Przejdź do treści

Praca z instrumentami finansowymi ma dwa podstawowe plusy: orientację w temacie i dobre zarobki.

Nie raz słyszy się o kruczkach w umowach, zapisach małym drukiem czy ukrytych kosztach. Dobrze jest mieć pojęcie, co wynika z czego i jak działa, ponieważ z usługami finansowymi będziesz miał prawdopodobnie do czynienia przez całe życie. Druga rzecz, czyli dobre zarobki w postaci prowizji od sprzedaży poszczególnych produktów (kredyty) czy np. zarządzania portfelem giełdowym klientów, to również finalnie ogromna korzyść. W końcu nikt nie pracuje wyłącznie dla satysfakcji. Będąc swoim własnym szefem, znajomość rynku finansów pomoże Ci nie tylko dobierać i mądrze korzystać z narzędzi i prawa. Umiejąc ocenić ryzyko, będziesz w stanie uniknąć błędów o często katastrofalnych skutkach. W czasach, kiedy mnogość instrumentów na rynku oraz coraz trudniejsze warunki ekonomiczne są nieodłącznymi filarami rzeczywistości, umiejętne poruszanie się po świecie finansów stanowi potężny atut.

Studia II stopnia na specjalności Doradztwo finansowe, podatkowe i ubezpieczeniowe są realizowane na Wydziale Zarządzania i Logistyki na kierunku Finanse i rachunkowość.

Wybrane przedmioty realizowane w ramach specjalności (kliknij)*
  • Europejski rynek finansowy
  • Strategie podatkowe i ubezpieczeniowe
  • Prawo bankowe i prawo papierów wartościowych
  • Private Banking
  • Zarządzanie instytucjami kredytowymi
  • Prawo finansowe

* Oferowane przedmioty mogą ulec zmianie - wynika to z faktu, iż są one dostosowywane do potrzeb rynku pracy.

 

Studia prowadzone są przez wykładowców cenionych w świecie finansów i praktyków zatrudnionych w instytucjach finansowych. Studia mają charakter warsztatowo-praktyczny, umożliwiający nabycie wiedzy i umiejętności praktycznych w zakresie doradztwa i planowania finansów różnych klientów oraz doboru produktów finansowych.

Po zakończeniu cyklu kształcenia absolwent studiów II stopnia:

  • nabywa wiedzę dotyczącą sposobów oszczędzania i inwestowania środków pieniężnych oraz źródeł ich pozyskiwania na rynku krajowym i międzynarodowym,
  • umie tworzyć efektywny portfel inwestycyjny i sprawnie posługuje się instrumentami finansowymi,
  • potrafi umiejętnie dopasować narzędzia umożliwiające ograniczanie problemów wynikających z sytuacji kryzysowych pojawiających się rynku finansowym (zarządzanie ryzykiem finansowym).
REKRUTACJA Agnieszka Bliszczak

Agnieszka Bliszczak

tel. (22) 262 88 88,

rekrutacja@uth.edu.pl

Zapisz się!