Przejdź do treści
Tytuł, który uzyskasz: licencjat na kierunku finanse i rachunkowość
Typ studiów i czas trwania: stacjonarne (6 semestrów) i niestacjonarne (6 semestrów)

Studia licencjackie na kierunku finanse i rachunkowość

Czy wiesz, że wybierając studia licencjackie na kierunku finanse i rachunkowość staniesz się jednym z najbardziej rozchwytywanych specjalistów w Polsce? Nic w tym dziwnego, zapotrzebowanie na ekspertów w specjalistycznych dziedzinach rachunkowości wewnętrznej i zewnętrznej jest wysokie, a perspektywy kariery są bardzo dobre. Jeśli w swoich wyborach edukacyjnych stawiasz na wysokoprocentowy zysk, studia na UTH są właśnie dla Ciebie!

Studiując finanse i rachunkowość dowiesz się, jak rozwijają się nowoczesne rynki finansowe, jak sporządzać sprawozdania finansowe, bilanse i raporty czy w jaki sposób oceniać ryzyko inwestycyjne. Dołącz do intrygującego świata finansów i wkrocz na rynek jako poszukiwany ekspert od kluczowych danych biznesowych. Zapraszamy na studia I stopnia na UTH w Warszawie.

Dlaczego warto studiować na kierunku finanse i rachunkowość?

Finanse i rachunkowość to nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się dziedzina wiedzy. Studia I stopnia w Warszawie zostały utworzone z myślą o osobach, które w przyszłości chciałyby pracować w działach finansowych przedsiębiorstw, zajmując także funkcje kierownicze. Studia doskonale przygotowują do pracy w zespołach realizujących obowiązki księgowo-sprawozdawcze w instytucjach publicznych oraz prywatnych. Na naszych studiach uzyskasz kompleksową wiedzę specjalistyczną i metodologiczną w zakresie:

 • rachunkowości finansowej i zarządczej,
 • sprawozdawczości i analizy ekonomiczno-finansowej,
 • prawnych regulacji księgowych systemu prawnego,
 • podatkowego i systemu ubezpieczeń społecznych.

Nauczysz się także, jak tę wiedzę wykorzystuje się w praktyce. Będąc absolwentem, będziesz więc kompleksowo przygotowany, aby rozpocząć karierę. Studiując u nas będziesz mieć okazję przejść przez kurs samodzielnego księgowego i zacząć pracę nawet na studiach.

Studia na UTH w Warszawie prowadzone są przez wieloletnich praktyków z doświadczeniem dydaktycznym oraz specjalistów z zakresu prawa podatkowego i gospodarczego. Zajęcia mają charakter teoretyczny, warsztatowy oraz praktyczny.

To nie wszystko. Zawody powiązane z kierunkiem finanse i rachunkowość są zawodami zaufania publicznego, stąd też, aby je wykonywać, należy posiadać odpowiednie certyfikaty potwierdzające wiedzę i umiejętności. W trakcie studiów licencjackich w UTH możesz uzyskać certyfikat potwierdzający umiejętności w obrębie zawodu: księgowy. Podjęcie studiów na kierunku finanse i rachunkowość to długoterminowa inwestycja w przyszłość. Finansiści są poszukiwanymi specjalistami na rynku pracy, więc w przyszłości możesz liczyć nie tylko na ciekawą pracę, ale także na wysokie zarobki.

Partnerzy kierunku finanse i rachunkowość

UTH to nowoczesna i zorientowana na praktykę uczelnia o uznanej reputacji, na co wskazuje rozbudowana sieć kontaktów i partnerów biznesowych. Program studiów na kierunku finanse i rachunkowość jest przygotowywany i realizowany we współpracy z Akademią Prawa Pracy i Rachunkowości „CEDOZ”, dzięki czemu masz pewność dostępu do najnowszej wiedzy, praktycznych rynkowych case’ów oraz specjalistów, którzy na co dzień odpowiadają za finanse dużych przedsiębiorstw.

Studia licencjackie finanse i rachunkowość

UTH stale rozwija współpracę z ośrodkami akademickimi oraz podmiotami publicznymi i prywatnymi w kraju i za granicą, z zachowaniem najwyższych wymogów jakości. Wymiana doświadczeń z najlepszymi w branży przyczynia się do naszego ciągłego rozwoju, dlatego w naszej ofercie zawsze uwzględniamy potrzeby rynku, jak i zainteresowania studentów. Wykładowcy na kierunku finanse i rachunkowość to specjaliści posiadający bogate doświadczenie, którym chętnie dzielą się ze studentami na wykładach i ćwiczeniach.

Program studiów na kierunku finanse i rachunkowość

Podczas studiów licencjackich na kierunku finanse i rachunkowość zdobędziesz podstawową wiedzę z rachunkowości, analizy kosztów, teorii rynku kapitałowego i podatków. Dowiesz się, jak wyglądają działania finansowe w projektach praktycznych i zespołowych. Będziesz wiedzieć, jak oblicza się przepływy pieniężne i prowadzi rachunki kosztów. Nauczysz się także opracowywania koncepcji zarządzania oraz strategii wzrostu w przedsiębiorstwach.

W czasie studiów licencjackich zdobędziesz wiedzę i umiejętności z zakresu:

 • zjawisk gospodarczych i ich analizy,
 • istoty, celu i zadań rachunkowości,
 • funkcjonowania banków, zakładów ubezpieczeniowych, funduszy inwestycyjnych, rynków regulowanych (w tym giełdy papierów wartościowych) i innych instytucji finansowych,
 • specyfiki prowadzenia działalności gospodarczej,
 • analizy sytuacji ekonomiczno-finansowej podmiotów gospodarczych prywatnych, publicznych i samorządowych,
 • rozumienia i umiejętnego analizowania przyczyn i skutków zjawisk w skali mikro- i makroekonomicznej w gospodarce globalnej.

Specjalistyczną wiedzę możesz dalej poszerzyć w wybranej dziedzinie w ramach oferowanych specjalności. Dostępne są:

Studia ukończysz z tytułem licencjata. Program studiów ma standardowy 3-letni okres trwania, na studia magisterskie musisz zaplanować kolejne 2 lata. Na zakończenie studiów napiszesz pracę licencjacką lub magisterską z zagadnienia, które Cię interesuje. Rozwinięta w czasie studiów kreatywność, nowatorskie myślenie i nowoczesne podejście do zagadnień finansowych dadzą Ci duże szanse na osiągnięcie sukcesu w przyszłym życiu zawodowym.

Perspektywy po studiach

Jako absolwent kierunku finanse i rachunkowość będziesz mieć gruntowną wiedzę na temat głównych zagadnień rachunkowych. Twoja wiedza będzie obejmowała znajomość specyfiki i głównych problemów ekonomiczno-finansowych rynku. Będziesz mógł ją wykorzystać, pracując zarówno w instytucjach publicznych, czuwając nad finansami prywatnych przedsiębiorstw, jak i na własny rachunek – będziesz świetnie przygotowany do prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Absolwenci tego kierunku są przygotowani do pracy w zakresie zarządzania finansami. Mogą wykonywać wymagające czynności administracyjne:

 • w każdej komórce organizacyjnej instytucji zajmującej się finansami, rachunkowością, rynkiem finansowym, analityką, audytem, nadzorem, logistyką oraz transportem jako specjalista/analityk,
 • na stanowisku księgowego/księgowej z możliwością rozwoju kariery jako samodzielnego księgowego lub głównego księgowego, dyrektora lub kontrolera finansowego,
 • w działach ekonomiczno-księgowych, w biurach rachunkowych, organizacjach społecznych, firmach doradztwa prawnego i podatkowego, bankach, towarzystwach ubezpieczeniowych, funduszach inwestycyjnych, na giełdzie, w domach/biurach maklerskich,
 • zdobyta wiedza z zakresu finansów i rachunkowości stanowi doskonałą podstawę do rozwoju kariery menedżerskiej i prowadzenia z sukcesem własnej firmy.

Studenci decydujący się na Finanse i rachunkowość w Warszawie, na Uczelni Techniczno-Handlowej, otrzymają pełne przygotowanie do swojego przyszłego zawodu związanego z tym właśnie kierunkiem. Jeśli i Ty zdecydujesz się na tę ścieżkę kształcenia, przygotowanie to może stać się dla Ciebie przepustką do niezwykle interesującej, przynoszącej sporą satysfakcję kariery w świecie wielkich finansów, gdzie liczą się nie tylko liczby, ale też tak nieoczywiste zalety, jak spostrzegawczość, umiejętność utrzymywania skupienia, zdolność do łączenia ze sobą pozornie tylko różnych faktów czy rozwiązywania zawiłych problemów logicznych.

Po studiach licencjackich możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych także z zakresu finansów i rachunkowości lub na innym kierunku, który Cię zainteresuje.

FAQ

Jakich przedmiotów mogę się spodziewać na kierunku finanse i rachunkowość?

Z uwagi na chęć ciągłego dostosowywania do zmieniających się wymagań na rynku pracy, nasze przedmioty ulegają zmianom. Podczas studiów spotkasz się jednak z przedmiotami, które obejmują obszary ekonomii, statystyki, finansów publicznych i finansów przedsiębiorstwa, ewidencji podatkowej, matematyki oraz prawa. Sporo czasu spędzisz również na praktycznych warsztatach, ćwicząc umiejętności posługiwania się oprogramowaniem wykorzystywanym w branży.

Skąd mam mieć pewność, że studia Finanse i rachunkowość w Warszawie są właśnie dla mnie?

Studenci wybierający Uczelnię Techniczno-Handlową w Warszawie, studia Finanse i rachunkowość, to najczęściej osoby o sprecyzowanych oczekiwaniach wobec przyszłej kariery zawodowej. Świadome podjęcie decyzji, oparte na solidnej wiedzy o danym kierunku, jest w tym przypadku kluczem do sukcesu. To, czy Warszawa jest dla Ciebie odpowiednim miastem oraz czy Finanse i rachunkowość właściwymi studiami, zależy tak samo od Twoich predyspozycji, jaki i od planów na przyszłość. Rozważ starannie wszystkie „za” i „przeciw”, aby móc podjąć najlepszą dla siebie decyzję. Jedno jest pewne - jeśli już zdecydujesz się na studia na tym kierunku, zdobędziesz praktyczną wiedzę, która otworzy przed Tobą szerokie perspektywy zawodowe.

Na którą specjalność w ramach kierunku Finanse i rachunkowość na UTH w Warszawie powinienem się zdecydować?

W ramach studiów Finanse i rachunkowość, jakie prowadzimy w Warszawie na Uczelni Techniczno-Handlowej im. H. Chodkowskiej, masz do dyspozycji cztery różne specjalności, tj.:

Aby rozstrzygnąć, która z powyższych specjalności najlepiej odpowiada Twoim oczekiwaniom, koniecznie zapoznaj się z ich opisem, planem studiów, listą przedmiotów oraz z perspektywami, jaki czekają na Ciebie po ich ukończeniu. Warszawa – Finanse i rachunkowość mogą się okazać najlepszym dla Ciebie połączeniem miejsca i kierunku studiów.

Jakie mam perspektywy pracy po tym kierunku?

Studia oferują bardzo dobre możliwości rozwoju zawodowego, ponieważ osoby przygotowane do pracy w finansach i rachunkowości są zawsze poszukiwane na rynku pracy. Posiadając dyplom licencjata, możesz rozpocząć pracę w firmach zarówno z sektora państwowego, jak i prywatnego. Zawody, które na ciebie czekają to m.in.: księgowy, makler, broker, bankowiec, ekonomista, urzędnik skarbowy, konsultant finansowy.

Dlaczego warto studiować na UTH?

Wykładowcy pracujący na naszej uczelni to profesjonaliści i praktycy, dlatego przekazują wiedzę, która poparta jest ich własnym doświadczeniem zawodowym. Nasze pracownie są nowoczesne i bardzo dobrze wyposażone. Dbamy o to, aby student nigdy nie czuł się pozostawiony samemu sobie. Zawsze możesz liczyć na pomoc wykładowców i kadry administracyjnej. Jeśli zdecydujesz się na finanse i rachunkowość, a wcześniej nie miałeś do czynienia z tą dziedziną wiedzy, nic straconego. Możesz liczyć na zorganizowanie indywidualnych zajęć wyrównawczych, na których poznasz podstawy.

 

Na kierunku finanse i rachunkowość zajmujemy się szeroko pojętą rachunkowością. Studia w tym obszarze tematycznym są zatem silnie skoncentrowane na kontekstach i procesach zarówno biznesowych, jak i finansowych. Wybierając UTH w Warszawie, otrzymujesz najlepszy pakiet zawierający wiedzę teoretyczną i praktyczną przekazywaną przez najlepszych w tej branży. Zapraszamy!

Zapisz się!