Kiedyś okradało się banki z bronią w ręku, bo nie było innej możliwości. Dziś jesteś w stanie zdefraudować dużą kwotę pieniędzy nie wychodząc z domu. Wraz z pojawieniem się przestępstw w sieci, zrodziła się potrzeba przeciwdziałania i ochrony wartości w Internecie. Jeśli fascynuje cię złożoność i możliwości działań w sieci, systemy zabezpieczeń, oraz zagadnienia z zakresu cyberprzestępczości, trafiłeś do miejsca, w którym możesz się sporo o nich dowiedzieć.
Studia II stopnia na specjalności Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni realizowane są na Wydziale Zarządzania i Logistyki na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne.
* Oferowane przedmioty mogą ulec zmianie - wynika to z faktu, iż są one dostosowywane do potrzeb rynku pracy.
Specjalność przygotowuje absolwentów do pracy w instytucjach bezpieczeństwa państwa oraz tych, w których organizacja bezpieczeństwa systemów i sieci teleinformatycznych jest kluczowa dla ich działalności.
Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie zawarła w 2011 roku porozumienie z Komendantem Głównym Policji w sprawie realizacji wybranych treści kształcenia m.in. na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne.
Co to oznacza dla studentów UTH? Zgodnie z zapisami porozumienia absolwenci naszej uczelni, którzy ukończyli w UTH I i II poziom kształcenia, po pozytywnym zakończeniu procedury naboru do Policji, mogą odbywać szkolenie podstawowe w zmniejszonym wymiarze czasu.
W ramach współpracy studenci kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne będą uczestniczyć: w kursie prowadzącego strzelanie (dla studentów dziennych, studia licencjackie), w kursie praktycznego posługiwania się bronią krótką i długą, bojową i sportową (dla studentów dziennych, studia licencjackie), w kursie instruktora strzelectwa (dla studentów dziennych, studia magisterskie), w kursie pierwszej pomocy z elementami TC3.
Po ukończeniu kursów studenci otrzymają zaświadczenia i certyfikaty oraz legitymacje Ligi Obrony Kraju.