Przejdź do treści

Seminarium szkoleniowe Komendy Stołecznej Policji w UTH. Relacja

Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie była gospodarzem i partnerem seminarium szkoleniowego oraz warsztatów KSP, dotyczących problematyki najnowszych zabezpieczeń dokumentów przed fałszerstwem z wykorzystaniem elementów dyfrakcyjnych. Wydarzenie odbyło się 24 listopada 2022 r. w Kampusie Jutrzenki UTH.

Organizatorami eksperckiego seminarium i warsztatów było Laboratorium Kryminalistyczne Komendy Stołecznej Policji, Laboratorium Kryminalistyczne Komendy Głównej Straży Granicznej, we współpracy z przedstawicielami szwajcarskiej firmy OVD Kinegram oraz wsparciu polskiej firmy Delta Optical.

Wydarzenie skierowane było do ekspertów na co dzień zajmujących się tą tematyką i dotyczyło omówienia specjalistycznych informacji na temat procesu projektowania i produkcji oraz weryfikacji autentyczności zabezpieczeń dokumentów przed fałszerstwem z wykorzystaniem elementów dyfrakcyjnych.

Seminarium i warsztaty stanowią element działań realizowanego przez Komendę Stołeczną Policji projektu "Dokumenty - bezpieczeństwo i kontrola, w tym kontrola taktyczna" (w ramach Norweskiego Mechanizmu Finansowego).

Wróć