W czasach coraz większej dominacji technologicznej, bezpieczeństwo dotyczące zarówno jednostki jak i całego społeczeństwa jest największym wyzwaniem przed jakim stoi człowiek. Postępujący proces cyfryzacji pociągnie za sobą szybszy dostęp do usług publicznych, lepszych warunków mieszkaniowych, niezakłóconego dostępu do placówek opieki zdrowotnej, administracji, edukacji, kultury czy mediów. Wraz z tym rozwojem coraz większą uwagę będziemy musieli zwracać na bezpieczeństwo poszczególnych sektorów wspomagających życie człowieka. Powiększać się będą problemy związane z zanieczyszczeniem, logistyką, gospodarowaniem energią, różnicami w poziomie życia mieszkańców czy reakcjami na sytuacje kryzysowe.
Skuteczne przeciwdziałanie przestępczości i różnego rodzaju zagrożeniom w XXI w., wymaga innowacyjnego szkolenia kadry, która wykorzysta zdobytą wiedzę do budowania odpowiedniego poziomu zabezpieczeń. Wiedza i doświadczenie nabyte w ramach specjalności BSCiP ułatwią absolwentom zatrudnienie w służbach mundurowych oraz będą istotnym atutem w procesie rekrutacji do służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo całego państwa lub miasta.
Wychodząc naprzeciw wyzwaniom przyszłości i chcąc usystematyzować wiedzę dotyczącą sprawnego zarządzania państwem i miastem oraz oddziaływania nowoczesnych technologii na bezpieczeństwo publiczne, jako pierwsza uczelnia w Polsce rozpoczynamy program kształcenia pozwalający rozwiązywać ewentualne problemy związane z zastosowaniem narzędzi opartych o technologie informacyjne i komunikacyjne, zarówno na poziomie administracji rządowej jak i w jednostkach administracji samorządowej.
Studia I stopnia na specjalności Bezpieczeństwo Smart City i państwa realizowane są w Wydziale Zarządzania i Logistyki na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne.
* Oferowane przedmioty mogą ulec zmianie - wynika to z faktu, iż są one dostosowywane do potrzeb rynku pracy.
Jeśli chcesz:
Jeśli interesują Cię skomplikowane zasady organizacyjno-prawno-społeczne oparte o technologie smart ten kierunek jest dla Ciebie. Studia I stopnia na specjalności Bezpieczeństwo Smart City i państwa realizowane są w Wydziale Zarządzania i Logistyki na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne.
Dedykowane miejsca pracy dla absolwentów specjalności:
Partnerzy przy realizacji programu studiów:
Specjalność Bezpieczeństwo Smart City i państwa uzyskała wsparcie ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. W ramach naboru 2019/2020 utworzono specjalność i przygotowano 10 innowacyjnych przedmiotów dotyczących Bezpieczeństwa Smart City i państwa, prowadzonych przez praktyków z tej dziedziny.
Projekt „UTH 2.0. Kompetencje dla Rozwoju” zakłada podniesienie kompetencji studentów Uczelni Techniczno-Handlowej im. Heleny Chodkowskiej odpowiadających potrzebom gospodarki, rynku pracy i społeczeństwa. Wsparcie udzielane dla specjalności Bezpieczeństwo Smart City i państwa na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne – studia I stopnia miało na celu dopasowanie nowej, innowacyjnej specjalności do potrzeb otoczenia społeczno-gospodarczego. W projekcie zaplanowano również zakup nowoczesnego oprogramowania, a także uzupełnienie zasobów bibliotecznych o pozycje określone przez pracodawców jako niezbędne do prowadzenia procesu kształcenia.