Współczesne problemy gospodarcze. Relacja z konferencji

I Konferencja Naukowa Katedry Finansów i Rachunkowości za nami! Wydarzenie odbyło się 13 czerwca 2023 w Kampusie Jutrzenki Uczelni Techniczno-Handlowej.

Tematem przewodnim konferencji były współczesne problemy gospodarcze z perspektywy równowagi, rentowności, etyki, bezpieczeństwa.

Konferencję otworzyła i przywitała zgromadzonych gości Rektor Uczelni dr Justyna Żylińska, po czym dr Tomasz Pajewski - Prodziekan ds. kierunku Finanse i rachunkowość - zaprosił prelegentów do wygłoszenia swoich wystąpień.

Podczas konferencji omówiono następujące tematy: Zmiany w zakresie autonomii prawa bilansowego i podatkowego - dr Agnieszka Tłaczała, Instytut Finansów; Instrumenty kapitałowe a mechanizm absorpcji strat - dr Maria Andrzejak; Etyka zawodu księgowego – o potrzebie certyfikacji zawodu - dr Waldemar Szymański; Etyka zawodu doradcy podatkowego - dr Marcin Lachowicz; Zdolność sektora bankowego do finansowania gospodarki w warunkach spowolnienia gospodarczego - dr Tomasz Pawlonka; Planowanie i prognozowanie finansowe w zastosowaniu wielostronnych kont księgowych - dr Jarosław Wedler; Aktywacja zawodowa studentów z wykorzystaniem staży finansowanych ze środków UE - Iwona Tereszkowska; Katarzyna Kurek.

Patronat nad wydarzeniem objął Instytut Finansów.

Dziękujemy za udział i zapraszamy na kolejną edycję!