Ruszyło Narodowe Centrum Cyberbezpieczeństwa

Ruszyło Narodowe Centrum Cyberbezpieczeństwa

„4 lipca ruszył CERT Narodowy, instytucja odpowiedzialna za czuwanie nad cyberbezpieczeństwem Polski. Jej głównym zadaniem będzie szybka wymiana informacji o zagrożeniach w cyberprzestrzeni pomiędzy państwowymi i prywatnymi instytucjami. CERT Narodowy powstanie na bazie zespołu CERT Polska, działającego w ramach Narodowej Akademickiej Sieci Komputerowej (NASK). CERT Narodowy ma być jednostką koordynującą działania państwa pod kątem cyberbezpieczeństwa. W strukturach tej instytucji będą dyżurować 24 godziny na dobę, przez siedem dni w tygodniu, specjaliści z sektora m.in. energetycznego, bankowego czy telekomunikacyjnego”.

Kolos na glinianych nogach

„Wydawać by się mogło, że Stany Zjednoczone to jeden z najbogatszych krajów świata i istny raj na ziemi dla mieszkających tam ludzi. Wysoki standard życia, najnowsze technologie, energicznie rozwijający się przemysł czy ogromna wymiana handlowa z całym światem, to obraz Ameryki widziany oczyma przeciętnego człowieka. Jednak rzeczywistość wygląda zgoła inaczej, a „amerykańskie El Dorado” ma swoja cenę”.

Turcja pod obstrzałem

„28 czerwca na międzynarodowym lotnisku Ataturka w Stambule doszło do zamachu terrorystycznego, w którym zginęły dziesiątki osób, a setki zostały rannych. Wywiady USA, Niemiec i Izraela ostrzegały wcześniej rząd w Ankarze o dużym zagrożeniu terrorystycznym w okresie od 6 czerwca do 5 lipca. Czy tej tragedii można było zapobiec?”.

 

Te i inne wpisy naszego wykładowcy można znaleźć na blogu natemat.pl

Zapraszamy do czytania i komentowania!

Wróć