Przejdź do treści Przejdź do nawigacji
Tytuł, który uzyskasz: licencjat na kierunku Zarządzanie
Typ studiów i czas trwania: stacjonarne (6 semestrów) i niestacjonarne (6 semestrów)

HR manager i coaching biznesowy – studia I stopnia

Sprawdź studia, dzięki którym nigdy nie zwolnisz i dołączysz do kadry najbardziej pożądanych specjalistów w biznesie. HR manager i coaching biznesowy to specjalność realizowana w ramach kierunku Zarządzanie, która kształci specjalistów kadry menadżerskiej chcących mieć wpływ na rozwój biznesu.

Studia licencjackie łączą kompetencje z dwóch dziedzin. Wiedza z zakresu HR managementu przygotuje Cię do odpowiedzialnego zarządzania zespołem pracowników i długofalowego planowania działań rekrutacyjnych. Coaching w biznesie nauczy Cię, jak inspirować innych i być prawdziwym liderem, który wyznacza kierunki rozwoju i cele biznesowe.

A wszystko to podczas studiów o specjalności HR manager i coaching biznesowy.

Odkryj potencjał Twoich perspektyw zawodowych

Wpisz swoje zainteresowania i sprawdź, kim możesz zostać po studiach na specjalności: HR manager i coaching biznesowy.


Myślę o Twojej karierze... Daj mi kilka sekund

Czego nauczysz się wybierając specjalność HR manager i coaching biznesowy?

Studia na tej specjalności łączą 2 dziedziny wiedzy i umiejętności – wiedzę na temat procesów rekrutacyjnych oraz zdolności miękkie w zakresie motywowania i wspierania rozwoju biznesowego innych.

Do zadań działu HR należy rekrutowanie pracowników, zarządzanie wizerunkiem pracodawcy, ale także zarządzanie zatrudnionymi i procesami ich pozyskania. Firmy inwestują nie tylko w sprzęt czy procedury, ale przede wszystkim w ludzi.  Sprawnie współpracujący zespół wymaga równie sprawnego zarządzania, ale też odpowiedniego motywowania do poszerzania kompetencji, bez rozwoju trudno mówić o poprawie efektywności, dlatego HR i coaching mają ze sobą tak wiele wspólnego.

Czego nauczysz się na specjalności HR manager i coaching biznesowy I stopnia?

 • Będziesz miał wiedzę z zakresu polityki i procesów personalnych w przedsiębiorstwie.
 • Poznasz nowoczesne rozwiązania z zakresu prowadzenia procesów rekrutacyjnych i ich promocji online i offline.
 • Zdobędziesz umiejętności budowania długofalowych strategii employer brandingowych.
 • Poznasz najnowsze metody i techniki zarządzania w obszarze HR i coachingu.
 • Zdobędziesz umiejętności opracowywania i wdrażania polityki kadrowej w organizacji.
 • Przyswoisz informacje o planowaniu ścieżek rozwoju osobistego i zawodowego pracowników.
 • Poznasz psychologię rynku pracy i będziesz wiedział, jak zastosować narzędzia psychologiczne w branży HR i coachingu.
 • Nabędziesz umiejętności efektywnej komunikacji perswazyjnej i skutecznego wywierania wpływu.
 • Dowiesz się, jak udzielić wsparcia doradczego i trenerskiego.
 • Będziesz dysponował wiedzą i umiejętnościami w zakresie wywiadu doradczego i poradnictwa zawodowego.

To jednak nie wszystko. Obecny rynek pracy jest mocno nasycony, co sprawia, że zrekrutowanie pracownika o odpowiednich kompetencjach jest nie lada wyzwaniem. Właśnie dlatego studiując specjalność HR manager i coaching biznesowy zdobędziesz również wiedzę, która umożliwi Ci prowadzenie odpowiednich kampanii budujących wizerunek pracodawcy (działania emloyer brandingowe) i zachęcających do składania aplikacji na określone stanowiska pracy. Wybierając studia w UTH, masz więc pewność solidnego poznania koordynacji wewnętrznych procesów rekrutacyjnych, jak i zaczerpnięcia wiedzy dotyczącej mechanizmów promocyjnych budujących świadomość potencjalnych kandydatów na temat oferowanych wakatów.

Z procesami HR ściśle powiązany jest również coaching, którym skupia się na tym, aby motywować i wyznaczać cele biznesowe prowadzące do wzrostu organizacji i jej członków. Nieprzypadkowo podczas naszych studiów obie te płaszczyzny zostały zestawione. Pozyskanie wykwalifikowanego pracownika to jedno, należy go jeszcze odpowiednio motywować. Jako absolwent naszej specjalności będziesz mieć kompetencje z obu tych obszarów.

HR manager i coaching biznesowy studia I stopnia

Studia I stopnia HR manager i coaching biznesowy realizowane są w 2 trybach – dziennym i zaocznym. Po pozytywnym ukończeniu ścieżki edukacji i obronie otrzymasz tytuł licencjata Zarządzania, który otwiera furtkę do rozpoczęcia kariery w szeroko pojętym biznesie na szczeblu managerskim.

Niezależnie do trybu wybranych zajęć (stacjonarne bądź zaoczne) Twoje studia będą trwać 6 semestrów, podczas których będziesz zdobywać wiedzę na wykładach, ćwiczeniach, laboratoriach, ale również praktykach zawodowych, które pozwolą Ci postawić pierwsze kroki w karierze zawodowej.

Nasze studia zorientowane są na umiejętności praktyczne i przygotowanie zawodowe, które przekłada się na szybkie znalezienie satysfakcjonującej pracy. Potwierdzają to historie naszych licznych absolwentów.

Pamiętaj również, że wybierając tę specjalność poza przedmiotami kierunkowymi, dowiesz się również wiele rzeczy związanych z ogólnie pojętym zarządzaniem, które zapewnia szerokie możliwości zawodowe. Więcej o kierunku Zarządzanie możesz przeczytać tutaj.

A wszystko to w komfortowych warunkach w nowym kampusie Jutrzenki, który wyposażony jest w nowoczesny sprzęt, przestronne sale wykładowe, oprogramowanie, do którego zyskasz dostęp i wiele więcej.

Wybrane przedmioty realizowane w ramach specjalności HR manager i coaching biznesowy

Program nauczania na specjalności HR manager i coaching biznesowy jest tak dobrany, aby zapewnić studentowi kompletną wiedzę z obu obszarów. Przedmioty, które oferujemy, mogą ulec modyfikacji, jeśli zajdą zmiany na rynku pracy. Podczas ustalania harmonogramu skupiamy się na potrzebach naszych absolwentów – przyszłych pracowników, specjalistów, pracodawców, co sprawia, że podczas nauki spotkasz się między innymi z przedmiotami takimi jak:

 • modele i techniki coachingowe,
 • zarządzanie karierą i rozwojem pracowników,
 • psychologia organizacji i pracy,
 • efektywne systemy motywowania pracowników,
 • prawo pracy i ubezpieczeń społecznych,
 • psychologia menedżera,
 • podstawy coachingu,
 • analiza krytycznych przypadków,
 • zarządzanie jakością,
 • zarządzanie projektami.

Perspektywy po studiach

Rynek HR i coachingu nieustannie się rozwija. Rosnące zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników i ich niedobory sprawiają, że w procesy rekrutacyjne coraz częściej angażowani są specjaliści od HR, którzy wiedzą, w jaki sposób realizować trafne działania rekrutacyjne. Tendencja ta jeszcze bardziej widoczna jest w dużych korporacjach, które niejednokrotnie wynajmują specjalistyczne, zewnętrzne zespoły odpowiadające za rekrutację z odpowiednimi kompetencjami i kanałami dotarcia do kandydatów. Wszystko to sprawia, że umiejętności z zakresu zarządzania działaniami HR i coachingu nakierowanego na biznes są jednymi z najbardziej cenionych i kluczowych dla rozwoju współczesnego biznesu. Stąd też absolwenci specjalności bez trudu znajdą pracę zarówno  w wewnętrznych działach rekrutacyjnych firm, jako specjaliści w agencjach zajmujących się szeroko pojętym employer brandingiem, jako szkoleniowcy i trenerzy rozwoju zawodowego i osobistego, specjaliści ds. kampanii rekrutacyjnych w działach marketingu i agencjach marketingowych.

To tylko wybrane opcje. Podaż i popyt pracy wskazują, że rynek pracownika wciąż będzie się rozwijał, a co za tym idzie znaczenie specjalistów od HR stale będzie rosło.

FAQ

Czym konkretnie zajmuje się HR manager?

Zakres kompetencji HR managera jest szeroki, stąd też liczne wymagania co do pracy na tym stanowisku. Kierownik HR w firmie zajmuje się m.in.: rekrutacją i zatrudnianiem, zarządzaniem zasobami osobowymi przedsiębiorstw i organizacji, nadzorowaniem i oceną pracy, wspieraniem pracowników w ponoszeniu kwalifikacji (np. organizowanie szkoleń), opracowywaniem procedur związanych z organizacją pracy. To jednak nie wszystko. W zakres kompetencji HR managera wchodzą również kwestie związane z budowaniem wizerunku pracodawcy, który będzie przyjazny dla potencjalnych pracowników, organizacja kampanii skierowanych do potencjalnych kandydatów, których celem będzie rekrutacja, przygotowywanie strategii employer brandingowych itd.

Jakie umiejętności są konieczne do pracy na stanowisku HR managera?

Kierowanie zespołem wymaga znajomości psychiki ludzkiej i umiejętności kształtowania postaw, które wpływają na firmę oraz są spójne z kulturą organizacyjną przedsiębiorstwa. Potrzebna jest również wiedza z zakresu zarządzania projektami, administracji i prawa pracy oraz kompetencje miękkie, takie jak zdolności komunikacyjne czy umiejętność współpracy z osobami na różnych stanowiskach.

HR manager i działalność w zakresie coachingu biznesowego to przede wszystkim konieczność kontaktu z ludźmi.  Na tego rodzaju stanowiskach odnajdą się przede wszystkim osoby, które posiadają umiejętności miękkie, mają zdolność empatii, która pozwala na rozpoznanie oczekiwań i odczuć pracowników i kandydatów. Nieodzowna okaże się także wiedza na temat marketingu i możliwości wykorzystania jego narzędzi w działaniach zmierzających do pozyskania nowych pracowników.

Osoby, które chcą realizować się w tym zawodzie, powinny być również gotowi na przewodzenie innym i dobrze czuć się w roli motywatora. Brzmi skomplikowanie? Nie martw się, wszystkiego tego dowiesz się podczas studiów na naszej uczelni.

Czego nauczę się na specjalności HR manager i coaching biznesowy?

Na studiach o specjalności HR manager i coaching biznesowy połączyliśmy wiedzę z obszaru zarządzania zasobami ludzkimi i coachingu, aby zapewnić naszym absolwentom komplet kompetencji umożliwiających efektywną realizację i optymalizację procesów rekrutacyjnych.

Podczas zajęć nauczymy Cię podstaw coachingu oraz technik coachingowych. Dowiesz się, jak zarządzać karierą pracowników i dbać o ich rozwój, poznasz czynniki psychologicznie wpływające na pracę. Będziesz w stanie tworzyć miejsca pracy, które zapewniają wydajność i spełniają oczekiwania zatrudnionych. Ponadto będziesz mieć wiedzę z zakresu dostępnych metod i narzędzi promocji wykorzystywanych w działaniach rekrutacyjnych i nauczysz się przygotowywać spójne strategie działania w zakresie budowania wizerunku marki, jako atrakcyjnego pracodawcy.

Zaznajomimy Cię również z prawem pracy i ubezpieczeń społecznych, a po studiach będziesz wiedział, jak motywować pracowników. Wszystko w ramach jednej specjalności: HR manager i coaching biznesowy.

 

REKRUTACJA Agnieszka Bliszczak

Agnieszka Bliszczak

tel. (22) 262 88 88,

rekrutacja@uth.edu.pl

Zapisz się!