Przejdź do treści Przejdź do nawigacji
Tytuł, który uzyskasz: magister na kierunku finanse i rachunkowość
Typ studiów i czas trwania: niestacjonarne (4 semestry)

Studia magisterskie na kierunku Finanse i rachunkowość

Jeśli jesteś w tym miejscu zapewne szukasz możliwości rozwoju w dziedzinie finansów i rachunkowości, w której postawiłeś już pierwsze kroki.

Kontynuacja nauki na studiach magisterskich stwarza doskonałe możliwości do  wzbogacenia swojej dotychczasowej wiedzy o nowe bardziej zaawansowane i aktualne zagadnienia z obu dziedzin. Studia na UTH zapewnią Ci solidną dawkę wiedzy, dzięki której możesz zaplanować zawodową strategię rozwoju, będą także wparciem na drodze do pracy w ekscytującym świecie finansów. A wszystko to dzięki praktycznemu nauczaniu przygotowującemu do pracy w zawodzie.

Szukasz wiedzy z pewnym zyskiem? Sprawdź możliwości, jakie dają Ci studia magisterskie na kierunku finanse i rachunkowość.

Dlaczego warto studiować na kierunku finanse i rachunkowość?

Studia II stopnia zostały opracowane z myślą o osobach, które w przyszłości chciałyby zajmować się pracą w strukturach finansowych firm m.in. na stanowiskach kierowniczych. W trakcie nauki na tym kierunku przygotujesz się zarówno do samodzielnej, jak i grupowej pracy przy realizacji zadań z zakresu rachunkowości i sprawozdawczości w instytucjach publicznych i prywatnych. Zajęcia na UTH mają charakter teoretyczny, warsztatowy oraz praktyczny. Wykłady i ćwiczenia prowadzone są przez wieloletnich praktyków z doświadczeniem dydaktycznym, a także specjalistów z zakresu finansów i bankowości.

W trakcie studiów magisterskich będziesz mieć możliwość uzyskania certyfikacji zawodu, co jest niezbitym dowodem na to, że kontynuacja nauki na kierunku finanse i rachunkowość jest długoterminową inwestycją w przyszłość.

Ponadto podczas studiów będziesz mógł przejść przez certyfikowany kurs potwierdzający umiejętności w obrębie rachunkowości, co pozwoli Ci na dobry start w branży, nawet jeszcze podczas studiów.

Doświadczeni finansiści są poszukiwanymi specjalistami na rynku, więc w przyszłości możesz liczyć nie tylko na ciekawą pracę, ale także na wysokie zarobki. Program studiów umożliwia nie tylko zdobycie kompetencji zawodowych, ale także pomaga wykorzystać swoje mocne strony i udoskonalić profil osobisty. Dzięki stałej współpracy z firmami oferującymi praktyki i staże będziesz mieć doskonałą okazję, żeby zajrzeć za kulisy działania firm finansowych i sprawdzić, jak może wyglądać Twoja praca w przyszłości. Nawiążesz także znajomości, dzięki którym łatwiej odnajdziesz się na rynku pracy.

Partnerzy kierunku finanse i rachunkowość

W UTH doskonale wiemy, że sama teoria nie wystarczy, konieczne jest trzymanie ręki na pulsie i stałe porównywanie wiedzy z praktyką rynkową. Właśnie dlatego przykładamy dużą troskę do tego, aby współpracować z renomowanymi partnerami i stale poszerzać sieć kontaktów, co zapewnia naszym studentom zawsze aktualną i popartą doświadczeniem wiedzę i konkretne umiejętności.

Systematycznie rozbudowujemy współpracę z instytucjami publicznymi i prywatnymi w kraju i za granicą, zachowując najwyższe standardy jakości. Realizując i tworząc plan studiów, współpracujemy między innymi z Akademią Prawa Pracy i Rachunkowości „CEDOZ” czy Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, od których czerpiemy rozeznanie dotyczące rynku pracy i cenionych umiejętności oraz wymieniamy się doświadczeniami, zapewniając Ci konkretny, wynikające z potrzeb rynku, zespół umiejętności.

Finanse i rachunkowość

Program studiów na kierunku finanse i rachunkowość

Finanse i Rachunkowość to kierunek z przyszłością: w programie studiów magisterskich zawarta jest kompleksowa wiedza teoretyczna, nowoczesne narzędzia zarządzania i praktyczne know-how. Przy tworzeniu treści studiów szczególną uwagę zwróciliśmy na to, aby materiały były możliwe do natychmiastowego zastosowania, dzięki czemu w trakcie studiów uczysz się o najnowszych zagadnieniach dotyczących finansów, a na praktykach nabywasz elastyczności w podejmowaniu decyzji, co pozwoli ci szybko i właściwie reagować na rozwój sytuacji w tym ważnym sektorze. Połączenie teorii i praktyki to najlepszy sposób, aby odnieść sukces zawodowy w dynamicznie rozwijającym się globalnym świecie finansów.

W czasie studiów magisterskich pogłębisz wiedzę i umiejętności z zakresu:

 • zjawisk gospodarczych i ich analizy,
 • istoty, celu i zadań rachunkowości,
 • funkcjonowania banków, zakładów ubezpieczeniowych, funduszy inwestycyjnych, rynków regulowanych (w tym giełdy papierów wartościowych) i innych instytucji finansowych,
 • specyfiki prowadzenia działalności gospodarczej,
 • analizy sytuacji ekonomiczno-finansowej podmiotów gospodarczych prywatnych, publicznych i samorządowych,
 • rozumienia i umiejętnego analizowania przyczyn i skutków zjawisk w skali mikro- i makroekonomicznej w gospodarce globalnej.

Specjalistyczną wiedzę możesz poszerzyć w ramach oferowanych specjalności:

Perspektywy po studiach

Po ukończeniu studiów magisterskich na kierunku finanse i rachunkowość zdobędziesz umiejętność podejmowania strategicznych decyzji w zarządzaniu firmą, u nas nauczysz się myśleć przedsiębiorczo, niezależnie i odpowiedzialnie. Będziesz mieć najlepsze kwalifikacje do pracy nad specjalistycznymi zadaniami w tej branży, a także do bycia liderem w swojej dziedzinie.

Będąc absolwentem studiów magisterskich, w zależności od wybranej specjalizacji możesz pracować w różnych branżach, na przykład w:

 • konsultingu,
 • usługach finansowych,
 • zarządzaniu finansami w przedsiębiorstwach biznesowych i handlowych,
 • zarządzaniu projektami,
 • organizacjach zajmujących się audytem,
 • doradztwie podatkowym,
 • bankach,
 • firmach ubezpieczeniowych,
 • zarządzaniu aktywami i firmach inwestycyjnych.

To jednak nie wszystko. Program studiów magisterskich na kierunku finanse i rachunkowość został skonstruowany w ten sposób, aby zapewnić Ci czas na pracę. Z łatwością pogodzisz naukę z pracą w zawodzie, a jako absolwent będziesz legitymować się najbardziej aktualną wiedzą i doświadczeniem, co otworzy Ci drzwi do najlepszych w branży.

FAQ

Czy studia przygotują mnie do pracy na stanowisku kierowniczym?

Tak, stanowiska pełnione przez osoby odpowiadające za finanse przedsiębiorstw są często stanowiskami kierowniczymi. Nasze studia przygotują Cię do tej odpowiedzialności zarówno pod względem wiedzy i umiejętności, jak i radzenia sobie z sytuacjami stresowymi i podejmowania decyzji.

Wiedza specjalistyczna z rachunkowości, a także planowania finansów w biznesie i doradztwa zapewnią Ci atrakcyjną perspektywę pracy zarówno w lokalnych, krajowych, jak i międzynarodowych firmach. W pierwszych etapach kariery możesz np. zajmować stanowiska w księgowości, aż do przejęcia odpowiedzialności za przedsiębiorstwo na najwyższych stanowiskach włącznie.

Czym zajmuje się główny księgowy, a czym dyrektor finansowy?

Zadania należące go  księgowości obejmują kontrolę finansową, w tym bilans, rachunek zysków i strat, rachunek przepływów pieniężnych oraz przygotowanie sprawozdań dla zarządu. Rachunkowość służy także do przedstawienia sytuacji finansowej firmy na zewnątrz.

Zakres zadań należących do dyrektora finansowego jest bardzo rozległy i wymaga specjalistycznej wiedzy. Najogólniej ujmując, do jego zadań należy kontrola i strategiczne planowanie finansów w firmie oraz podejmowanie decyzji dotyczących wykorzystania kapitału.

Co wyróżnia studia II stopnia na kierunku finanse i rachunkowość?

Studia na kierunku finanse i rachunkowość wyróżniają się interdyscyplinarnym charakterem. Rynki finansowe zależne są od wielu czynników ekonomicznych i społecznych, na których należy się znać, aby trafnie podejmować decyzje.

Ponadto kierunek jak żaden inny zapewnia połączenie wiedzy z praktyką. Studiując tę dziedzinę, skupisz się nie tylko na poznawaniu mechanizmów funkcjonowania finansów, ale również na praktycznych aspektach takich jak księgowanie, doradztwo finansowe, podatki itd.

W ramach kierunku będziesz miał również możliwość zdobycia kursów i certyfikatów potwierdzających Twoje umiejętności, które zapewnią Ci dobry start na rynku pracy. Będą na Ciebie czekać kurs samodzielnego księgowego oraz certyfikowany kurs księgowości.

 

Studia II stopnia na kierunku finanse i rachunkowość są silnie skoncentrowane na kontekstach i procesach finansowych oraz biznesowych. Zapewnią Ci zatem dobry start do pełnienia obu powyższych ról. Jako przyszły magister będziesz:

 • znać obszary zastosowania nowoczesnych instrumentów finansowych,
 • mieć świadomość związanego z nimi ryzyka,
 • wiedzieć jak sprawnie zarządzać firmą z perspektywy jej wartości oraz zysku,
 • jak wyznaczać sobie nowe cele zawodowe.

Wybierając UTH w Warszawie, otrzymujesz pakiet zawierający wiedzę teoretyczną i praktyczną przekazywaną przez najlepszych w tej branży. Zatem zapraszamy!  

Zapisz się!