Tytuł, który uzyskasz: licencjat na kierunku Zarządzanie
Typ studiów i czas trwania: niestacjonarne (6 semestrów)

Studia licencjackie na specjalności Zarządzanie w służbach bezpieczeństwa państwa w Wydziale Zamiejscowym UTH w Płońsku

Bezpieczeństwo narodowe jest jednym z podstawowych elementów wpływających na stabilny rozwój gospodarczy państwa. Wyzwania, które aktualnie stoją przed Polską i światem, sprawiają, że instytucje publiczne potrzebują wysoko wykwalifikowanych kadr, które posiadają aktualną i niezbędną wiedzę na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa oraz umiejętność szybkiego reagowania w sytuacjach kryzysowych.

Odpowiednie przygotowanie merytoryczne kadry menedżerskiej oraz kandydatów na kierownicze stanowiska w zakresie zarządzania jednostkami bezpieczeństwa państwa stanowi gwarancję skutecznego funkcjonowania organizacji powołanych w celu zapewnienia bezpieczeństwa obywateli. Jeśli jest to Twoja ścieżka kariery, to studia Bezpieczeństwo narodowe w Wydziale Zamiejscowym UTH w Płońsku umożliwi Ci dokładne poznanie specyfiki funkcjonowania służb bezpieczeństwa państwa na poziomie lokalnym oraz centralnym z perspektywy aktualnych problemów związanych z zarządzaniem takimi organizacjami. Umożliwi Ci również podniesienie kwalifikacji, jeśli pełnisz służbę w jednostkach wojskowych, policji, straży granicznej oraz wszelkie inne instytucje odpowiedzialne za bezpieczeństwo państwa.

(nie)Bezpieczne perspektywy zawodowe

Wpisz swoje zainteresowania i sprawdź, kim możesz zostać po studiach na specjalności: Zarządzanie w służbach bezpieczeństwa państwa.

Myślę o Twojej karierze... Daj mi kilka sekund

Czego nauczysz się wybierając specjalność Zarządzanie w służbach bezpieczeństwa państwa?

Wybór specjalności Zarządzanie w służbach bezpieczeństwa państwa wiąże się z realizacją przedmiotów, których treści odpowiadają aktualnym trendom w zakresie zarządzania w administracji rządowej, samorządowej oraz w formacjach mundurowych. Za cel postawiliśmy sobie wykształcenie kompetentnych pracowników aktywnie wykorzystujących swoją wiedzę w pracy, dlatego studia mają charakter praktyczny. Zdobędziesz wiedzę od osób z doświadczeniem, mających szerokie kompetencje dotyczące służb bezpieczeństwa państwa. Poza przedmiotami specjalistycznymi, zdobędziesz także ogólną wiedzę i umiejętności z zakresu zarządzania, dzięki czemu na rynku pracy odznaczysz się nie tylko kompetencjami, lecz także elastycznością.

Przedmioty realizowane w ramach specjalności Zarządzanie w służbach bezpieczeństwa państwa

W UTH w Płońsku plan kształcenia na poszczególnych specjalnościach zawsze ustalany jest po dogłębnej analizie rynku pracy w porozumieniu z partnerami Uczelni. Aktywnie reagujemy na wszelkie zmiany trendów. Daje to gwarancję tworzenia ścieżki nauczania, która realnie przygotuje Cię do wyzwań zawodowych.

Przedmioty, na które będziesz uczęszczać podczas studiów, to:

• służby specjalne w zarządzaniu systemem bezpieczeństwa,
  • cyberbezpieczeństwo,
  • nowoczesne technologie w zarządzaniu bezpieczeństwem,
  • aspekty prawne w zarządzaniu bezpieczeństwem,
  • zarządzanie w sytuacjach kryzysowych,
  • kryminologia i kryminalistyka,
  • praktyka zawodowa.

Perspektywy po studiach

Po zakończeniu cyklu kształcenia jako absolwent studiów I stopnia:

• znasz zasady zarządzania systemem bezpieczeństwa państwa na szczeblu rządowym, samorządowym oraz zadania wykonywane przez służby porządku publicznego i siły zbrojne,
  • znasz ustrój administracji publicznej i zasady procesów decyzyjnych w administracji,
  • masz wiedzę w zakresie procedury prawa administracyjnego, rozumiesz te procedury, masz wiedzę na temat charakterystycznych dla nich instytucji oraz statusu podmiotów uczestniczących w tych postępowaniach,
  • posiadasz wiedzę o instytucjach związanych z polityką społeczną realizowanych na różnych szczeblach zarządzania państwem,
  • znasz zasady zarządzania w sytuacjach kryzysowych.

Bezpieczeństwo państwa studia pierwszego stopnia na specjalności Zarządzanie w służbach bezpieczeństwa państwa oferują Ci wiele możliwości rozwoju. Jeśli planujesz podjąć studia magisterskie, masz możliwość kontynuacji nauki na poziomie II stopnia na kierunku Zarządzanie w UTH w Płońsku.

Studia Bezpieczeństwo narodowe dają Ci możliwość rozwoju zawodowego na stanowiskach związanych z zarządzaniem bezpieczeństwem w jednostkach samorządowych, rządowych oraz służbach mundurowych (takich jak policja, Siły Zbrojne RP czy wojsko) i służbach specjalnych. Swoje kompetencje można wykorzystać również w pracy w instytucjach państwowych i prywatnych na stanowiskach związanych z zarządzaniem bezpieczeństwem.

Inne specjalności na kierunku Zarządzanie:

Zapisz się!