Zanim dziecko nauczy się chodzić dowiaduje się, że ma nogi.

Dobrze zbudowany biznes zaczyna się od solidnego fundamentu. Sprawne poruszanie się po świecie podatków, przepisów prawnych i finansów daje istotną przewagę w świecie biznesu, stanowiąc statystyczne ABC przedsiębiorcy i taki właśnie fundament. Co to znaczy? Ulgi podatkowe, ocena ryzyka finansowego, zachowanie płynności czy świadomość możliwości prawnych pozwala na uniknięcie problemów, oraz wykorzystanie sprzyjających aspektów infrastruktury gospodarczej na własną korzyść. Możemy to porównać do posiadania instrukcji do gry. W dzisiejszy czasach każdy zabieg mogący poprawić kondycje firmy brany jest pod uwagę.

Studia II stopnia na specjalności Zarządzanie i finanse w przedsiębiorstwie  realizowane są na Wydziale Zarządzania i Logistyki na kierunku Finanse i rachunkowość.

CEDOZ | UTH Warszawa

Studenci kierunku Finanse i rachunkowość, w ramach realizowanego programu nauczania, mają możliwość ukończenia zintegrowanego kursu na samodzielnego księgowego oraz certyfikowanego kursu księgowości zorganizowanego we współpracy przez partnera naszej Uczelni - Akademię Prawa Pracy i Rachunkowości „CEDOZ”.

Wybrane przedmioty realizowane w ramach specjalności (kliknij)*
  • Strategie podatkowe i ubezpieczeniowe
  • Zarządzanie finansami
  • Fundusze strukturalne i system finansowania projektów UE
  • Zarządzanie w chmurze
  • Prawo finansowe
  • Standardy sprawozdawczości finansowej

* Oferowane przedmioty mogą ulec zmianie - wynika to z faktu, iż są one dostosowywane do potrzeb rynku pracy.

Studia prowadzone są przez wykładowców cenionych w świecie nauki, którzy swoją wiedzą dają cenne wskazówki. Studenci spotykają się również z konkretnymi przykładami z bieżącego życia gospodarczego.

Po zakończeniu cyklu kształcenia absolwent studiów II stopnia:

• nabywa wiedzę dotyczącą sposobów pozyskiwania dla przedsiębiorstwa środków pieniężnych z rynku finansowego i Unii Europejskiej,
  • umie efektywnie zarządzać finansami i sprawnie posługuje się instrumentami finansowymi,
  • potrafi tworzyć strategie funkcjonowania dla firm w obszarze finansów, podatków i ubezpieczeń,
  • jest przygotowany do pełnienia funkcji kierowniczych.
Agnieszka Bliszczak

rekrutacja@uth.edu.pl