Przejdź do treści

Uroczyste otwarcie studiów z obszaru kolejnictwa

28 października mieliśmy przyjemność uczestniczyć w uroczystym otwarciu studiów podyplomowych na kierunku "Zarządzanie bezpieczeństwem i analiza ryzyka w transporcie kolejowym" oraz rozpoczęciu zajęć praktycznych na studiach magisterskich "Bezpieczeństwo w transporcie kolejowym".
 
Zajęcia na obu kierunkach są realizowane przy użyciu nowoczesnych symulatorów lokomotyw i zespołu trakcyjnego w Centrum Szkolenia Maszynistów – naszym cenionym partnerze, przy wsparciu najlepszych specjalistów z tej branży w Polsce.
 
W uroczystości wzięli udział mgr Jakub Głowacz z CSM oraz dr inż. Piotr Wróblewski, prodziekan ds. kierunku Transport na UTH Warszawa. Razem świętowaliśmy ten ważny moment dla naszej uczelni i dla przyszłości bezpiecznego transportu kolejowego w Polsce.
 
Celem nowo otwartych kierunków jest dostarczenie studentom specjalistycznej wiedzy z zakresu zarządzania bezpieczeństwem transportu kolejowego, zgodnie z aktualnymi wymogami prawnymi oraz najlepszymi praktykami branżowymi. Wierzymy, że dzięki połączeniu teorii z praktyką, nasi studenci będą doskonale przygotowani do zawodowych wyzwań. Z niecierpliwością oczekujemy na przyszłe sukcesy naszych studentów i dalszy rozwój kształcenia w dziedzinie transportu kolejowego na UTH Warszawa.
 

Wróć