Praca z instrumentami finansowymi ma dwa podstawowe plusy: orientację w temacie i dobre zarobki.
Nie raz słyszy się o kruczkach w umowach, zapisach małym drukiem czy ukrytych kosztach. Dobrze jest mieć pojęcie, co wynika z czego i jak działa, ponieważ z usługami finansowymi będziesz miał prawdopodobnie do czynienia przez całe życie. Druga rzecz, czyli dobre zarobki w postaci prowizji od sprzedaży poszczególnych produktów (kredyty) czy np. zarządzania portfelem giełdowym klientów, to również finalnie ogromna korzyść. W końcu nikt nie pracuje wyłącznie dla satysfakcji. Będąc swoim własnym szefem, znajomość rynku finansów pomoże Ci nie tylko dobierać i mądrze korzystać z narzędzi i prawa. Umiejąc ocenić ryzyko, będziesz w stanie uniknąć błędów o często katastrofalnych skutkach. W czasach, kiedy mnogość instrumentów na rynku oraz coraz trudniejsze warunki ekonomiczne są nieodłącznymi filarami rzeczywistości, umiejętne poruszanie się po świecie finansów stanowi potężny atut.
Studia II stopnia na specjalności Doradztwo finansowe, bankowe i ubezpieczeniowe są realizowane na Wydziale Zarządzania i Logistyki na kierunku Finanse i rachunkowość.
* Oferowane przedmioty mogą ulec zmianie - wynika to z faktu, iż są one dostosowywane do potrzeb rynku pracy.
Studia prowadzone są przez wykładowców cenionych w świecie finansów i praktyków zatrudnionych w instytucjach finansowych. Studia mają charakter warsztatowo-praktyczny, umożliwiający nabycie wiedzy i umiejętności praktycznych w zakresie doradztwa i planowania finansów różnych klientów oraz doboru produktów finansowych.