UCZESTNICY STUDIÓW
Studia podyplomowe na kierunku ”Inwestycje i handel na rynkach azjatyckich” kierujemy w szczególności do:
CEL STUDIÓW
Celem studiów jest przygotowanie słuchaczy i nabycie przez nich praktycznych umiejętności do prowadzenia działalności bądź rozpoczęcia pracy w Azji, w firmach współpracujących z krajami azjatyckimi, jak również podmiotach działających na rynku azjatyckim, które nawiązały relacje z firmami europejskimi.
Nasi Eksperci przekażą słuchaczom wiedzę dotyczącą możliwości wykorzystania potencjału oferowanego przez poszczególne kraje regionu azjatyckiego. Studia mają charakter interdyscyplinarny, który obejmuje m.in. zagadnienia prawne, kulturowe, HR, zarządzanie, logistykę, jak również procedury celne czy kwestie podatkowe.
NAJWAŻNIEJSZE ELEMENTY PROGRAMU STUDIÓW
ORGANIZACJA STUDIÓW
Rekrutacja na studia podyplomowe trwa od 4 maja do 29 września danego roku. W trakcie trwania procesu rekrutacji, na stronie Uczelni pojawiają się komunikaty dot. zakończenia lub przedłużenia rekrutacji na poszczególnych kierunkach studiów podyplomowych.
Grupa zajęciowa liczy minimum 15 osób.
Czesne za studia oraz wysokość opłaty rekrutacyjnej znajdują Państwo w podzakładce OPŁATY
Opłatę rekrutacyjną należy uiścić w ciągu 7 dni od momentu rejestracji na studia. Terminy opłat czesnego znajdują się w umowie między Słuchaczem a Uczelnią. Umowę można pobrać z Internetowego Systemu Rekrutacji Kandydatów (IRK).
Wykaz niezbędnych w procesie rekrutacji dokumentów znajduje się w podzakładce ZASADY REKRUTACJI
Dokumenty należy dostarczyć w ciągu 7 dni od rejestracji w systemie IRK.
Studia podyplomowe na kierunku Inwestycje i handel na rynkach azjatyckich kończą się przygotowaniem oraz obroną pracy projektowej.
Zajęcia prowadzone są w formie hybrydowej tj. od 2 do 4 zjazdów w formie online oraz od 2 do 4 zjazdów stacjonarnie w Kampusie Uczelni.
Harmonogram zjazdów dostępny jest w podzakładce HARMONOGRAM ZJAZDÓW po rozpoczęciu rekrutacji na studia. Na przełomie września i października, w tym samym miejscu zamieszczamy również harmonogramy zajęć na semestr zimowy.
OPIEKUN MERYTORYCZNY
Azja to obecnie najbardziej dynamicznie rozwijający się region świata, będący jednocześnie domem dla jednych z największych gospodarek, takich jak Chiny, Japonia, Indie, Korea Południowa, jak również niezwykle szybko rosnącego rynku ASEAN. Wzrastające znaczenie azjatyckich przedsiębiorstw i instytucji jest zauważalnym trendem w coraz większej liczbie sektorów. Dlatego też prowadzenie biznesu w Azji lub współpraca z firmami pochodzącymi z tego regionu, będzie wkrótce – o ile jeszcze nie jest - dla Europejczyków codziennością.
Stwarza to duże możliwości także dla polskich przedsiębiorców, którzy myśląc o współpracy zagranicznej, w obliczu globalnych trendów rynkowych, powinni coraz mocniej zaznaczać swoją obecność w Azji. Jednak, aby wykorzystać swoją szansę, konieczne jest odpowiednie przygotowanie oraz zrozumienie specyficznych regulacji i praktyk biznesowych, które na rynkach azjatyckich w wielu aspektach różnią się od tych, do, których jesteśmy przyzwyczajeni w Europie.
Budowanie tego rodzaju świadomości i kompetencji jest jednym głównych z celów studiów. Dlatego, przygotowany przez nas program to praktyczny i kompleksowy trening, pozwalający zdobyć niezwykle poszukiwaną obecnie na rynku wiedzę dotyczącą inwestowania i handlu w Azji oraz umiejętności dostosowania się do różnorodnych kultur i sposobów myślenia, co w połączeniu z kompetencjami twardymi obejmującymi nabycie wiedzy z zakresu regulacji prawnych, ceł, rozliczeń, aspektów podatkowych, pozwoli znaleźć sposób na wyróżnienie się na rynku i osiągnięcie sukcesu w pracy z krajami azjatyckimi.
W trakcie studiów Słuchacze będą mogli zapoznać się także z doświadczeniami osób i firm, które już z powodzeniem działają na rynkach azjatyckich, co stanowić będzie dodatkową cenną wiedzę pozwalającą na skuteczne rozpoczęcie, bądź rozwijanie działalności w Azji - dr Judyta Latymowicz, Opiekun merytoryczny.
Dr Judyta Latymowicz – orientalistka (specjalizacja Azja Południowa), adwokatka i współzałożycielka polskiej kancelarii prawnej LEGALLY.SMART, w której kieruje praktyką azjatycką i India Desk. Przewodnicząca polskiego oddziału Indian National Association of Legal Professionals (INALP), wyłączna doradczyni na Polskę w zakresie prawa gospodarczego w ramach międzynarodowej organizacji IR Global, przewodnicząca Rady Fundacji Wicci Poland-India oraz autorka programów wspierających przedsiębiorców planujących lub prowadzących biznes w Azji. Zwyciężczyni prestiżowego konkursu dla prawników: Rising Stars. Prawnicy – liderzy jutra 2022, organizowanego przez wydawnictwo Wolters Kluwer Polska.
Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, Wydziału Orientalistycznego Uniwersytetu Warszawskiego, na którym uzyskała stopień magistra oraz doktora (specjalność: Indie i Bangladesz) oraz Europejskiej Akademii Dyplomacji ze specjalizacją: służba zagraniczna. Studia ukończyła z wyróżnieniem. Specjalizuje się w prawie dla biznesu - cywilnym, gospodarczym i handlowym, ze szczególnym uwzględnieniem prawa umów. Łącząc wiedzę akademicką z praktyką adwokacką, pracuje nad projektami międzynarodowymi, w tym koordynuje transakcje z udziałem stron z różnych systemów prawnych i jurysdykcji.
W swojej praktyce zawodowej świadczy kompleksowe, bieżące doradztwo prawne zarówno dla krajowych, jak i międzynarodowych klientów, którzy prowadzą działalność gospodarczą w Polsce i Azji. Regularnie doradza również polskim przedsiębiorcom z różnych branż w zakresie rozpoczynania działalności w Azji Południowej, w szczególności w Indiach oraz przedsiębiorcom zagranicznym planującym lub prowadzącym działalność w Polsce.
PARTNER KIERUNKU
LEGALLY.SMART – nowoczesna kancelaria prawna z siedzibą w Warszawie, w której jedną z wiodących specjalizacji jest praktyka azjatycka, a w tym India Desk, w ramach której kompleksowo wspierani są przedsiębiorcy zamierzający rozpocząć lub prowadzący działalność na Subkontynencie Indyjskim. Kancelaria posiada specjalistyczną wiedzę na temat rynku Azji Południowej, rozumie lokalne uwarunkowania i różnice kulturowe oraz współprace z prestiżowymi kancelariami prawnymi oraz innymi podmiotami wspierającymi biznes w regionie.
Dlatego jako jedna z nielicznych kancelarii, mając praktyczne doświadczenie w pracy dla polskich firm w Azji, oferuje kompleksowe, specjalistyczne doradztwo dla polsko-południowoazjatyckich projektów biznesowych (głównie w Indiach, Bangladeszu) dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego z Klientów.