Partnerstwo UTH z Liceami PUL z Ciechanowa i Płocka

W dniu 1 lutego 2024 Uczelnia Techniczno-Handlowa im. H. Chodkowskiej w Warszawie nawiązała współpracę dydaktyczną, organizacyjną i patronacką z I Liceum Ogólnokształcącym PUL im. 11 Pułku Ułanów Legionowych w Ciechanowie oraz I Liceum Ogólnokształcącym PUL im. 4 Pułku Strzelców Konnych w Płocku, których organem prowadzącym jest Płocki Uniwersytet Ludowy im. Wincenta Witosa.

Na umowie podpisy złożyli Rektor Uczelni dr Justyna Żylińska oraz Prezes PUL Paweł Kaczyński.

Podpisaniu umowy towarzyszyli uczniowie obu placówek, dla których Dziekan Wydziału Zarządzania i Logistyki UTH dr inż. Ireneusz Fura przeprowadził wykład poświęcony tematyce znaczenia bezpieczeństwa w dzisiejszym świecie.

Licea Mundurowe PUL to szkoły mundurowe z uprawnieniami szkół publicznych, prowadzone przez Stowarzyszenie non-profit Płocki Uniwersytet Ludowy. Stowarzyszenie od 20 lat prowadzeni placówki o charakterze edukacyjnym i proobronnym na terenie całej Polski. W szkołach PUL realizowane są specjalności: wojskowa, policyjna, pożarnictwo i ratownictwo, odpowiednio zgodnie z aktualnymi programami pilotażowymi MON, MSW oraz programami własnymi w zakresie samoobrony, wf, pożarnictwa i ratownictwa.

Strona internetowa I LO PUL w Ciechanowie: pulliceum.edu.pl/ciechanow

Strona internetowa I LO PUL w Płocku: pulliceum.edu.pl/plock