Przejdź do treści
Tytuł, który uzyskasz: inżynier na kierunku informatyka
Typ studiów i czas trwania: stacjonarne (7 semestrów) i niestacjonarne (8 semestrów)

Studia na kierunku Informatyka

Marzy Ci się kariera bez bug’ów i ścieżka zawodowa, która nie prowadzi do błędów 404? Sprawdź studia na kierunku informatyka. Specjaliści IT są poszukiwani w prawie wszystkich branżach, a ich kwalifikacje mają szeroki zakres zastosowań. Dzięki studiom w Warszawie pomyślnie zainstalujesz się do branży informatycznej i znajdziesz pracę z prędkością światła (tak tego w światłowodzie). Zostań specjalistą i rozpocznij karierę na globalnym rynku.

W dzisiejszych czasach nie tylko producenci oprogramowania i sprzętu, ale w zasadzie prawie każda firma potrzebuje informatyków i programistów. Najnowsze technologie informatyczne obecne są w codziennym życiu prywatnym i zawodowym, dlatego rynek pracy jest nadal nienasycony. Usługi IT w ostatnich latach przeżywają prawdziwy rozkwit, a dyplom z informatyki stworzy Ci mnóstwo możliwości do pracy w branży, która jest zorientowana na przyszłość. Podłącz się do niezwykle ciekawego świata systemów informatycznych, zwiększ swoją funkcjonalność i wkrocz na rynek pracy jako poszukiwany ekspert.

Dlaczego warto studiować na kierunku informatyka?

Informatyka to nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się dziedzina wiedzy. Studia informatyczne I stopnia w Warszawie zostały utworzone z myślą o osobach, które w przyszłości chciałyby mieć realny udział w tworzeniu nowych technologii i narzędzi informatycznych. W początkowych semestrach zajmiesz się podstawowymi przedmiotami, takimi jak informatyka teoretyczna i sieci komputerowe, a w kolejnych semestrach stopniowo będziesz zdobywać umiejętności z zakresu planowania i konfigurowania infrastruktury IT oraz opracowywania nowych programów. W zależności od wyboru późniejszej specjalności będziesz poszerzać swoją wiedzę w zakresie inżynierii oprogramowania lub najnowszych technologii w IT. Uczelnia oferuje także staże, praktyki oraz udział w kołach tematycznych, dzięki czemu stale możesz rozwijać swoje umiejętności oraz zdobywać praktyczne doświadczenie w planowaniu, wdrażaniu i prezentowaniu projektów, poprawisz także swoje umiejętności pracy w zespole. Podjęcie studiów na kierunku Informatyka to długoterminowa inwestycja w przyszłość. Pamiętaj, że informatycy są ciągle poszukiwanymi specjalistami na rynku pracy, więc w przyszłości możesz liczyć nie tylko na ciekawą pracę, ale także na wysokie zarobki.

Partnerzy kierunku Informatyka

UTH to nowoczesna i zorientowana na praktykę uczelnia o uznanej reputacji, na co wskazuje rozbudowana sieć kontaktów i partnerów biznesowych. Nasza uczelnia na bieżąco reaguje na coraz szybciej zmieniającą się rzeczywistość wirtualną i programistyczną, dlatego stale dostosowujemy naszą ofertę edukacyjną do najnowszych wymagań dotyczących praktycznej edukacji studentów. Wykładowcy na kierunku Informatyka to naukowcy i praktycy, którzy posiadają bogate doświadczenie, którym chętnie dzielą się ze studentami na wykładach i ćwiczeniach.

O gotowości ciągłego doskonalenia programu nauczania na kierunku informatyka niech zaświadczy choćby realizacja projektu „UTH 2.0. Kompetencje dla Rozwoju”, którego głównym celem jest podniesienie kompetencji studentów uczelni tak, aby odpowiadały potrzebom gospodarki, rynku pracy i społeczeństwa. Co to oznacza dla Ciebie? Dzięki realizacji programu jako student będziesz miał dostęp do najnowszego sprzętu i oprogramowania oraz najlepszych specjalistów.

Kierunek informatyka realizowany jest we współpracy z Ideo Sp. z o.o. – agencją interaktywną, która obecna jest na rynku już od 1999 roku i w tym czasie zrealizowała projekty dla ponad 1000 firm i instytucji publicznych z zakresu nowych technologii.

Ideo

Program studiów na kierunku informatyka

Studia na kierunku Informatyka dostępne są zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. Studia stacjonarne trwają 7 semestrów, natomiast studia niestacjonarne 8 semestrów. W trakcie nauki będziesz uczestniczyć w wykładach, seminariach i ćwiczeniach oraz brać aktywny udział w praktycznych projektach. Po pomyślnym ukończeniu studiów I stopnia jako absolwent uzyskasz tytuł zawodowy inżyniera w zakresie informatyki. Jeśli zdecydujesz się na dalszą naukę, droga do stopnia magisterskiego będzie dla Ciebie otwarta.

Niezależnie od wybieranej później specjalności program studiów obejmuje wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • konstruowania algorytmicznych procedur rozwiązywania danego problemu,
 • kodowania w nowoczesnych językach programowania,
 • projektowania i obsługi systemów baz danych,
 • konfigurowania usług sieciowych i obsługi sieci komputerowych,
 • posługiwania się współczesnymi sieciowymi systemami operacyjnymi,
 • sprawnego posługiwania się dostępnymi źródłami informacji i korzystania z dokumentacji technicznej produktów IT.

Specjalistyczną wiedzę możesz dalej poszerzyć w swojej wybranej dziedzinie w ramach oferowanych specjalności: inżynieria oprogramowania lub technologie internetowe.

W trakcie studiów zdobędziesz wiedzę i umiejętności z szerokiego zakresu zagadnień informatyki. Aktywny udział w realizacji projektów informatycznych zapewni Ci także zdobycie doświadczenia i nowych umiejętności programowania oraz pracy w zespołach programistycznych. Rozwinięta w czasie studiów kreatywność, nowatorskie myślenie i nowoczesne podejście do zagadnień techniki dadzą Ci także duże szanse na osiągnięcie sukcesu w przyszłym życiu zawodowym.

Perspektywy po studiach

Jako absolwent kierunku informatyka będziesz mieć gruntowną wiedzę na temat głównych zagadnień informatycznych. Twoja wiedza będzie obejmowała znajomość nowoczesnych technologii, tendencji rozwojowych i głównych problemów badawczych począwszy od specyfikacji wymagań i projektowania poprzez eksploatację, utrzymanie i konserwację istniejących systemów IT włącznie z ich adaptowaniem do stale zmieniającej się rzeczywistości. Dodatkowa wiedza z zakresu przedsiębiorczości, zarządzania i ekonomii da Ci także najlepsze podstawy do tworzenia w przyszłości własnych, innowacyjnych rozwiązań technologicznych.

Szybki rozwój nowych technologii oraz nowoczesnych urządzeń wymagających specjalistycznego oprogramowania stwarza ciągłe wyzwania dla inżynierów informatyki. Absolwenci informatyki mają bardzo dobre perspektywy zawodowe, prawie żadna firma nie może obejść bez informatyków i działającego systemu informatycznego. Dzięki szerokiej wiedzy specjaliści IT są wszechstronni i mogą być wykorzystywani w niemal każdej branży.

Kończąc studia na kierunku Informatyka, będziesz mieć możliwość podjęcia pracy m.in. jako:

 • programista specjalności:
 • gier,
 • baz danych,
 • symulacji i eksperymentów,
 • urządzeń mobilnych,
 • konsultant IT,
 • manager IT,
 • analityk i projektant systemów informatycznych,
 • administrator systemów informatycznych,
 • analityk biznesowy,
 • tester oprogramowania.

Inne możliwe obszary zatrudnienia informatyków to na przykład:

 • przemysł samochodowy,
 • władze publiczne,
 • inżynieria mechaniczna,
 • lotnictwo i kosmonautyka,
 • finanse,
 • technologia medyczna,
 • energetyka.

Jak więc widzisz, studiowanie informatyki jest dobrym wstępem do kariery w wielu branżach. Dla przykładu, jeśli masz wiedzę informatyczną i jednocześnie lubisz samochody, możesz pracować jako specjalista zajmujący się programowaniem technologii wykorzystywanych w pojazdach. Informatyk to jeden z najbardziej elastycznych zawodów!

Kierunek Informatyka uzyskał wsparcie ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. W ramach naboru 2018/19 zmodernizowano dwie specjalności, w ramach których studentom oferowane są innowacyjne przedmioty przygotowane i prowadzone przez praktyków.

W ramach projektu „UTH 2.0. Kompetencje dla Rozwoju” zakupiono również nowoczesne laboratoria i licencje oprogramowania, a także uzupełniono zasoby biblioteczne o pozycje określone przez pracodawców jako niezbędne do prowadzenia procesu kształcenia. Z zasobów tych korzystać będą także kolejne roczniki studentów.

FAQ

Jakie cechy powinien posiadać kandydat na kierunki informatyczne?

Jeśli jesteś osobą dociekliwą, potrafisz szukać i łączyć informacje, interesujesz się informatyką i zagadnieniami technicznymi, to masz jak najlepszą podstawę do studiowania na tym kierunku. Jednak, aby być w przyszłości w gronie najlepszych w branży IT, ważne są także umiejętności łatwego przyswajania wiedzy z zakresu przedmiotów ścisłych i posiadanie wyobraźni technicznej. Istotnymi cechami będą także umiejętność logicznego myślenia.

Czy mogę studiować informatykę bez wcześniejszej wiedzy?

Podstawowa wiedza jest oczywiście zawsze pomocna, ale jeśli umiesz obsługiwać komputer na poziomie co najmniej dobrym, możesz studiować informatykę bez wcześniejszego przygotowania. Studia zaplanowane są w taki sposób, aby uczyć się od podstaw, a potem systematycznie pogłębiać swoje umiejętności. Zapewne w pierwszym semestrze pojawią się przedmioty, z którymi możesz mieć problem, dlatego twoja nauka na początku będzie musiała być bardziej intensywna niż u innych studentów, ale przy odpowiedniej organizacji pracy Twój poziom szybko się wyrówna. Ze swojej strony gwarantujemy, że Ci w tym pomożemy.

Dlaczego studiować informatykę?

Jeśli lubisz rozwiązywać skomplikowane problemy i interesuje Cię najnowsza technologia informatyczna, studia na kierunku Informatyka będą dla Ciebie odpowiednie. Praca związana z informatyką jest niezbędna w prawie każdym obszarze gospodarczym, dlatego informatycy to ceniony zawód. Zapotrzebowanie na absolwentów kierunków informatycznych jest bardzo duże i daje bardzo dobrą perspektywę na ciągły rozwój oraz sukces zawodowy. Studiując informatykę, a następnie pracując w zawodzie, będziesz mieć również ciągły dostęp do najnowszych technologii – nigdy nie zostaniesz więc w tyle.

 

W czasach wirtualnej rzeczywistości digital marketingu, e-commerce i social mediów usługi informatyczne zmieniają się niezwykle dynamicznie. Obecnie niemal wszystko wokół nas wymaga oprogramowania, a to, co już oprogramowane, wymaga aktualizacji. To ogromne wyzwanie naszych czasów, a my wiemy, jak na to wyzwanie przygotować właściwe kadry.

Zapisz się!