Program Praktyk Społecznie Użytecznych w UTH

grafika z logo uth i federacji mazowia

Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie rozpoczęła współpracę z Federacją Mazowia, największym porozumieniem organizacji pozarządowych w województwie mazowieckim, w ramach programu Praktyk Społecznie Użytecznych.

Dzięki programowi studenci i studentki UTH mogą realizować obowiązkowe i nieobowiązkowe praktyki w podmiotach ekonomii społecznej, czyli przede wszystkim organizacjach pozarządowych, spółdzielniach socjalnych czy warsztatach terapii zajęciowej.

Na stronie spolecznieuzyteczne.pl można znaleźć ponad 60 różnorodnych ofert praktyk, dzięki którym osoby studiujące mają możliwość podniesienia swoich kompetencji, zdobycia doświadczenia zawodowego, a zarazem wykorzystania swojego czasu na rzecz ważnych inicjatyw – wspierania różnorodności, włączania osób z niepełnosprawnościami czy dbałości o kulturę i historię.

Zadanie publiczne sfinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.