Przejdź do treści

Zanim dziecko nauczy się chodzić dowiaduje się, że ma nogi.

Dobrze zbudowany biznes zaczyna się od solidnego fundamentu. Sprawne poruszanie się po świecie podatków, przepisów prawnych i finansów daje istotną przewagę w świecie biznesu, stanowiąc statystyczne ABC przedsiębiorcy i taki właśnie fundament. Co to znaczy? Ulgi podatkowe, ocena ryzyka finansowego, zachowanie płynności czy świadomość możliwości prawnych pozwala na uniknięcie problemów, oraz wykorzystanie sprzyjających aspektów infrastruktury gospodarczej na własną korzyść. Możemy to porównać do posiadania instrukcji do gry. W dzisiejszy czasach każdy zabieg mogący poprawić kondycje firmy brany jest pod uwagę.

Studia II stopnia na specjalności Zarządzanie i finanse w przedsiębiorstwie  realizowane są na Wydziale Zarządzania i Logistyki na kierunku Finanse i rachunkowość.

Tytuł, który uzyskasz: licencjat na kierunku Finanse i rachunkowość
Typ studiów i czas trwania: stacjonarne (6 semestrów) i niestacjonarne (6 semestrów)

Studia licencjackie na specjalności zarządzanie i finanse w przedsiębiorstwie

Podstawą dobrego zarządzania są właściwe wybory. Postaw na specjalność zarządzanie i finanse w przedsiębiorstwie i zyskaj pewność, że obrana strategia edukacyjna przyniesie długofalowy zysk.

Zarządzanie i finanse to bardzo szeroka dziedzina wiedzy szczególnie ważna w obszarach działalności przedsiębiorstw i instytucji finansowych. Pełni znaczącą funkcję zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym.

Jeżeli podejmowanie decyzji to Twój konik i lubisz brać sprawy w swoje ręce, masz świetne podstawy do nauki i uzyskania dyplomu licencjata na specjalności zarządzanie i finanse w przedsiębiorstwie. Studia na UTH w Warszawie oferują Ci wszechstronną wiedzę z zakresu zarządzania w przedsiębiorstwach. Dają możliwość udziału w kształtowaniu przyszłych strategii finansowych, a także umiejętność rozwiązywania złożonych problemów operacyjnych w tej dziedzinie. Stwórz najlepszy plan inwestycyjny dla siebie i wkrocz do elitarnego grona poszukiwanych ekspertów finansowych.

Czego nauczysz się wybierając specjalność zarządzanie i finanse w przedsiębiorstwie?

Program studiów na specjalności zarządzanie i finanse w przedsiębiorstwie łączy treści z zakresu zarządzania z elementami finansów i ekonomii. Obejmuje także ważne aspekty prawa podatkowego, a w szczególności skutki, jakie wywiera ono na przedsiębiorstwa i instytucje finansowe. W trakcie studiów poznasz wszystkie te zagadnienia, a także zdobędziesz podstawy wiedzy biznesowej i branżowe know-how ze świata finansów.

Zajęcia na UTH prowadzone są przez wykładowców cenionych w świecie nauki, którzy mają wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu finansami. Dzięki aktywnej współpracy z firmami oferującymi praktyki i staże będziesz mieć doskonałą okazję, żeby zajrzeć za kulisy funkcjonowania firm finansowych. Praktycy biznesu chętnie dzielą się konkretnymi przykładami z bieżącego życia gospodarczego, dzięki czemu zobaczysz, jak wiedza zdobyta na studiach bezpośrednio przekłada się na pracę zawodową. Ponadto na zajęciach spotkasz również doświadczonych praktyków, którzy w praktyce pokażą Ci, na czym polega ta praca.

W trakcie studiów możesz także zapisać się na kurs samodzielnego księgowego. Przekonasz się, że program studiów umożliwia nie tylko zdobycie kompetencji zawodowych, ale także uczy jak w przyszłości wykorzystać swoje mocne strony w pracy. Kończąc kurs, wzbogacisz swoje absolwenckie CV i zaczniesz pracę.

Jako absolwent studiów o specjalności zarządzanie i finanse w przedsiębiorstwie będziesz mieć kompleksową wiedzę z zakresu ekonomicznych, prawnych i społecznych podstaw funkcjonowania przedsiębiorstwa, a ponadto będziesz:

 • wiedzieć, jak sprawnie zarządzać małym, średnim i dużym przedsiębiorstwem,
 • wiedzieć, jak przeprowadzać analizę oraz ocenę sytuacji finansowej małych, średnich i dużych podmiotów gospodarczych,
 • rozumieć istotę strategii i polityki finansowo-podatkowej prowadzonej przez przedsiębiorstwa.

Jeśli to wszystko pokrywa się z Twoimi oczekiwaniami, serdecznie zapraszamy Cię na studia I stopnia na specjalności zarządzanie i finanse w przedsiębiorstwie na kierunku finanse i rachunkowość.

Partnerzy specjalności zarządzanie i finanse w przedsiębiorstwie

Studenci kierunku finanse i rachunkowość, w ramach realizowanego programu nauczania, mają możliwość ukończenia zintegrowanego kursu na samodzielnego księgowego oraz certyfikowanego kursu księgowości zorganizowanego we współpracy przez partnera naszej Uczelni – Akademię Prawa Pracy i Rachunkowości „CEDOZ”.

zarządzanie i finanse w przedsiębiorstwie

W UTH podążamy za systematycznie zmieniającym się rynkiem i jego wymaganiami i chcemy na bieżąco uatrakcyjniać swoją ofertę edukacyjną m.in. poprzez współpracę z najlepszymi w tej branży. Decydując się na studia u nas, zyskujesz pewność udziału w stażach, praktykach czy też wizytach studyjnych w przedsiębiorstwach i firmach z branży finansowej, dzięki czemu poznasz swoje przyszłe zajęcie od praktycznej strony.

Plan studiów

Podczas studiów na specjalności zarządzanie i finanse w przedsiębiorstwie będziesz zajmować się szerokim spektrum tematów z obszaru finansowo-biznesowego, który obejmuje m.in. księgowość, analizę bilansu, prawo gospodarcze i podatkowe. W czasie nauki na studiach licencjackich dowiesz się, jak wygląda zarządzanie budżetem w firmach i jakie są wzajemne powiązania administracji, ekonomii i biznesu rozpatrywane w kontekście sektora finansowego.

Struktura studiów jest taka sama jak na innych specjalnościach na kierunku finanse i rachunkowość. Studia stacjonarne trwają 6 semestrów, a niestacjonarne 7. Absolwent uzyskuje tytuł licencjata i posiada odpowiednie przygotowanie do podjęcia studiów magisterskich.

Przedmioty realizowane w ramach tej specjalności mogą ulec zmianie, ponieważ są one na bieżąco dostosowywane do potrzeb rynku pracy. W poprzednich semestrach przedmioty, które zostały zrealizowane to:

 • Podstawy ekonomiczne i prawne funkcjonowania przedsiębiorstwa,
 • Zarządzanie małym i średnim przedsiębiorstwem,
 • ZiFwP - analiza krytycznych przypadków,
 • Audyt finansowy,
 • Kryzysy i cykle gospodarcze,
 • Zarządzanie podatkami,
 • Gospodarka regionalna i lokalna,
 • Rola menedżera w zarządzaniu przedsiębiorstwem,
 • Finanse międzynarodowe,
 • Polityka gospodarcza.

Perspektywy po studiach

W centrum zainteresowania programu nauczania znajduje się złożoność gospodarki finansowej, którą w trakcie studiów będziesz badać pod różnymi kątami. Jako absolwent specjalności zarządzanie i finanse w przedsiębiorstwie zdobędziesz doskonałe przygotowanie do realizacji zadań administracyjnych w zakresie zarządzania finansami publicznymi i prywatnymi. Studia dadzą Ci niezbędną wiedzę specjalistyczną, do podjęcia pracy w dziale planowania finansowego małych, średnich i dużych przedsiębiorstw na stanowisku menedżerskim, a także jako niezależny konsultant finansowy lub certyfikowany księgowy. Swoje umiejętności możesz także, wykorzystać prowadząc własną prawno-finansową działalność gospodarczą.

Wybrane przedmioty realizowane w ramach specjalności (kliknij)*
 • Strategie podatkowe i ubezpieczeniowe
 • Zarządzanie finansami
 • Fundusze strukturalne i system finansowania projektów UE
 • Zarządzanie w chmurze
 • Prawo finansowe
 • Standardy sprawozdawczości finansowej

* Oferowane przedmioty mogą ulec zmianie - wynika to z faktu, iż są one dostosowywane do potrzeb rynku pracy.

 

Studia prowadzone są przez wykładowców cenionych w świecie nauki, którzy swoją wiedzą dają cenne wskazówki. Studenci spotykają się również z konkretnymi przykładami z bieżącego życia gospodarczego.

Po zakończeniu cyklu kształcenia absolwent studiów II stopnia:

 • nabywa wiedzę dotyczącą sposobów pozyskiwania dla przedsiębiorstwa środków pieniężnych z rynku finansowego i Unii Europejskiej,
 • umie efektywnie zarządzać finansami i sprawnie posługuje się instrumentami finansowymi,
 • potrafi tworzyć strategie funkcjonowania dla firm w obszarze finansów, podatków i ubezpieczeń,
 • jest przygotowany do pełnienia funkcji kierowniczych.
REKRUTACJA Agnieszka Bliszczak

Agnieszka Bliszczak

tel. (22) 262 88 88,

rekrutacja@uth.edu.pl

Zapisz się!