Przejdź do treści

Konferencja Oświatowa 2021 - relacja i zdjęcia

XII edycja Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Prawo i zarządzanie w systemie oświaty” za nami. Wydarzenie odbyło się 10 marca 2021 roku i przybrało formę zdalną, ze względu na obostrzenia spowodowane pandemią koronawirusa.

Zgromadzonych gości - dyrektorów i nauczycieli szkół średnich - przywitała Rektor dr hab. Iwona Przychocka, prof. UTH – „Ogromne podziękowania dla Państwa, że bierzecie udział w naszej konferencji. Mamy nadzieję, że już w przyszłym roku, jak w minionych edycjach, będziemy mogli osobiście się spotkać w murach Uczelni”.

Wydarzenie moderowane przez dr. Magdalenę Ścigałę rozpoczął ppor. Rafał Berent absolwent Wojskowej Akademii Technicznej Wydziału Cybernetyki na kierunku Informatyka, specjalność - systemy informatyczne. Obecnie pracownik Narodowego Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni na stanowisku Młodszego Oficera w pionie CSIRT NCBC. Podczas swojej prelekcji przybliżył temat „Cyberbezpieczni w szkole”, ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa prowadzenia pracy zdalnej z wykorzystaniem różnorodnych aplikacji dostępnych dla użytkowników.

Drugi i trzeci panel należał do Wiesławy Dróżdż, która jest praktykiem z ponad piętnastoletnim doświadczeniem w kształtowaniu polityki informacyjnej. Przez wiele lat pracowała jako rzecznik prasowy administracji rządowej, w tym Ministerstwa Finansów. Wiesława Dróżdż to trener wystąpień publicznych, doradca Public Relations, certyfikowany coach i wykładowca naszej UTH. W swoim pierwszym wystąpieniu pt. „Edukacja zdalna a higiena cyfrowa” poruszyła kilka istotnych tematów, w tym „Jak komunikacja zdalna wpływa na naszą psychikę?”, „Największe wyzwania edukowania na odległość”, „Stres ucznia i stres nauczyciela w dobie edukacji zdalnej”,Kompetencje przydatne do komunikacji zdalnej” czy „Dobre praktyki w edukacji cyfrowej”. Podczas kolejnej prelekcji skupiła się na osobie nauczyciela – wystąpienie pt. „Nauczyciel z klasą. Anatomia wystąpień publicznych” - w kontekście komunikacji jako procesie psychologicznym, zasad kontraktowania słuchaczy, eliminacji „szumów”, sposobów na utrzymanie uwagi słuchaczy oraz mowie ciała na ekranie.

Spotkanie zakończyła dyskusja i wymiana spostrzeżeń z uczestnikami konferencji.

Wydarzenie uzyskało patronat honorowy Mazowieckiego Kuratora Oświaty oraz zostało objęte patronatem przez czasopisma „Głos nauczycielski” i „Dyrektor Szkoły”.

Dziękujemy za uczestnictwo i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji!

Wróć