Studia I stopnia
Co zrobić, żeby przewieść 10 ton jabłek z Polski do Egiptu? Jakie są koszty i jak zrobić to najtaniej? Jakie trzeba spełnić wymogi przy przekraczaniu granic celnych? Jakie czynności prawne muszą zostać wykonane? Kto, za co odpowiada?
Jeśli interesujesz się aspektami celnymi, prawnymi i logistycznymi w handlu międzynarodowym, Twoja ciekawość zostanie zaspokojona na specjalności Obsługa celna i logistyka międzynarodowa. Umiejętności nabyte podczas studiów, pozwalają również otrzymać uprawnienia do wykonywania zawodu agenta celnego.
Jeśli chcesz:
- posiadać wiedzę z zakresu międzynarodowego oraz wspólnotowego prawa celnego,
- znać istotę i zakres stosowania przepisów celnych w międzynarodowym obrocie towarowym,
- właściwie interpretować przepisy prawa celnego w teorii i praktyce,
- znać podstawowe dokumenty niezbędne do obsługi celnej międzynarodowego obrotu towarowego,
- poznać mechanizmy funkcjonowania regulacji celnych i ocenić ich praktyczne implikacje,
- posiadać umiejętności organizacji obsługi celnej towarów w międzynarodowym łańcuchu dostaw,
- być przygotowany do wykonywania wszystkich czynności związanych z obsługą logistyczną tak, aby odbiorca otrzymał zamówiony towar w najbardziej efektywny sposób,
- mieć niezbędną wiedzę i praktyczne umiejętności zarządzania procesami transportu, magazynowania oraz obsługi zapasów,
- znać metody i techniki zarządzania łańcuchem dostaw, procesem zakupów, optymalizacji kosztów i sprawnej obsługi klienta.
Zainteresowany? Zapraszamy serdecznie do podjęcia studiów na specjalności Obsługa celna i logistyka międzynarodowa. Studia I stopnia prowadzone są na Wydziale Zarządzania i Logistyki na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne.
Wybrane przedmioty realizowane w ramach specjalności (kliknij)*
- Prawo celne UE i Polski
- Prawo podatkowe i gospodarcze
- Prawo w logistyce
- Gospodarka zapasami i magazynem
- Obsługa celna
- Analiza krytycznych przypadków
- Postępowanie celne
- Zarządzanie projektami
- Prawo administracyjne
- Podstawy logistyki
* Oferowane przedmioty mogą ulec zmianie - wynika to z faktu, iż są one dostosowywane do potrzeb rynku pracy.
Swoje umiejętności będziesz mógł wykorzystać:
- podczas pracy w przedsiębiorstwach obsługujących realizację międzynarodowego obrotu towarowego, obsłudze celnej, logistycznej oraz szeroko pojętym doradztwie celnym,
- w administracji państwowej i samorządowej, w zakresie realizowanej polityki celnej i w służbach mundurowych, jako specjaliści ds. celnych, w tym w służbie celnej,
- prowadząc własną działalność gospodarczą, zwłaszcza w zakresie obsługi celnej biznesu. Zdobędziesz także wiedzę, umiejętności i kompetencje do prowadzenia własnej działalności w obszarze handlu zagranicznego,
- umiejętności nabyte podczas studiów, pozwalają również otrzymać uprawnienia do wykonywania zawodu agenta celnego,
- pracując na stanowiskach analityka i specjalisty średniego szczebla w przedsiębiorstwach logistycznych,
- posiadając wiedzę, umiejętności i kompetencje będziesz gotowy do prowadzenia własnej firmy logistycznej, transportowej lub spedycyjnej.
Pamiętaj: Bardzo dużo firm, od razu, bądź wraz z rozwojem planuje ekspansję na rynki zagraniczne, więc niezbędne im będzie dobrze zorganizowane zaplecze logistyczne!
Co nas wyróżnia?
Dzięki wykorzystaniu w procesie kształcenia nowoczesnych metod nauczania (studia przypadków, debaty, dyskusje) oraz nowych technologii i atrakcyjnych form dydaktycznych (e-learning, warsztaty, udział w projektach, praktyki branżowe), kształtujemy studentów na osoby kreatywne, wszechstronne i komunikatywne.