Przejdź do treści
Tytuł, który uzyskasz: licencjat na kierunku finanse i rachunkowość
Typ studiów i czas trwania: stacjonarne (6 semestrów) i niestacjonarne (6 semestrów)

Studia licencjackie na kierunku finanse i rachunkowość

Czy wiesz, że wybierając studia licencjackie na kierunku finanse i rachunkowość staniesz się jednym z najbardziej rozchwytywanych specjalistów w Polsce? Nic w tym dziwnego, zapotrzebowanie na ekspertów w specjalistycznych dziedzinach rachunkowości wewnętrznej i zewnętrznej jest wysokie, a perspektywy kariery są bardzo dobre. Jeśli w swoich wyborach edukacyjnych stawiasz na wysokoprocentowy zysk, studia na UTH są właśnie dla Ciebie!

Studiując finanse i rachunkowość dowiesz się, jak rozwijają się nowoczesne rynki finansowe, jak sporządzać sprawozdania finansowe, bilanse i raporty czy w jaki sposób oceniać ryzyko inwestycyjne. Dołącz do intrygującego świata finansów i wkrocz na rynek jako poszukiwany ekspert od kluczowych danych biznesowych. Zapraszamy na studia I stopnia na UTH w Warszawie.

Dlaczego warto studiować na kierunku finanse i rachunkowość?

Finanse i rachunkowość to nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się dziedzina wiedzy. Studia I stopnia w Warszawie zostały utworzone z myślą o osobach, które w przyszłości chciałyby pracować w działach finansowych przedsiębiorstw, zajmując także funkcje kierownicze. Studia doskonale przygotowują do pracy w zespołach realizujących obowiązki księgowo-sprawozdawcze w instytucjach publicznych oraz prywatnych. Na naszych studiach uzyskasz kompleksową wiedzę specjalistyczną i metodologiczną w zakresie:

 • rachunkowości finansowej i zarządczej,
 • sprawozdawczości i analizy ekonomiczno-finansowej,
 • prawnych regulacji księgowych systemu prawnego,
 • podatkowego i systemu ubezpieczeń społecznych.

Nauczysz się także, jak tę wiedzę wykorzystuje się w praktyce. Będąc absolwentem, będziesz więc kompleksowo przygotowany, aby rozpocząć karierę. Studiując u nas będziesz mieć okazję przejść przez kurs samodzielnego księgowego i zacząć pracę nawet na studiach.

Studia na UTH w Warszawie prowadzone są przez wieloletnich praktyków z doświadczeniem dydaktycznym oraz specjalistów z zakresu prawa podatkowego i gospodarczego. Zajęcia mają charakter teoretyczny, warsztatowy oraz praktyczny.

To nie wszystko. Zawody powiązane z kierunkiem finanse i rachunkowość są zawodami zaufania publicznego, stąd też, aby je wykonywać, należy posiadać odpowiednie certyfikaty potwierdzające wiedzę i umiejętności. W trakcie studiów licencjackich w UTH możesz uzyskać certyfikat potwierdzający umiejętności w obrębie zawodu: księgowy. Podjęcie studiów na kierunku finanse i rachunkowość to długoterminowa inwestycja w przyszłość. Finansiści są poszukiwanymi specjalistami na rynku pracy, więc w przyszłości możesz liczyć nie tylko na ciekawą pracę, ale także na wysokie zarobki.

Partnerzy kierunku finanse i rachunkowość

UTH to nowoczesna i zorientowana na praktykę uczelnia o uznanej reputacji, na co wskazuje rozbudowana sieć kontaktów i partnerów biznesowych. Program studiów na kierunku finanse i rachunkowość jest przygotowywany i realizowany we współpracy z Akademią Prawa Pracy i Rachunkowości „CEDOZ”, dzięki czemu masz pewność dostępu do najnowszej wiedzy, praktycznych rynkowych case’ów oraz specjalistów, którzy na co dzień odpowiadają za finanse dużych przedsiębiorstw.

Studia licencjackie finanse i rachunkowość

UTH stale rozwija współpracę z ośrodkami akademickimi oraz podmiotami publicznymi i prywatnymi w kraju i za granicą, z zachowaniem najwyższych wymogów jakości. Wymiana doświadczeń z najlepszymi w branży przyczynia się do naszego ciągłego rozwoju, dlatego w naszej ofercie zawsze uwzględniamy potrzeby rynku, jak i zainteresowania studentów. Wykładowcy na kierunku finanse i rachunkowość to specjaliści posiadający bogate doświadczenie, którym chętnie dzielą się ze studentami na wykładach i ćwiczeniach.

Program studiów na kierunku finanse i rachunkowość

Podczas studiów licencjackich na kierunku finanse i rachunkowość zdobędziesz podstawową wiedzę z rachunkowości, analizy kosztów, teorii rynku kapitałowego i podatków. Dowiesz się, jak wyglądają działania finansowe w projektach praktycznych i zespołowych. Będziesz wiedzieć, jak oblicza się przepływy pieniężne i prowadzi rachunki kosztów. Nauczysz się także opracowywania koncepcji zarządzania oraz strategii wzrostu w przedsiębiorstwach.

W czasie studiów licencjackich zdobędziesz wiedzę i umiejętności z zakresu:

 • zjawisk gospodarczych i ich analizy,
 • istoty, celu i zadań rachunkowości,
 • funkcjonowania banków, zakładów ubezpieczeniowych, funduszy inwestycyjnych, rynków regulowanych (w tym giełdy papierów wartościowych) i innych instytucji finansowych,
 • specyfiki prowadzenia działalności gospodarczej,
 • analizy sytuacji ekonomiczno-finansowej podmiotów gospodarczych prywatnych, publicznych i samorządowych,
 • rozumienia i umiejętnego analizowania przyczyn i skutków zjawisk w skali mikro- i makroekonomicznej w gospodarce globalnej.

Specjalistyczną wiedzę możesz dalej poszerzyć w wybranej dziedzinie w ramach oferowanych specjalności. Dostępne są:

Studia ukończysz z tytułem licencjata. Program studiów ma standardowy 3-letni okres trwania, na studia magisterskie musisz zaplanować kolejne 2 lata. Na zakończenie studiów napiszesz pracę licencjacką lub magisterską z zagadnienia, które Cię interesuje. Rozwinięta w czasie studiów kreatywność, nowatorskie myślenie i nowoczesne podejście do zagadnień finansowych dadzą Ci duże szanse na osiągnięcie sukcesu w przyszłym życiu zawodowym.

Perspektywy po studiach

Jako absolwent kierunku finanse i rachunkowość będziesz mieć gruntowną wiedzę na temat głównych zagadnień rachunkowych. Twoja wiedza będzie obejmowała znajomość specyfiki i głównych problemów ekonomiczno-finansowych rynku. Będziesz mógł ją wykorzystać, pracując zarówno w instytucjach publicznych, czuwając nad finansami prywatnych przedsiębiorstw, jak i na własny rachunek – będziesz świetnie przygotowany do prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Absolwenci tego kierunku są przygotowani do pracy w zakresie zarządzania finansami. Mogą wykonywać wymagające czynności administracyjne:

 • w każdej komórce organizacyjnej instytucji zajmującej się finansami, rachunkowością, rynkiem finansowym, analityką, audytem, nadzorem, logistyką oraz transportem jako specjalista/analityk,
 • na stanowisku księgowego/księgowej z możliwością rozwoju kariery jako samodzielnego księgowego lub głównego księgowego, dyrektora lub kontrolera finansowego,
 • w działach ekonomiczno-księgowych, w biurach rachunkowych, organizacjach społecznych, firmach doradztwa prawnego i podatkowego, bankach, towarzystwach ubezpieczeniowych, funduszach inwestycyjnych, na giełdzie, w domach/biurach maklerskich,
 • zdobyta wiedza z zakresu finansów i rachunkowości stanowi doskonałą podstawę do rozwoju kariery menedżerskiej i prowadzenia z sukcesem własnej firmy.

Po studiach licencjackich możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych także z zakresu finansów i rachunkowości lub na innym kierunku, który Cię zainteresuje.

FAQ

Jakich przedmiotów mogę się spodziewać na kierunku finanse i rachunkowość?

Z uwagi na chęć ciągłego dostosowywania do zmieniających się wymagań na rynku pracy, nasze przedmioty ulegają zmianom. Podczas studiów spotkasz się jednak z przedmiotami, które obejmują obszary ekonomii, statystyki, finansów publicznych i finansów przedsiębiorstwa, ewidencji podatkowej, matematyki oraz prawa. Sporo czasu spędzisz również na praktycznych warsztatach, ćwicząc umiejętności posługiwania się oprogramowaniem wykorzystywanym w branży.

Jakie mam perspektywy pracy po tym kierunku?

Studia oferują bardzo dobre możliwości rozwoju zawodowego, ponieważ osoby przygotowane do pracy w finansach i rachunkowości są zawsze poszukiwane na rynku pracy. Posiadając dyplom licencjata, możesz rozpocząć pracę w firmach zarówno z sektora państwowego, jak i prywatnego. Zawody, które na ciebie czekają to m.in.: księgowy, makler, broker, bankowiec, ekonomista, urzędnik skarbowy, konsultant finansowy.

Dlaczego warto studiować na UTH?

Wykładowcy pracujący na naszej uczelni to profesjonaliści i praktycy, dlatego przekazują wiedzę, która poparta jest ich własnym doświadczeniem zawodowym. Nasze pracownie są nowoczesne i bardzo dobrze wyposażone. Dbamy o to, aby student nigdy nie czuł się pozostawiony samemu sobie. Zawsze możesz liczyć na pomoc wykładowców i kadry administracyjnej. Jeśli zdecydujesz się na finanse i rachunkowość, a wcześniej nie miałeś do czynienia z tą dziedziną wiedzy, nic straconego. Możesz liczyć na zorganizowanie indywidualnych zajęć wyrównawczych, na których poznasz podstawy.

 

Na kierunku finanse i rachunkowość zajmujemy się szeroko pojętą rachunkowością. Studia w tym obszarze tematycznym są zatem silnie skoncentrowane na kontekstach i procesach zarówno biznesowych, jak i finansowych. Wybierając UTH w Warszawie, otrzymujesz najlepszy pakiet zawierający wiedzę teoretyczną i praktyczną przekazywaną przez najlepszych w tej branży. Zapraszamy!

Zapisz się!