Przejdź do treści Przejdź do nawigacji
Tytuł, który uzyskasz: licencjat na kierunku Zarządzanie
Typ studiów i czas trwania: niestacjonarne (6 semestrów)

Studia licencjackie na specjalności Transport-spedycja-logistyka (TSL) w Wydziale Zamiejscowym UTH w Płońsku

Program studiów na specjalności Transport-spedycja-logistyka w Wydziale Zamiejscowym UTH w Płońsku stanowi odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie pracodawców na specjalistów w tej dziedzinie gospodarki. Tym samym priorytetem jest nie tylko uzyskanie wiedzy, lecz także umiejętność wykorzystania jej w praktyce. Studia mają zatem charakter warsztatowo-praktyczny, co zapewni Ci najlepsze przygotowanie praktyczne, dające kompetencje wyróżniające Twoją osobę na rynku pracy. UTH w Płońsku wesprze Cię w wejściu na ścieżkę kariery na rynku transportowym bądź logistycznym.

Co to oznacza dla Ciebie? Wiedza, którą otrzymasz, jest aktualna i pochodzi od osób, które znają problemy i wyzwania transportowe, logistyczne i spedycyjne z wieloletniej praktyki. Nabędziesz bezcennych na rynku pracy umiejętności z zakresu zarządzania transportem i planowania logistyki, poznając specjalistyczne narzędzia. Poznasz również, czym jest obsługa celna i logistyka międzynarodowa.

Zajęcia odbywają się w uczelni, studenci odbywają praktyki w firmach logistyczno-spedycyjnych oraz instytucjach, których obszar działalności dotyczy wymienionej tematyki. Planowane są wizyty studyjne u partnerów Uczelni, gdzie przekonasz się, jak funkcjonuje zarządzanie transportem i planowanie logistyki. Podczas odbywania praktyk studenckich będziesz mieć możliwość nawiązać pierwsze kontakty zawodowe w branży, które mogą pomóc Ci w zdobyciu pracy. Potwierdzają to losy naszych absolwentów.

Transportuj się do perspektyw zawodowych

Wpisz swoje zainteresowania i sprawdź, kim możesz zostać po studiach na specjalności: Transport, spedycja, logityka (TSL).


Myślę o Twojej karierze... Daj mi kilka sekund

Czego nauczysz się wybierając specjalność Transport-spedycja-logistyka (TSL) w Płońsku?

Studia I stopnia na specjalności Transport-spedycja-logistyka (TSL) dotyczą obszaru tematycznego związanego z zarządzaniem, prawem oraz ekonomią. Poniżej znajdziesz listę przykładowych przedmiotów, z którymi zetkniesz się podczas studiów. Zakres przedmiotów może jednak ulec zmianie. Wynika to z tego, że na bieżąco konsultujemy rynek pracy w porozumieniu z partnerami Uczelni, mając na celu dopasowanie wyników kształcenia do potrzeb absolwentów i pracodawców, dzięki czemu Twoje przygotowanie do czekających Cię wyzwań zawodowych będzie dokładne i rzetelne.

 • prawo dewizowe/celne,
 • rynek usług transportowych,
 • podstawy zarządzania procesami logistycznymi i spedycyjnymi,
 • prawo ruchu drogowego,
 • analiza krytycznych przypadków,
 • analiza ekonomiczna w transporcie,
 • praktyka zawodowa.

Perspektywy po studiach

Studia licencjackie na specjalności Transport-spedycja-logistyka (TSL) w Wydziale Zamiejscowym w Płońsku umożliwią Ci:

 • uzyskanie wiedzy z zakresu infrastruktury logistycznej i zarządzania łańcuchem dostaw,
 • poznanie obowiązującego prawa w transporcie krajowym i międzynarodowym oraz spedycji,
 • nabycie umiejętności zastosowania informatyki w logistyce,
 • nabycie umiejętności planowania logistycznego, zarządzania flotą pojazdów oraz technik analizy ilościowo-wartościowej realizowanych procesów logistycznych,
 • przygotowanie do prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Studia na specjalności Transport-spedycja-logistyka I stopnia w Wydziale Zamiejscowym UTH w Płońsku to także szerokie możliwości dalszego kształcenia. Jeśli planujesz studia magisterskie, masz możliwość kontynuacji nauki na studiach II stopnia na kierunku Zarządzanie w UTH w Płońsku.

 

Inne specjalności na kierunku Zarządzanie:

Zapisz się!