Bilbao: Erasmus+ okiem studenta UTH

Studentka na kierunku Finanse i rachunkowość skorzystała z oferty programu Erasmus+ w UTH i wyjechała na studia do Kraju Basków. Przedstawiamy relację Urszuli z wyjazdu na Półwysep Iberyjski.

"Wybierając Bilbao nawet się nie spodziewałam, że okaże się ono tak pięknym i klimatycznym miastem. Wszystkie małe, kolorowe uliczki z przepięknymi kamienicami tworzą wyjątkowy klimat tego miejsca. Jest tutaj dużo zieleni, parków, skwerów, a pogoda nie okazała się aż tak deszczowa, jak jest wszędzie opisywana. Położenie tego miasta umożliwia zarówno spędzanie wolnego czasu na pobliskich plażach, klifach, jak i wspinanie się po górach. Podróże do innych hiszpańskich lub miejsc we Francji również nie stanowią problemów. Życie towarzyskie w tym mieście także nie ustaje, na każdym rogu można znaleźć cudowną kawiarnię lub bar, by spędzić czas z nowo poznanymi osobami. Jeżeli chodzi o uczelnię, to organizacja zajęć różni się od tej na polskich uczelniach i na początku może być to trochę frustrujące, jednak po kilku tygodniach można się do niej przyzwyczaić. Ja wybrałam wszystkie zajęcia w języku angielskim na kampusie Sarriko i wykładowcy w większości płynnie prowadzą zajęcia po angielsku oraz udostępniają wszystkie niezbędne materiały. Podsumowując jestem bardzo zadowolona z wyboru tego miejsca i mogę je z czystym sumieniem polecić każdemu ".