Przejdź do treści Przejdź do nawigacji

Wsparcie na UTH

W przypadku przejawu dyskryminacji na naszej Uczelni można zwrócić się do osób odpowiedzialnych za politykę antydyskryminacyjną i antymobbingową, które udzielą pomocy lub wskażą odpowiednią ścieżkę postępowania.

Pełnomocnik Rektora ds. Równego Traktowania i Bezpieczeństwa

Pełnomocnik Rektora ds. równego traktowania i bezpieczeństwa jest jedną z osób na Uczelni zobowiązanych do podejmowania działań w celu zapobiegania dyskryminacji i mobbingowi. Wszystkie osoby pełniące funkcje kierownicze na Naszej Uczelni podejmują działania zapobiegawcze, jak również prowadzą aktywną działalność przeciwko zjawisku dyskryminacji i mobbingu, poprzez promowanie postaw i zachowań pożądanych, zgodnych z zasadami współżycia społecznego oraz obowiązującymi przepisami prawa.

Do zadań Pełnomocnika Rektora ds. równego traktowania i bezpieczeństwa należy:

  • przyjmowanie i badanie spraw dotyczących dyskryminacji i mobbingu;
  • mediacja i interwencja w sprawach zgłoszonych do Pełnomocnika;
  • kierowanie spraw do Komisji antydyskryminacyjnej lub do Komisji antymobbingowej;
  • opiniowanie toczących się postępowań przed Komisją antydyskryminacyjną i Komisją antymobbingową;
  • zbieranie danych o zjawiskach dyskryminacyjnych i mobbingowych i sygnalizowanie Władzom Uczelni o zaistniałych nieprawidłowościach, również tych uzyskanych w poufny sposób;
  • zbieranie i propagowanie informacji o dobrych praktykach oraz rekomendowanie zmian systemowych.

 

Psycholog

Doświadczeni, bardzo wysoko wykwalifikowani psycholodzy i psychiatrzy, są dostępni BEZPŁATNIE, 7 dni w tygodniu, od 7:30 do 22:00, dla wszystkich Studentów Uczelni Techniczno-Handlowej im. H. Chodkowskiej bez wychodzenia z domu.


Jak się zapisać?
1. napisz: przychodnia@terapiadialog.pl lub zadzwoń 22 436 83 50
2. przy zapisie podaj specjalny KOD dla Twojej Uczelni
3. ustal dogodny dla Ciebie termin konsultacji on-line (wideo lub telefonicznej) lub stacjonarnej w 10 placówkach na terenie Warszawy.

Jak uzyskać KOD?
Napisz wiadomość na psycholog@uth.edu.pl w odpowiedzi prześlemy kod uprawniający do skorzystania z 3 konsultacji.

Dostęp do specjalistów to efekt współpracy z Centrum Terapii Dialog, które oferuje wsparcie psychologiczne i psychiatryczne w trudnych sytuacjach życiowych. Poradnia istnieje w Warszawie już od 17 lat i pomogła ponad 100.000 osób, zatrudnia kilkuset profesjonalnych, zweryfikowanych psychologów, psychoterapeutów i lekarzy psychiatrów.
Centrum Terapii Dialog zapewnia dedykowaną osobę, która pokieruje Cię do odpowiedniego specjalisty. Konsultacja z psychologiem/psychiatrą objęta jest całkowitą tajemnicą lekarską – nikt oprócz Ciebie nie będzie miał dostępu do Twoich danych oraz przebiegu konsultacji.

Zachęcamy do odwiedzenia strony Centrum Terapii Dialog. >>tutaj<<
jak również do śledzenia BLOGA, gdzie można przeczytać ciekawe artykuły, takie jak:
Jak radzić sobie ze stresem związanym z wojną na Ukrainie?
Jak pomóc osobie chorej na depresję?
lub jak wygląda pierwsza wizyta u psychologa?

Pełnomocnik Rektora ds. Osób Niepełnosprawnych

Dla studentów z orzeczoną niepełnosprawnością jak również dla osób, które są niezdolne do pełnego uczestnictwa w zajęciach choć nie posiadające orzeczenia o stopniu niepełnosprawności, Pełnomocnik Rektora ds. Osób Niepełnosprawnych inicjuje działania w celu stworzenia studentom warunków do pełnego udziału w procesie kształcenia, likwidowania barier uniemożliwiających kształcenie oraz udział w życiu społeczności akademickiej. Inicjuje również działania mające na celu przeciwdziałanie nierównemu traktowaniu studentów z niepełnosprawnością.

Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych

Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych (BON) jest jednostką Uczelni, której zadaniem jest wsparcie studentów w procesie kształcenia i pokonywaniu ograniczeń wynikających z sytuacji zdrowotnej studenta.

Z usług jakie oferuje BON może skorzystać każda osoba, ze względu na niepełnosprawność lub stan swojego zdrowia, która ma trudności ze studiowaniem w trybie standardowym.

Cicha Skrzynka

Skrzynka ta została stworzona dla osób, które z indywidualnych powodów nie chcą ujawniać swojej tożsamości a chcą przekazać informację na temat przejawu dyskryminacji, z którym mieli styczność. Informacja, którą otrzymamy za pomocą skrzynki będzie jedynie sygnałem o tym, żeby przyjrzeć się sprawie bądź danemu otoczeniu.
Taka forma zgłoszenia nie stanowi podstawy do wszczęcia postępowania w sprawie.

Lokalizacje Cichych Skrzynek:

  • Kampus Jutrzenki: parter, przy pomieszczeniach Katedr, ciąg komunikacyjny w pobliżu windy
  • Kampus Jagiellońska: parter, przy bocznym wejściu do budynku od strony ronda