I edycja konferencji z obszaru budownictwa, architektury i techniki

Władze Uczelni Techniczno-Handlowej im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie, mają zaszczyt zaprosić na I Konferencję Naukową Budownictwa, Architektury i Techniki,
która odbędzie się 10 maja 2024 r. na Wydziale Inżynieryjnym w Kampusie Jagiellońska UTH.

Konferencja adresowana jest do pracowników badawczych i badawczo-dydaktycznych, a także praktyków zainteresowanych tematyką budownictwa i architektury, w szczególności:

• zagadnieniami związanymi z projektowaniem konstrukcji i procesami budowlanymi w aspekcie aktualnego stanu wiedzy oraz wymagań współczesnej gospodarki i środowiska,
  • aktualnymi trendami w budownictwie i architekturze,
  • bezpieczeństwem i cyfryzacją procesów projektowych i budowlanych,
  • oraz innymi problemami dotyczącymi współczesnego budownictwa i architektury.

Moduł I: Nowe rozwiązania i trendy wykorzystywane  w architekturze i projektowaniu urbanistycznym.

Prezentowane treści obejmują aktualne zagadnienia dotyczące architektury, architektury wnętrz, oświetlenia, projektowania urbanistycznego, aktów prawnych, ekologii oraz innych zagadnień powiązanych z architekturą.

Moduł II: Zagadnienia i problemy  budownictwa w kontekście wyzwań współczesnych zasad projektowania, energooszczędności, technik realizacyjnych oraz bezpieczeństwa.

Analizowane treści dotyczą zagadnień naukowo-technicznych, z naciskiem na problemy budownictwa, rozwoju technologicznego oraz zapotrzebowania gospodarki. Uwaga będzie poświęcona szczególnie wyzwaniom stojącym przed współczesnym budownictwem, w tym energooszczędności, ekologii i uwarunkowaniom prawnym normującym proces inwestycyjno-budowlany.

Moduł III: Problemy współczesnego budownictwa, architektury i techniki w dobie procesów projektowych i budowlanych.

W ramach udziału przedstawione zostaną wyzwania i problemy konstrukcyjne. Analizie poddane zostaną zagadnienia związane z budownictwem, cyfryzacją oraz skomputeryzowanym procesem projektowania, budowy i użytkowania, a także innymi problemami technicznymi, ekologicznymi i normalizacyjnymi współczesnej gospodarki.

Patronat

Zgłoszenia czynnego i biernego udziału w Konferencji prosimy przesłać do dnia 30 kwietnia 2024 r. na adres e-mail: konferencjaWI@uth.edu.pl

Termin przesłania referatów do publikacji pokonferencyjnej upływa 14 czerwca 2024 r.

KONTAKT:

Serdecznie zapraszamy!