Przejdź do treści Przejdź do nawigacji

UTH dołącza do Cisco Networking Academy

Z przyjemnością informujemy, że dzięki dofinansowaniu z projektu „UTH 2.0 Kompetencje dla Rozwoju” od bieżącego roku akademickiego UTH rozszerza możliwości edukacyjne o programy Cisco Networking Academy oferowane przez Lokalną Akademię Cisco UTH. Studenci kierunku informatyka już w bieżącym semestrze będą mieli okazję skorzystać z ubogacenia treści kształcenia o autoryzowane szkolenia m.in z zakresu sieci komputerowych (program CCNA) oraz bezpieczeństwa sieciowego (program Network Security).

CCNA czyli Cisco Certified Networking Associate to wykłady oraz laboratoria związane z zagadnieniami projektowania, budowania i administrowania sieciami komputerowymi. Wysoki poziom kształcenia zapewnia opracowanie przez Cisco jednolitego schematu nauczania we wszystkich Akademiach na całym świecie.

Network Security dotyczy bezpieczeństwa w małych i średnich sieciach komputerowych. Jest rozszerzeniem szkolenia CCNA o aspekty związane z zabezpieczeniem urządzeń przed niepowołanym dostępem, kontrolą i logowaniem użytkowników do infrastruktury sieciowej, systemami zarządzania uprawnieniami oraz metodami bezpiecznego zdalnego dostępu.

Wróć