Przejdź do treści

Coaching – to lepsza jakość życia!

coaching

Coaching i znajomość jego technik w komunikacji interpersonalnej jest świetnym sposobem zarówno na modelowanie samego siebie jak i efektywną ścieżką w inspirowaniu i komunikowaniu się z innymi osobami. Niezależnie od tego czy chcemy poprawić swoją skuteczność w pracy, biznesie czy życiu prywatnym, narzędzia oferowane przez coaching mają swoje zastosowanie wszędzie.

„Tacy sami a ściana między nami" – dlaczego? Dlatego, że wszystko sprowadza się do jakości komunikacji pomiędzy ludźmi. Natomiast, poziom świadomości na temat sprawczej siły i roli słów jakimi się posługujemy, często zatrzymał się w rozwoju u przeciętnej osoby na poziomie szkoły podstawowej. W późniejszej edukacji, oprócz np. interpretacji wierszy, nikt nas więcej nie uczył niczego ciekawego o możliwościach wykorzystywania języka. A przecież komunikacja jest świetną umiejętnością, która może służyć do zminimalizowania ścieżki prowadzącej do osiągnięcia celu. Dlatego, dopiero w dojrzałym życiu mamy szansę to zmienić i nauczyć się samodzielnie w jaki sposób, z kim rozmawiać aby osiągać zamierzone cele, korzystając z własnych talentów i zasobów.

Współcześnie, coraz częściej spotykamy się z coachingowymi sposobami zarządzania personelem zarówno w biznesie jak i administracji. Popularność zdobył także coaching indywidualny, najczęściej stosowany jako ekskluzywny bonus od pracodawcy dla kadry kierowniczej oraz coaching zespołowy, dedykowany określonym grupom pracowników, przed którymi stoją konkretne wyzwania zawodowe.

Dzieje się tak dlatego, ponieważ coaching oferuje atrakcyjną i ciekawą gamę instrumentów, służących do wzmacniania postawy człowieka, odkrywania i stawiania nowych celów w jego życiu oraz efektywnego ich osiągania. Jest to interaktywny proces odkrywania własnych możliwości. Wsparcie tego procesu następuje, poprzez metody związane z psychologią, realizowaniem procesu decyzyjnego prowadzącego do zaspokajania potrzeb, który pomaga pojedynczym osobom lub organizacjom. Stosowanie coachingu, przyspiesza tempo rozwoju i polepsza efekty działania, w osiąganiu celu. Coachowie pracują z klientami w zakresach związanych zarówno z biznesem, rozwojem kariery, relacjami interpersonalnymi jak i obszarami osiągnięć finansowych czy zdrowotnych. Dzięki coachingowi klienci ustalają konkretniejsze cele, optymalizują swoje działania, podejmują trafniejsze decyzje i pełniej korzystają ze swoich naturalnych umiejętności.

Coaching jest procesem, którego głównym celem jest wzmocnienie siebie lub klienta oraz wspieranie go w samodzielnym dokonywaniu zamierzonej zmiany w oparciu o własne odkrycia, wnioski i zasoby.

Zachęcam do podjęcia podyplomowych studiów Coaching, których jestem opiekunem merytorycznym. Nasza kadra wykładowców to przede wszystkim praktycy, dlatego każda teoria będzie weryfikowana podczas ciekawych warsztatów. Zapewniam, że po ukończeniu studiów, nic już nie będzie takie samo, chociaż niż się nie zmieni.

 

Wiesława Dróżdż - coach indywidualny i grupowy, doradca PR, wykładowca i trener komunikacji interpersonalnej. Wieloletni praktyk w obszarze komunikacji społecznej, rzecznik prasowy z 10-cio letnim doświadczeniem w tym obszarze, doradca PR . Reprezentowała i współpracowała z trzema ministrami finansów ostatnich rządów (2006 - 2016).

Wróć