UCZESTNICY STUDIÓW
Studia podyplomowe Zarządzanie procesami w logistyce 4.0 kierowane są w szczególności:
CEL STUDIÓW
Studia Podyplomowe wychodzą naprzeciw potrzebom biznesowym i edukacyjnym w zakresie praktycznego zastosowania metod i technik do rozwiązywania rzeczywistych problemów w branży przemysłu 4.0 w branży TSL.
Celem studiów jest poszerzenie i pogłębienie wiedzy z zakresu innowacji i innowacyjnych rozwiązań w obszarze transportu, spedycji i logistyki w sferze przemysłu 4.0.
Cel osiągany jest w oparciu o praktyczne przygotowanie kadr i menedżerów do pracy w działach transportu, logistyki i spedycji oraz innych sektorach działalności w których wykorzystuje się technologie Robot Process Automation.
Słuchacze zostaną zapoznani ze współczesnymi i przyszłymi koncepcjami zarządzania w obszarze TSL. Wykorzystując dostępne systemy IT, w czasie studiów praktycznie uczestniczą w zarządzaniu flotą samochodową oraz współuczestniczą projektowaniu łańcucha logistycznego wykorzystując wieloetapowe modele digitalizacji i systemy klasy ERP i WMS tworząc wirtualne łańcuchy logistyczne. Rozwiązują wspólnie z praktykami biznesu casy study dotyczące przyszłych wyzwań logistyki. Doskonalą techniki i narzędzia niezbędne do właściwego planowania i rozwiązywania skomplikowanych problemów logistycznych. Uczą się ich wirtualizacji do potrzeb przemysłu 4.0. Tematyka studiów dostosowywana jest do przyszłych potrzeb rynku.
Dodatkowe korzyści
Ze względu na specyfikę kierunku, studia mogą być dedykowane dla firm. W takim przypadku program ustalany jest w oparciu o wytyczne przedsiębiorstwa branży TSL.
Zajęcia podzielone są w siedem paneli tematycznych:
We wszystkich panelach zajęcia w formie wykładów i ćwiczeń z wykorzystaniem różnych technik audiowizualnych. Część ćwiczeniowa i laboratoryjna prowadzona jest w oparciu o studia przypadków (case studies), ćwiczenia, gry kierownicze oraz pracę w laboratorium komputerowym.
ORGANIZACJA STUDIÓW
INFORMACJE PODSTAWOWE
INFORMACJE OGÓLNE
WARUNKI UKOŃCZENIA STUDIÓW PODYPLOMOWYCH NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE PROCESAMI W LOGISTYCE 4.0
OPIEKUN MERYTORYCZNY I WYKŁADOWCY
Obraz i kształt logistyki przyszłości ciągle ulega zmianie i przeobrażeniom. Nowoczesna logistyka wymaga specjalistów najwyższej jakości, co potwierdza wiele znanych autorytetów naukowych w tej dziedzinie. Praktyce zwracają uwagę na istotną cechę jaką jest profesjonalizm logistyków. To właśnie oni ponoszą odpowiedzialność za budowanie wizerunku przedsiębiorstwa. Rozpoczęta w ostatnim czasie dyskusja problemowa w zakresie kształcenia wskazała na konieczność doskonalenia kadr logistycznych na studiach podyplomowych. Studia Podyplomowe stają się dziś koniecznym etapem edukacyjnym w karierze logistyka - Andrzej Wojciechowski, Opiekun kierunku.
dr inż. Andrzej Wojciechowski - wieloletni praktyki i wykładowca akademicki, analityk systemowy specjalizujący się w inżynierii systemów logistycznych, specjalista ds. projektowania systemów magazynowych. Autor ponad 200 publikacji z zakresu logistyki. Uczestnik wielu konferencji krajowych i międzynarodowych.
Zajęcia na kierunku są prowadzone przez praktyków, specjalistów z wieloletnim doświadczeniem w obszarze zarządzania procesami logistycznymi oraz kadrę naukowo-dydaktyczną Uczelni.