Startuje IV edycja konkursu z obszaru bezpieczeństwa – zgłoś się!

Władze akademickie Uczelni Techniczno-Handlowej im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie oraz Katedry Bezpieczeństwa wewnętrznego mają zaszczyt zaprosić na IV Edycję Konkursu „Współczesne bezpieczeństwo międzynarodowe w obliczu zagrożeń hybrydowych”.

Konkurs skierowany jest do studentów kierunków studiów realizowanych na Wydziale Zarządzania i Logistyki Uczelni Techniczno-Handlowej im. Heleny Chodkowskiej.

Celem IV edycji jest zainteresowanie studentów wiedzą niezbędną zrozumienia aktualnych zagrożeń dla bezpieczeństwa międzynarodowego w wymiarze europejskim i światowym.

Konkurs składa się z dwóch etapów, które odbędą się:

• I ETAP – termin testu zostanie ogłoszony przez Organizatora na stronie internetowej Konkursu do 6.03.2024 r.
  • II ETAP – termin - 20.03.2024 r.

Uwaga: Etap I konkursu odbędzie się w formie on-line, na platformie Moodle, w formie testu. Osoby piszące test z Kampusu Jutrzenki proszone są o zabranie własnego sprzętu.

I ETAP

Pierwszy etap ma charakter testu zamkniętego o jednokrotnym wyborze. Test składa się z 20 pytań z obszaru bezpieczeństwo wewnętrzne: zarządzanie bezpieczeństwem państwa, bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni, obsługa celna i logistyka międzynarodowa, kryminologia i kryminalistyka, przygotowanych przez kadrę naukową Uczelni Techniczno-Handlowej im. H. Chodkowskiej - termin testu zostanie ogłoszony przez Organizatora na stronie internetowej Konkursu do 6.03.2024 r.

II ETAP

Drugi etap polegać będzie na przygotowaniu prezentacji multimedialnej na temat: „Konfiguracja zagrożeń dla współczesnej Europy w pięciu krokach” - termin 20.03.2024 r.

Uczestnik Konkursu, któremu zostanie przyznana I nagroda uzyska jednomiesięczne stypendium (rozumiane jako zwolnienie z czesnego za jeden miesiąc (czerwiec) w roku akademickim, w którym odbywa się Konkurs) oraz nagrodę książkową, ufundowane przez Rektora Uczelni. Zdobywcy II-ego i III-ego miejsca otrzymają nagrody w postaci pozycji książkowych z zakresu bezpieczeństwa wewnętrznego. Wszyscy zdobywcy nagród otrzymają również pamiątkowe dyplomy.

Zgłoszenia udziału prosimy przesyłać do dnia 29 lutego 2024 roku na adres e-mail: konkurs.bw@uth.edu.pl