Kurs "Bezpieczeństwo i technika jazdy pojazdami uprzywilejowanymi"

Zapraszamy do uczestnictwa w bezpłatnym kursie "Bezpieczeństwo i technika jazdy pojazdami uprzywilejowanymi", skierowanym do studentów III roku studiów licencjackich na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne.

Jednym z elementów szkolenia jest praktyczna nauka jazdy samochodem osobowym podczas trudnych sytuacji na drodze. Kurs prowadzi Grzegorz Strzelecki, trener jazdy, prowadzący kursy m.in. dla Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

Szkolenie dzieli się na dwie części.

Dzień 1. Część teoretyczna, która realizowana będzie w siedzibie UTH przy ul. Jutrzenki 135.

Przepisy ruchu drogowego:

• akty prawne związane z uczestnictwem w ruchu drogowym pojazdu uprzywilejowanego;
  • zasady uzyskiwania zezwoleń do prowadzenia pojazdów uprzywilejowanych;
  • zasady wynikające z przepisów ruchu drogowego oraz ich wpływ na bezpieczeństwo;
  • zasady bezpiecznego wykonywania manewrów;
  • zasady bezpiecznego przejeżdżania przez skrzyżowania z sygnalizacją świetlną;
  • zasady uczestnictwa w ruchu drogowym pojazdu uprzywilejowanego.

Terminy szkolenia: 1 grudnia 2023 roku i 4 grudnia 2023 roku. Maksymalna liczba miejsc: 80 osób (40 os/grupa). Część teoretyczna trwa 8 godzin dydaktycznych.

Dzień 2. Część praktyczną, która realizowana będzie w Centrum konferencyjno-szkoleniowym A1Karting, ul. Annopol 24B, 03-236 Warszawa

W tej części przewidziane są ćwiczenia w samochodzie (Toyota Corolla).

Plan zajęć przewiduje:

• manewry na placu z wykorzystaniem pojazdu;
  • kierowanie pojazdem uprzywilejowanym z zachowaniem ogólnych zasad z zakresu techniki i taktyki jazdy pojazdem;
  • manewrowanie pojazdem uprzywilejowanym po wyznaczonej trasie – slalomy;
  • konsekwencje przecenienia własnych umiejętności;
  • trudności związane z prawidłową oceną zachowania się pojazdu na różnych nawierzchniach;
  • związek jazdy z techniką jazdy z zachowaniem się pojazdu;
  • wpływ nowoczesnych systemów elektronicznych na wykonywanie manewrów i zachowanie się pojazdu;
  • operowanie kołem kierownicy w skręcie wykonywanym przy jeździe z małą prędkością.

Terminy szkolenia: 8, 15, 16, 17 i 18 grudnia 2023 roku. Maksymalna liczba miejsc 80 osób (max 16 osób/grupa). Część praktyczna trwa 8 godzin dydaktycznych.

Zgłoszenia: https://forms.gle/7mUYj2o6fYwVwQPr5

Prowadzący: Grzegorz Strzelecki, trener jazdy prowadzący kursy m.in. dla Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

Liczy się kolejność zgłoszeń.

Udział w kursie odbywa się w ramach projektu „UTH 3.0 Przez rozwój do doskonałości” realizowanego przez Uczelnię Techniczno-Handlową im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, Oś priorytetowa: III. Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju, Działanie: 3.5 Kompleksowe programy szkół wyższych, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.