Przejdź do treści Przejdź do nawigacji
Tytuł, który uzyskasz: licencjat na kierunku architektury wnętrz
Typ studiów i czas trwania: stacjonarne (6 semestrów) i niestacjonarne (7 semestrów)

Studia na kierunku architektura wnętrz

Bądź architektem swojego sukcesu zawodowego! Studia licencjackie na kierunku Architektura wnętrz to wiedza oraz praktyczne umiejętności pochodzące od najlepszych specjalistów - praktyków.

Architektura wnętrz w Warszawie to fascynujący kierunek, na którym dowiesz się, jak projektować różnorodne pomieszczenia – od koncepcji poprzez tworzenie cyfrowych projektów do realizacji technicznej. Nauczysz się, na co zwracać uwagę na etapie planowania, przekonasz się, jaki wpływ na samopoczucie człowieka mają takie elementy, jak: kolor, oświetlenie dzienne i sztuczne, akustyka i wiele innych. W czasie trwania kolejnych semestrów stopniowo zdobędziesz wiedzę na temat projektowania pomieszczeń, nauczysz się także m.in., jak ważne jest planowanie kosztów, dzięki czemu w przyszłości będziesz mógł jak najlepiej wykonać swoją pracę.

Jeżeli praca architekta wnętrz wydaje Ci się ekscytująca, jeśli masz poczucie estetyki i rozumiesz istotę interior designu, kierunek Architektura wnętrz jest dla Ciebie. Zaprojektuj swoją przyszłość zgodnie z najwyższymi standardami, a przekonasz się, jak fascynujący jest świat w zawodzie projektanta wnętrz!

Dlaczego warto studiować na kierunku architektura wnętrz Warszawa?

Studia Architektura wnętrz to kreowanie otaczającej nas wszystkich przestrzeni, zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Wymagania wobec projektantów wnętrz są zawsze wysokie. Powinni mieć oni nie tylko specjalistyczną wiedzę w zakresie projektowania i architektury, ale również odpowiednie wyczucie estetyki.

Na studiach I stopnia w Warszawie nauczysz się ważnych umiejętności technicznych, począwszy od tworzenia koncepcji oświetlenia pokoju wypoczynkowego po planowanie kompletnego wyposażenia wnętrz w obiektach publicznych. Zajmiesz się planowaniem i projektowaniem wnętrz zarówno w teorii, jak i praktyce. W trakcie studiów będziesz mieć możliwość uczestniczenia w zajęciach, na których zdobędziesz umiejętność opracowywania planów projektowych w 2D i 3D. Poznasz także istotne elementy psychologiczne dotyczące teorii postrzegania przestrzeni. Możesz również wybrać specjalność, która najbardziej odpowiada Twoim zainteresowaniom.

Architektura wnętrz UTH oferuje:

Studia Architektura wnętrz w praktyce

W UTH przywiązujemy dużą wagę do tego, aby studenci mieli okazję zdobywać praktyczne doświadczenie już podczas studiów. Dbamy o to, aby prowadzone zajęcia zapewniały umiejętności przydatne w codziennej pracy architekta wnętrz.

W ramach programu studiów na kierunku Architektura wnętrz będziesz pracował w wyspecjalizowanych laboratoriach komputerowych wyposażonych w najnowsze oprogramowanie inżynierskie i do tworzenia wizualizacji.

Podczas studiów poznasz oprogramowanie takie jak:

 • AutoCAD,
 • Photoshop,
 • SketchUpPro-pl
 • SketchUpPro-pl-z V-Ray,
 • DIALux,
 • Revit,
 • 3DS max.

Praca z tym oprogramowaniem pozwoli Ci nie tylko wcielać w życie swoje koncepcje, ale również przygotuje Cię do praktycznej strony pracy w zawodzie.

Szczególnie ambitni studenci mogą swoją wiedzę i umiejętności rozwijać również w ramach koła naukowego Architektury wnętrz, którego zadaniem jest rozwijanie zainteresowań studentów, szczególnie w pierwszych latach studiów, począwszy od projektowania użytkowego, aż po dziedziny sztuki jak rysunek i malarstwo, a także fotografia.

Studia Architekt wnętrz to także praktyki w biurach architektonicznych i firmach, w których przekujesz swoją wiedzę i umiejętności na konkretne realizacje wnętrzarskie. Jeżeli lubisz rywalizację, możesz również podjąć wyzwanie i wziąć udział w jednym z naszych konkursów aranżacji architektonicznych.

Program studiów na kierunku Architektura wnętrz Warszawa

Architektura wnętrz studia Warszawa są tak samo zróżnicowane, jak zadania, które czekają na Ciebie w zawodzie przyszłego projektanta. Aby stać się najlepszym w swoim fachu, musisz doskonale znać techniczne aspekty tej branży, a także posiadać wszechstronną wiedzę dotyczącą warsztatu projektanta.

Kończąc studia Projektowanie wnętrz, będziesz ekspertem we wszystkim, co wpływa na końcowy efekt aranżacji pomieszczeń użytkowych.

W programie studiów na kierunku Architektura wnętrz w Pracowniach rysunku i malarstwa będziesz mógł rozwinąć swoje umiejętności manualne.

W Pracowni Fotografii rozwiniesz swoje zainteresowania i umiejętności, a także odkryjesz tajniki fotografii architektury, architektury wnętrz, fotografii produktowej, a nawet fotografii obiektów w ruchu.

W ramach realizacji przedmiotów historii sztuki oraz historii wzornictwa i architektury wnętrz zdobędziesz wiedzę na temat stylów architektonicznych i ikon designu.

Studia Projektowanie wnętrz I stopnia w UTH trwają 6 semestrów w trybie stacjonarnym i 7 semestrów w trybie niestacjonarnym. W obu przypadkach po ich ukończeniu uzyskasz tytuł zawodowy licencjata architektury wnętrz. Otrzymasz najlepsze przygotowanie do podjęcia studiów magisterskich, a także rozpoczęcia pracy w zawodzie. Studia Projektant wnętrz przygotują Cię nie tylko do projektowania i realizacji wizji architektonicznych, ale również zapewnią Ci niezbędne kompetencje w zakresie wyceny, co tym samym pozwoli Ci na w pełni samodzielne i kompleksowe działanie w branży.

Co ważne, już na etapie studiów rozpoczniesz budowanie swojego portfolio, które będzie Ci niezbędne podczas rozmowy kwalifikacyjnej lub spotkania z klientem. W ramach realizacji poszczególnych przedmiotów Twoim zdaniem będzie przygotowanie wielu projektów architektury wnętrz, które wykształcą w Tobie praktyczne umiejętności, a nawet mogą stać się kluczem do przyszłego sukcesu zawodowego.

Prace licencjackie, wieńczące studia I stopnia, mają najczęściej charakter projektowy. Tworząc pracę dyplomową, możesz zyskać podwójnie – uzyskać tytuł licencjata i stworzyć projekt, który stanie się Twoją wizytówką w branży. Studia Projektant wnętrz w UTH to maksimum praktyki opartej na gruntownej wiedzy teoretycznej.

Kończąc studia na kierunku Architektura wnętrz na UTH:

 • jesteś przygotowany do podjęcia działalności twórczej w zakresie realizacji wnętrz,
 • znasz specjalistyczne oprogramowanie wykorzystywane podczas projektowania wnętrz oraz ich wizualizacji,
 • posiadasz wiedzę z zakresu architektury, budownictwa, wizualizacji i innych dziedzin, którą będziesz mógł wykorzystać podczas swojej pracy zawodowej,
 • masz niezbędne umiejętności potrzebne do współpracy w zespołach projektowych,
 • jesteś przygotowany do prowadzenia własnej działalności gospodarczej,
 • posiadasz umiejętności w zakresie kreacji i dokonywania syntezy rysunkowej i interpretowania zjawisk plastycznych,
 • posiadasz umiejętność stosowania metod geometrycznego kształtowania przestrzeni i form niezbędnych w procesie projektowania architektury i mebli,
 • umiesz przygotować kompleksowy kosztorys realizacji projektu wnętrza,
 • potrafisz przygotowywać dokumentację realizacyjną przy użyciu najnowszych narzędzi do projektowania i wizualizacji.

Wiedza i umiejętności, które zdobędziesz podczas studiów, dają Ci możliwości podjęcia pracy w firmach architektonicznych zajmujących się projektowaniem wnętrz, jak też prowadzenia własnej działalności o tym profilu. Specjalistyczną wiedzę możesz dalej poszerzyć w wybranej dziedzinie w ramach oferowanych specjalnościi: home design oraz public interiors design.

Praca Architektura wnętrz - perspektywy po studiach

Po ukończonych studiach możesz znaleźć zatrudnienie przede wszystkim w:

 • biurach projektowych, planistycznych, inżynieryjnych i architektonicznych zajmujących się projektowaniem wnętrz,
 • w działach planowania przestrzennego w zakresie oświetlenia, budownictwa targowego i wystawienniczego np. w galeriach sztuki, teatrach i muzeach,
 • jako freelancer, urządzając wnętrza dla osób prywatnych,
 • na planach zdjęciowych, podczas sesji dla wydawnictw i magazynów wnętrzarskich lub modowych.

Masz także jak najlepsze perspektywy do rozpoczęcia kariery w mediach społecznościowych, dzieląc się na swoim profilu projektami, inspiracjami największych projektantów w branży, pokazując swój niepowtarzalny styl, wokół którego możesz zbudować własną markę. Jeżeli jednak zainteresuje Cię bardziej aspekt plastyczny, będziesz posiadał umiejętności, które pozwolą Ci pracować jako projektant w agencjach marketingowych. Możesz również znaleźć pracę w firmach zajmujących się produkcją oraz sprzedażą elementów wystroju wnętrz.

Dekorator wnętrz studia Warszawa zbliżają Cię do Twoich przyszłych pracodawców nie tylko dzięki zdobytym umiejętnościom teoretycznym i praktycznym, nie tylko poprzez doświadczenie, którego nabierzesz podczas trwania kolejnych semestrów, ale również przez samą swoją lokalizację. Warszawa, jako jedno z najdynamiczniej rozwijających się miast w Polsce, wykazuje ogromne zapotrzebowanie na fachowców w tej właśnie dziedzinie. Nasi absolwenci spoza Warszawy, dzięki nabytym umiejętnościom i zrealizowanym praktykom zawodowym, znajdują również zatrudnienie w swoich małych ojczyznach.

Studia Projektowanie wnętrz w Warszawie to doskonały start dla Twojej kariery!

FAQ

Skąd mogę mieć pewność czy studia na kierunku Architektura wnętrz są dla mnie odpowiednie?

Jeśli interesuje Cię aranżacja wnętrz i w ogóle zwracasz na nią uwagę, jeśli masz świadomość przestrzeni oraz jej wpływu na człowieka, a dodatkowo uważasz się za osobę kreatywną, to masz wszystkie podstawowe cechy do pracy w tym zawodzie. Podczas studiów przydadzą Ci się przede wszystkim: wyobraźnia przestrzenna, umiejętność rysunku, poczucie estetyki, ale również zwinność manualna.

Dobry projektant zanim zacznie swoją pracę, musi rozpatrzeć daną przestrzeń pod kątem jego przyszłej funkcji i osób, które będą w niej przebywać. Ważne są aspekty ekonomiczne, ekologiczne, kulturowe i społeczne. Projektowanie przestrzeni uwzględnia także podstawy psychologii, dlatego ważną cechą jest empatia. Architekt wnętrz, który dobrze wykonał swoją pracę, sprawia, że osoba przebywająca w pomieszczeniu czuje się komfortowo.

Co dadzą Ci studia na kierunku Architektura wnętrz w Warszawie?

Wybór naszych studiów licencjackich – stacjonarnych lub niestacjonarnych – w Warszawie oznaczać będzie dla Ciebie całe spektrum korzyści. W ich toku:

 • poznasz znaczenie i wpływ prawidłowo zaprojektowanych wnętrz na codzienne funkcjonowanie każdego, kto w nich przebywa;
 • dowiesz się wiele o stylach wnętrzarskich, ich historii, pochodzeniu oraz o sposobach wykorzystywania ich do realizacji założonego celu;
 • nauczysz się obsługi narzędzi informatycznych przydatnych w pracy projektanta wnętrz.

Architektura wnętrz, studia w Warszawie, to najlepszy wybór dla osób pragnących rozwijać swoje artystyczne zdolności wsparte zaawansowaną nauką i techniką.

Jakie mam perspektywy zawodowe po ukończeniu kierunku Architektura wnętrz?

Perspektywy pracy dla projektantów wnętrz są lepsze niż dla ich kolegów architektów. Miasta mają coraz mniej przestrzeni na budowanie nowych obiektów, jednocześnie promowana i często dofinansowywana jest rewitalizacja zniszczonych budynków i terenów miejskich. Duże i średnie przedsiębiorstwa coraz chętniej zlecają przeprojektowanie swoich wnętrz, co sprawia, że jest to  znakomite pole do pracy dla absolwenta kierunku. Twoim potencjalnym klientem są także firmy, które chcą urządzić swój lokal biznesowy w bardziej reprezentatywny sposób, a jeśli Twoje projekty będą jednocześnie nowatorskie i spełniające oczekiwania klienta, masz ogromne możliwości na coraz więcej zleceń.

Stale wzrastający poziom życia oraz postępująca świadomość dotycząca wpływu przestrzeni na jakość życia sprawia, że coraz częściej z usług architektów wnętrz korzystają również osoby prywatne. To kolejne pole, na którym możesz realizować swoje umiejętności zawodowe.

Podsumowując, posiadając wykształcenie w tej dziedzinie, masz liczne możliwości zawodowe. Możesz pracować przede wszystkim:

 • w biurach architektonicznych,
 • w działach zarządzających organizacją przestrzeni sklepów dużych marek,
 • w instytucjach publicznych zarządzających miejscami kultury,
 • w biurach developerskich
 • prowadząc własną działalność w zakresie architektury przestrzeni.

Z czym wiąże się studiowanie projektowania wnętrz w Warszawie?

Warszawskie studia architektury wnętrz oznaczają dla studenta zarówno obowiązki, jak i możliwości. Do obowiązków zaliczyć należy tu przede wszystkim regularne uczestniczenie w zajęciach, zdawanie egzaminów czy wykonywanie prac projektowych na zakończenie każdego semestru. Jeśli zaś chodzi o możliwości, to tych jest nawet więcej.

Nauka architektury i projektowania wnętrz w Warszawie daje szansę codziennego obcowania z realizacjami mogącymi służyć za doskonały przykład tego, co gwarantuje sukces w Twoim przyszłym zawodzie. To tu będziesz mógł poznać ludzi zafascynowanych nowoczesnym designem, artystycznym podejściem do projektowania i aranżacji wnętrz, a także zyskasz kontakty wśród swoich przyszłych pracodawców.

Architektura wnętrz na UTH to kierunek studiów, który należy do dwóch dziedzin edukacji – sztuki i nauk technicznych. Nasza oferta została opracowana w związku z rozwojem rynku pracy, na którym rośnie zainteresowanie usługami projektantów wnętrz, którzy są nie tylko wyspecjalizowanymi artystami, ale również mają techniczne umiejętności w zakresie budownictwa. Program studiów jest adresowany do osób zainteresowanych aranżacją przestrzeni mieszkalnych i publicznych, przeznaczony dla twórczych ludzi z wyczuciem estetycznym. To idealny wybór dla osób odważnych i otwartych na nowe trendy, na przełamywanie utartych schematów.

Zapisz się!