Przejdź do treści
Tytuł, który uzyskasz: inżynier na kierunku Informatyka
Typ studiów i czas trwania: stacjonarne (7 semestrów) i niestacjonarne (8 semestrów)

Studia na specjalności Technologie internetowe

Daj się złapać w sieci rekrutacyjne najlepszych firm technologicznych. Nie poddawaj się na rynku pracy i wybierz studia, które przekierują Cię do realizacji ambicji zawodowych.

Specjalność Technologie internetowe to kompleksowa ścieżka kształcenia, która przygotuje Cię do projektowania, programowania i analityki aplikacji przeznaczonych do sieci i innych rozwiązań internetowych. Studia zapewnią Ci pełną wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne, które pozwolą wystartować karierę zawodową.

Jeżeli więc interesuje Cię świat pełen JavaScript, CSS, itd. i zależy Ci na responsywnych możliwościach zawodowych, studia na specjalności Technologie internetowe są dla Ciebie.

Czego nauczysz się wybierając specjalność Technologie internetowe?

Technologie internetowe są jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin współczesnej informatyki stosowanej. Umożliwiają tworzenie i eksploatację aplikacji internetowych, które przy ustawicznym wzroście liczby użytkowników sieci, wymagają ciągłej pracy. Program studiów opracowany przez wykładowców UTH i praktyków z zakresu technologii komputerowych koncentruje się na tworzeniu aplikacji mobilnych oraz projektowaniu i użyteczności stron internetowych. Nasz program uczy patrzenia na technologie internetowe w sposób holistyczny, jesteśmy nastawieni na praktyczne zdobywanie wiedzy od początkowej koncepcji, aż do końcowego etapu wdrożenia. Podczas studiów na specjalności Technologie internetowe nauczysz się więc nie tylko programować tego typu rozwiązania, ale również projektować je pod względem użyteczności i dostępności dla różnych grup odbiorców. Jednym słowem zdobędziesz wiedzę, która umożliwi Ci realizację całego procesu budowy, wdrożenia i analityki aplikacji internetowych. Teoria w połączeniu z praktyczną wiedzą przekazywana jest przez specjalistów z branży IT, którzy pokazują studentom, w jaki sposób opracowywane są, a następnie realizowane innowacyjne rozwiązania.

W trakcie nauki będziesz kształcić się w zakresie:

  • Programowania, a więc poznasz języki programowania, algorytmy i struktury danych wykorzystywane podczas tworzenia stron internetowych.
  • Poznasz tajniki SQL.
  • Nauczysz się tworzyć strony internetowe i sklepy internetowe.
  • Odkryjesz tajniki programowania back end i front end.
  • Poznasz takie zagadnienia, jak użyteczność aplikacji mobilnych, projektowanie pod kątem user experience.
  • Nauczysz się interpretować dane analityczne dotyczące ruchu użytkowników w aplikacjach mobilnych.

Zdobędziesz więc kompleksową wiedzę z zakresu projektowania narzędzi internetowych.

Partnerzy specjalności Technologie internetowe

Odpowiedzialne i kompleksowe kształcenie w tak dynamicznej branży jak technologie internetowe wymaga stałego kontaktu z najlepszymi jej przedstawicielami w celu wymiany wiedzy i doświadczenia, które leżą u podstaw opracowywanego programu nauczania studentów. W UTH przykładamy szczególne starania, aby ten kontakt był żywy, dlatego też podczas wykładów spotkasz nie tylko wybitnych naukowców, ale również praktyków, którzy na co dzień zajmują się tworzeniem najnowocześniejszych rozwiązań dedykowanych Internetowi. Nasza współpraca z renomowanymi partnerami przybiera formy: staży, praktyk, czy też wizyt studyjnych. Dynamicznie rozwijające się firmy, z którymi mamy przyjemność pracować specjalizują się w dostarczaniu zaawansowanych rozwiązań w świecie IT.

Wydział Inżynieryjny UTH należy do programu Microsoft Imagine Premium (dawniej DreamSpark), który skupia wybrane wydziały technologiczne. Dzięki uczestnictwie w programie możemy zapewnić naszym studentom dostęp do pracowni komputerowych wyposażonych w oprogramowanie firmy Microsoft takie jak: systemy operacyjne (Windows, Windows Server), narzędzia do programowania i projektowania (Visual Studio Ultimate), aplikacje (Visio, Project, One Note) oraz serwery (SQL Server, BizTalk, SharePointServer). Co to oznacza dla Ciebie? Już na etapie studiów będziesz mógł pracować na oprogramowaniu, które wykorzystywane jest przez wiodące firmy technologiczne, dzięki czemu będziesz gotowy dl pracy w zawodzie i nie poczujesz bariery podczas startu swojej kariery.

W przygotowaniu programów nauczania wspiera nas również Software House i Agencja Interaktywna Ideo Sp. z o.o. 18 lat doświadczenia w branży IT przekłada się na wsparcie teoretyczne i praktyczne podczas przygotowywania programów nauczania, dzięki czemu nasi studenci są zawsze na bieżąco z najnowszymi rozwiązanymi technologicznymi dedykowanymi sieci.

To jednak nie wszystko. Wybierając studia o specjalności Technologie internetowe, zyskasz również możliwość nauki na narzędziu Gitlab, które służy do rozwoju projektów programistycznych. Narzędzie wykorzystywane jest do przechowywania kodów źródłowych i kontrolowania projektu, dzięki czemu usuwanie ewentualnych błędów czy proponowanie poprawek w zespole projektowym jest proste i transparentne. Realizując podczas studiów projekty na tym oprogramowaniu, masz pewność wygodnej pracy także w systemie zdanym.

Wybrane przedmioty realizowane w ramach specjalności Technologie internetowe

Struktura studiów Technologie internetowe zorganizowana jest w taki sam sposób jak na innych specjalnościach na kierunku Informatyka. Studia w trybie stacjonarnym trwają siedem semestrów, w trybie niestacjonarnym będzie to natomiast 8 semestrów. Podczas ostatnich semestrów czekają na Ciebie praktyki zawodowe dzięki, którym zdobędziesz swoje pierwsze doświadczenia – pod warunkiem, że ktoś wcześniej Cię nie zrekrutuje do pracy.

Naszym priorytetem jest przygotowanie najlepszych specjalistów, którzy będą zdolni do płynnego podjęcia pracy zawodowej w charakterze specjalisty inżyniera tworzącego aplikacje internetowe. Jako absolwent specjalności Technologie internetowe będziesz wiedzieć, jak rozwiązywać złożone i interdyscyplinarne problemy z dziedziny szeroko pojętej informatyki.

Przedmioty realizowane w ramach tej specjalności są na bieżąco dostosowywane do potrzeb rynku pracy. Podczas swojej ścieżki kształcenia będziesz uczestniczyć między innymi w zajęciach takich jak:

  • zaawansowane technologie internetowe,
  • programowanie frontendu,
  • programowanie backendu,
  • interfejsy graficzne aplikacji internetowych,
  • wsparcie tworzenia aplikacji internetowych,
  • techniki integracji aplikacji internetowych.

Po ukończonych studiach uzyskujesz tytuł zawodowy inżyniera w zakresie najnowszych technologii internetowych, a tym samym będziesz mieć odpowiednie przygotowanie do podjęcia studiów magisterskich lub rozpoczęcia pracy w zawodzie.  

Warto także zapamiętać, że specjalność Technologie internetowe uzyskała wsparcie ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. W ramach projektu „UTH 2.0. Kompetencje dla Rozwoju” stworzyliśmy nowoczesne laboratoria programistyczne oraz zakupiliśmy licencje na najnowsze oprogramowanie, do których będziesz mieć dostęp, studiując u nas.

Perspektywy po studiach

Studia na specjalności Technologie internetowe to kompleksowa wiedza z zakresu programowania stron i aplikacji internetowych, a także oprogramowania komputerowego oraz sieci danych obejmująca:

  • znajomość najnowszych technologii internetowych, a w tym zagadnień sieciowych, serwerów oraz ich usług, programowania w środowisku Internetu,
  • wiedzę z zakresu front endu pozwalającą na wdrożenie warstwy wizualnej aplikacji w środowisku internetowym,
  • wiedzę z zakresu back endu umożliwiającą zaprogramowanie funkcjonalności aplikacji internetowych,
  • budowę systemów przetwarzających i prezentujących informacje różnych formatów i typów, jak: tekst, obraz, dźwięk i video na platformie internetowej,
  • znajomość specyfiki najpopularniejszych systemów cms wykorzystywanych do zarządzania danymi,
  • znajomość analityki webowej i systemu danych umożliwiających poprawny przepływ informacji pomiędzy aplikacjami a narzędziami analitycznymi.

Pełen cykl kształcenia o specjalności Technologie internetowe zapewni Ci kompleksowe przygotowanie do pracy na stanowiskach związanych z projektowaniem i analityka aplikacji webowych. Dysponując tytułem inżyniera masz nieograniczone możliwości zawodowe. Technologie internetowe wykorzystywane są w każdej branży!

FAQ

Technologie internetowe - dlaczego właśnie ta specjalność?

Współczesna gospodarka to globalna sieć, która wymaga ciągłego rozwoju i integracji z nowymi rozwiązaniami. Technologie internetowe umożliwiają efektywny przepływ danych pomiędzy wszystkimi kluczowymi obszarami działań człowieka, a więc stanowią czynnik warunkujący bezpieczeństwo gospodarcze. Jak więc widać, specjalista od technologii internetowych jest kimś więcej niż osobą znającą się na działaniu sieci, jest osobą, która zapewnia funkcjonowanie całego systemu warunkującego poprawne działanie organizacji, a nawet całych państwa i instytucji międzynarodowych. Stąd też popyt na specjalistów w tym zakresie nigdy nie minie. Wybierając specjalność Technologie internetowe, zdobędziesz wiedzę, która pozwoli Ci zbudować karierę wszędzie tam, gdzie potrzebna jest wymiana informacji i digitalizacja. Będziesz mógł pracować niemal wszędzie na całym świecie.

Co wyróżnia UTH na tle innych uczelni?

Wykładowcy UTH to specjaliści, którzy swoją wiedzę popartą wieloletnim doświadczeniem przekazują z pasją. Nasi eksperci w dziedzinie IT spędzają wiele czasu ze studentami, odpowiadając na ich indywidualne potrzeby. Współpraca z czołowymi z firmami z branży oraz liczne praktyki i staże to doświadczenie zawodowe, które zdobywasz już na etapie studiów. Studenci zdobywają know-how dotyczący realizacji pomysłów i projektów w zespołach. Naszym celem jest przekazywanie jak najbardziej aktualnej wiedzy oraz promowanie przedsiębiorczego myślenia, aby umożliwić studentom skorzystanie z bardzo dobrych perspektyw pracy na rynku oraz rozwój autorskich projektów.

Gdzie mogę pracować po specjalności Technologie internetowe?

Technologie internetowe to specjalność, po której Twoje możliwości zawodowe będą niezwykle szerokie. W przyszłości możesz pracować w sektorze publicznym lub prywatnym. Czeka na Ciebie także praca w przemyśle technologicznym i systemowym, badawczym, produkcyjnym lub usługowym. Technologie internetowe, wymiana informacji, digitalizacja wykorzystywane są w każdej dziedzinie gospodarki, stąd też masz tysiące możliwości budowania swojej kariery zgodnie z indywidualnymi zainteresowaniami. Połączenie umiejętności i wiedzy w zakresie sprzętu komputerowego i oprogramowania, aplikacji i sieci oferuje szeroki zakres możliwości zatrudnienia w niemal każdej branży.

Czy studia można pogodzić z pracą zawodową?

Rynek wciąż potrzebuje specjalistów z zakresu technologii internetowych. Nie dziwi więc nas fakt, że wielu naszych studentów, już podczas kształcenia zdobywa swoje pierwsze doświadczenia zawodowe w tym zakresie poza uczelnią. Nie martw się. Będziemy Cię w tym wspierać. Nasze kształcenie oparte jest o praktykę, dzięki czemu już na studiach inżynierskich będziesz mógł podjąć pracę w zawodzie i szlifować swoje umiejętności. Indywidualna organizacja zajęć i zrozumienie wykładowców, którzy sami są czynnymi praktykami, sprawi, że z powodzeniem pogodzisz studia z rozwojem zawodowym.

Czy rozpoczynając studia muszę umieć programować?

Program studiów o specjalności Technologie internetowe zorganizowany jest w taki sposób, aby stopniowo wdrażać studentów w zakamarki wiedzy. Studiując u nas na tej specjalności, będziesz miał okazję dowiedzieć się wszystkiego od podstaw. Oczywiście będziesz musiał nadrobić część materiału, którzy Twoi przyszli znajomi z roku będą mieć już opanowany, ale jest to możliwe. Pomożemy Ci w tym. Nasi wykładowcy stosują zasadę indywidualizacji nauczania, dzięki czemu szybko będziesz mógł uzupełnić braki i rozwinąć skrzydła..., a raczej zwiększyć przepustowość przyswajania informacji.

 

Sieć internetowa stale dąży do standaryzacji nowoczesnych technologii internetowych w celu osiągnięcia maksymalnej użyteczności i dostępności stron internetowych dla użytkowników. Coraz wyższe wymagania stawiane aplikacjom internetowym powodują, że zbliżają się one zwłaszcza w obszarze interfejsu do klasycznych programów. Podczas studiów na UTH w Warszawie będziesz mieć kontakt z najnowszą technologią i aplikacjami internetowymi. Zapotrzebowanie na rynku pracy jest ogromne, na dodatek rynek ten wcale się nie nasyca. Jako przyszły inżynier możesz pracować w zawodzie, ale także możesz nauczać nowych systemów jako specjalista zatrudniony w przedsiębiorstwach lub na uczelniach. Dzięki studiom na UTH staniesz się wykwalifikowanym inżynierem, który znajdzie zatrudnienie w każdej branży, w której wykorzystywane są nowe technologie.

REKRUTACJA Eliza Kotomska s2

Eliza Kotomska

tel. (22) 262 88 89,

rekrutacja.jagiellonska@uth.edu.pl

Zapisz się!