Przejdź do treści

Dla szkół średnich

Wykłady dla uczniów szkół ponadpodstawowych

Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej zaprasza uczniów klas maturalnych i młodszych do wzięcia udziału w bezpłatnych wykładach prowadzonych przez wykładowców akademickich naszej Uczelni, którzy posiadają bogate doświadczenie praktyczne.

OFEROWANE TEMATY WYKŁADÓW:

 • „Jesteś (nie)legalny w sieci? Prawo autorskie a Internet”
 • „Bullying Ciebie nie dotyczy?”
 • „Gdzie się kończy wolność słowa”
mgr Aldona Ploch – prowadząca

Prodziekan Wydziału Inżynieryjnego ds. studenckich i organizacyjnych, Pełnomocnik Rektora UTH ds. równego traktowania i bezpieczeństwa. Absolwentka kierunku prawo, autorka publikacji z obszaru m.in. ochrony własności intelektualnej, praw człowieka oraz prawa międzynarodowego.

 • „Pokochać stres”
 • „Jak się uczyć, żeby się nauczyć?”
dr Magdalena Ścigała – prowadząca

Wykładowca akademicki Wydziału Zarządzania i Logistyki na kierunku Zarządzanie. Psycholog, doktor nauk o zarządzaniu, specjalistka i autorka prac naukowych z zakresu decyzji menedżerskich i zarządzania zasobami ludzkimi.

 • „Nowoczesne metody diagnostyki pojazdów – czyli co tak naprawdę potrafi Twój samochód?”
dr inż. Piotr Wróblewski – prowadzący

Prodziekan ds. kierunku Transport, wykładowca akademicki Wydziału Inżynieryjnego na kierunku Transport. Wykładowca z zakresu elektroniki pojazdów samochodowych. Rzeczoznawca w zakresie silników spalinowych i pojazdów samochodowych.

 • „Wirtualne Centrum Logistyczne - praca logistyka od kuchni”
 • „Transport intermodalny - przyszłość zielonych łańcuchów dostaw”
 • „45 minut z trzema logistykami. Logistyka Wojskowa. Logistyka Cywilna. Logistyka przyszłości”
dr inż. Andrzej Wojciechowski – prowadzący

Kierownik Katedry Transportu, wykładowca akademicki Wydziału Inżynieryjnego na kierunku Transport. Kierownik szeregu projektów analitycznych w zakresie inżynierii systemów logistycznych w firmach krajowych i międzynarodowych.

 • „Logistyka - praca z pasją”
dr inż. Mirosław Zielony – prowadzący

Wykładowca akademicki Wydziału Zarządzania i Logistyki na kierunku Zarządzanie. Specjalista z obszaru nauk społecznych tj. logistyki. Wykładowca akademicki z doświadczeniem praktycznym w działalności logistycznej.

 • „Zbrodnia i kara – różnice w badaniu przestępstw”
dr Mirosław Bednarski – prowadzący

Wykładowca akademicki Wydziału Zarządzania i Logistyki na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne. Radca prawny, adwokat. Specjalista z zakresu prawa administracyjnego materialnego i procesowego, prawa cywilnego materialnego i procesowego, prawa karnego, prawa o wykroczeniach, kryminologii, kryminalistyki.

 • „Jak złapać przestępcę? Czyli technik kryminalistyki na tropie”
 • „Cała prawda o kłamstwie – czyli czy można oszukać wariograf”
mgr Piotr Sukiennik – prowadzący

Wykładowca akademicki Wydziału Zarządzania i Logistyki na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne. Starszy specjalista Wydziału Techniki Kryminalistycznej Zarządu Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Głównej Żandarmerii Wojskowej, specjalista badań poligraficznych. Wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Poligrafów.


Wykłady odbywają się w siedzibie Państwa szkoły i trwają 45 minut (tj. 1 godzinę lekcyjną).

Terminy można uzgodnić telefonicznie pod numerem: (22) 262 88 88 lub mailowo: rekrutacja@uth.edu.pl

Serdecznie zapraszamy!

Projekt "Bezpiecznie jest wiedzieć z UTH" jest realizowany w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą Społeczna Odpowiedzialność Nauki

 

Konferencja naukowa „Prawo i zarządzanie w systemie oświaty"

Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej jest corocznym organizatorem konferencji naukowej poświęconej problematyce z zakresu systemu oświaty - "Prawo i zarządzanie w systemie oświaty". W marcu 2023 roku miała miejsce już XIV edycja konferencji. Jest to inicjatywa naukowa adresowana do dyrektorów i nauczycieli szkół średnich z całego kraju i ma na celu dostarczenie tej grupie zawodowej najbardziej aktualnych i istotnych informacji nie tylko z zakresu zarządzania placówką oświatową, ale także z zakresu prawa.

Relacja z XIII edycji konferencji - kliknij tutaj.

Współpracujące szkoły ponadpodstawowe: