Przejdź do treści

Porozumienie UTH z firmą Świątek

Miło nam poinformować, że Uczelnia Techniczno-Handlowa im. H. Chodkowskiej nawiązała współpracę naukową, dydaktyczną oraz organizacyjną z firmą Świątek. Na umowie podpisy złożyli Rektor Uczelni dr hab. Iwona Przychocka, prof. UTH oraz właściciel firmy Świątek, Lech Świątek.

Cele porozumienia to m.in.: podejmowanie wspólnych przedsięwzięć organizacyjnych i merytorycznych, realizowanie działań na rzecz rozwoju studiów z zakresu budowy i tuningu samochodów oraz wspieranie inicjatyw organizacyjnych, promocyjnych i naukowych, dotyczących motorsportu, budowy i tuningu samochodów oraz koła naukowego UTH Racing Team. W ramach umowy patronackiej strony porozumienia będą współpracowały m.in. w zakresie współtworzenia podstawy programowej, wizyt zawodoznawczych, szkoleń i wizyt studyjnych, staży oraz praktyk.

Firma Świątek założona została w 1978 roku w Bydgoszczy, która przede wszystkim zajmuje się produkcją wałków rozrządu. W procesie produkcji firma korzysta z nowoczesnych technologii produkcji CNC i obróbki cieplno-chemicznej (nawęglanie gazowe, hartowanie indukcyjne, azotonasiarczanie, etc.). Świątek skonstruował i produkuje hamownie do szerokiej gamy warsztatów diagnostycznych, tuningowych oraz stacji instalacyjnych LPG.

Wróć