziale, na kierunku transport, realizowany jest obecnie projekt unijny, w ramach, którego finansowane są m.in. zajęcia wyrównawcze z matematyki i fizyki dla studentów I roku, dodatkowe szkolenia przygotowujące do wejścia na rynek pracy, płatne praktyki w znanych firmach krajowych i staże zagraniczne (Włochy, Słowenia). Wielu studentów otrzymuje po zakończeniu praktyk ofertę pracy z przyjmującego przedsiębiorstwa krajowego.

W ramach umowy z firmą Mercedes-Benz studenci kierunku transport odbywają atrakcyjne zajęcia specjalistyczne w laboratoriach Mercedesa. Zajęcia prowadzą specjaliści firmy Mercedes. Studenci zdobywają certyfikaty przydatne w życiu zawodowym.

Nasze atuty:

  • Jakość - Europejskie standardy kształcenia, wyselekcjonowana, przyjazna kadra dydaktyczna
  • Nacisk na zdobywanie umiejętności praktycznych - Zajęcia laboratoryjne i projektowe
  • Atrakcyjne zaplecze - Współpraca z instytutami branżowymi i znanymi firmami
  • Szanse i możliwości – praktyki, staże, dodatkowe szkolenia