Jeśli kliknąłeś tą zakładkę być może zdajesz sobie sprawę ile czynników stoi za przetransportowaniem ludzi lub towaru z punktu A do punktu B. Pomijając już kwestie logistyki sama organizacja ruchu wymaga starannego planowania, by pogodzić ekonomię z bezpieczeństwem i wymogami rynku. Zainteresowany zagadnieniami technicznymi i organizacyjnymi  transportu drogowego?  Inżynieria, prognozowanie i bezpieczeństwo ruchu oraz przewozów, środki transportu, systemy informatyczne w transporcie itp. to zagadnienia, które będziesz zgłębiał na specjalności Transport drogowy.

Jeśli chcesz:

  • znać techniczne i organizacyjne aspekty branży transportowej,
  • posiadać niezbędną wiedzę z zakresu projektowania systemów transportowych,
  • być przygotowany do zarządzania systemami transportowymi,
  • być przygotowany do prowadzenia samodzielnej działalności gospodarczej w zakresie transportu.

Czytasz i myślisz o sobie? Świetnie. Zapraszamy Cię na studia inżynierskie na kierunku Transport, specjalność Transport drogowy.

Absolwent uzyskuje tytuł zawodowy inżyniera w zakresie transportu oraz będzie posiadał dobre przygotowanie do podjęcia studiów magisterskich.

Studia stacjonarne trwają 7 semestrów.

Studia niestacjonarne trwają 8 semestrów.

Jak będę mógł wykorzystać swoje umiejętności?:

  • w pracy w przedsiębiorstwach transportowych i komunikacyjnych,
  • pracując w jednostkach samorządowych zarządzających transportem,
  • prowadząc własną działalność gospodarczą w zakresie transportu.

Co nas wyróżnia?:

Kierunek Transport realizujemy we współpracy z Instytutem Transportu Samochodowego oraz Przemysłowym Instytutem Motoryzacji. Istotna dla realizacji celów kształcenia jest także współpraca z renomowanymi partnerami z branży motoryzacyjnej. Przybiera ona formy: staży, praktyk, czy też wizyt studyjnych. Zajęcia dydaktyczne na specjalności Transport drogowy realizujemy we współpracy z firmą Mercedes.

 

Eliza Kotomska

Eliza Kotomska

tel. (22) 262 88 88,

rekrutacja@uth.edu.pl