UCZESTNICY STUDIÓW
Studia podyplomowe na kierunku ”Technika, analiza i praktyka badań poligraficznych” kierujemy w szczególności do:
CEL STUDIÓW
Celem studiów jest przekazanie wiedzy na temat instrumentalnych i nieinstrumentalnych metod detekcji kłamstwa zgodnie z aktualnym stanem wiedzy. Studia te przygotowują kandydatów do podjęcia pracy przy badaniach poligraficznych.
Prowadzimy zajęcia z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu - POLIGRAFU. Studia mają charakter praktyczny - aż 194 godziny stanowią zajęcia praktyczne.
WYKORZYSTANIE BADAŃ POLIGRAFICZNYCH W PRACY ZAWODOWEJ
SEKTOR PAŃSTWOWY
Podczas trwania studiów zostanie poruszona tematyka zakresu i możliwości zastosowania metod, sposobów i środków wypracowanych na przestrzeni lat dotyczących ustandaryzowanych praktyk, mogących mieć zastosowanie w pracy wielu instytucji i służb, takich jak: Prokuratura, Krajowa Administracja Skarbowa, Sądy, Adwokatura, Policja, Żandarmeria Wojskowa, Centralne Biuro Antykorupcyjne, Agencja Wywiadu, Służba Kontrwywiadu Wojskowego, Służba Wywiadu Wojskowego, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Straż Graniczna, Służba Ochrony Państwa.
SEKTOR PRYWATNY
Wskazane zostaną możliwości w zakresie wykorzystania badań poligraficznych przez dziennikarzy śledczych, a także przez podmioty prawne, gospodarcze sektora prywatnego i osoby współpracujące z biegłymi oraz organami wymiaru sprawiedliwości, w celu prawidłowej realizacji zadań i obowiązków pracowniczych.
ORGANIZACJA STUDIÓW
Rekrutacja na studia podyplomowe trwa od 4 maja do 29 września danego roku. W trakcie trwania procesu rekrutacji, na stronie Uczelni pojawiają się komunikaty dot. zakończenia lub przedłużenia rekrutacji na poszczególnych kierunkach studiów podyplomowych.
Grupa zajęciowa liczy minimum 15 osób.
Czesne za studia oraz wysokość opłaty rekrutacyjnej znajdują Państwo w podzakładce OPŁATY
Opłatę rekrutacyjną należy uiścić w ciągu 7 dni od momentu rejestracji na studia. Terminy opłat czesnego znajdują się w umowie między Słuchaczem a Uczelnią. Umowę można pobrać z Internetowego Systemu Rekrutacji Kandydatów (IRK).
Wykaz niezbędnych w procesie rekrutacji dokumentów znajduje się w podzakładce ZASADY REKRUTACJI
Dokumenty należy dostarczyć w ciągu 7 dni od rejestracji w systemie IRK.
Studia podyplomowe na kierunku Technika, analiza i praktyka badań poligraficznych kończą się wykonaniem pracy pisemnej.
Zajęcia prowadzone są w formie hybrydowej tj. zajęcie praktyczne (194 h) będą prowadzone stacjonarnie, w jednym z Kampusów Uczelni. Zajęcia teoretyczne (16 h) będą prowadzone online.
Harmonogram zjazdów dostępny jest w podzakładce HARMONOGRAM ZJAZDÓW po rozpoczęciu rekrutacji na studia. Na przełomie września i października, w tym samym miejscu zamieszczamy również harmonogramy zajęć na semestr zimowy.
OPIEKUN MERYTORYCZNY ORAZ WYKŁADOWCY
Kłamstwo towarzyszy nam od początku ludzkości. A czy Ty wiesz, jakie słowa lub zachowania zdradzają kłamcę? Instrumentalna detekcja nieszczerości to niezwykle fascynujący i praktyczny temat. To nauka, która uczy nas spostrzegawczości, empatii i analizy danych. Poligraf to urządzenie, które może pomóc w wykrywaniu nieszczerości, a jego zasada działania jest bardzo interesująca. Wykrywanie nieszczerości to nie tylko narzędzie policyjne - to także pasjonująca interdyscyplinarna wiedza, która może być przydatna w wielu specjalnościach, takich jak np. prawo, psychologia czy bezpieczeństwo. Dowiesz się, jak działa poligraf i jak go używać. Jak może pomóc Ci w rozpoznawaniu nieuczciwości w różnych sytuacjach. Studiowanie tej tematyki może Cię uczyć analizy zachowań w kontaktach międzyludzkich w sposób bardziej profesjonalny i skuteczny. Zdobycie wiedzy na temat poligrafu może pomóc Ci w pracy jako psycholog, prawnik czy funkcjonariusz publiczny. Poligraf to narzędzie, które wykorzystuje wiele państw i instytucji - posiadanie wiedzy na jego temat może zwiększyć Twoją wartość na rynku pracy. Naucz się, jak odczytywać reakcje fizjologiczne, mowę ciała i gesty, aby wykrywać nieszczerość. - Opiekun merytoryczny Piotr Sukiennik.
Piotr Sukiennik - Doświadczony specjalista z zakresu badań poligraficznych realizowanych w strukturach MON w oparciu o poświadczenie do prowadzenia tego rodzaju badań, Członek – Założyciel Polskiego Stowarzyszenia Poligraferów (PSP), posiada certyfikat PSP oraz zaawansowanych kursów uznawanych przez Amerykańskie Stowarzyszenie Poligraferów (APA). Wykładowca akademicki UTH. Organizator i moderator Międzyresortowych Seminariów Poligraficznych.
Łukasz Lep - Długoletni specjalista z zakresu badań poligraficznych realizowanych w strukturach MON w oparciu o poświadczenie do prowadzenia tego rodzaju badań, Członek Polskiego Stowarzyszenia Poligraferów (PSP), posiada certyfikat PSP oraz zaawansowanych kursów uznawanych przez Amerykańskie Stowarzyszenie Poligraferów (APA). Wykładowca akademicki UTH Organizator i moderator Międzyresortowych Seminariów Poligraficznych. Autor publikacji naukowych dotyczących wykorzystania badań poligraficznych. Doktorant z zakresu nauk prawnych.