Przejdź do treści

BiAw

BiAw Koło Naukowe | UTH Warszawa

Koło Naukowe Budownictwo i Architektura wnętrz jest nową inicjatywą studentów Wydziału Inżynieryjnego Uczelni Techniczno-Handlowej im. Heleny Chodkowskiej.

Koło powstało w 2019 roku i jego zadaniem jest rozwijanie zainteresowań studentów, szczególnie pierwszych lat studiów, w obszarze inżynierii lądowej oraz szeroko rozumianej architektury wnętrz obejmującej nie tylko projektowanie użytkowe ale również dziedziny sztuki takie jak rysunek i malarstwo.

W zamierzeniu założycieli Koła ma ono umożliwić adeptom budownictwa i architektury wnętrz uczestnictwo w wydarzeniach znaczących dla środowiska takich jak specjalistyczne targi budowlane lub architektoniczne, konferencje naukowe, seminaria czy pokazy innowacyjnych technologii. Swoją pasję członkowie Koła będą realizowali także w czasie wizyt studyjnych na budowach, gdzie będą mieli okazję spotkać inżynierów o znaczącym dorobku zawodowym i realizujących odpowiedzialne zadania konstrukcyjne we wszystkich dziedzinach budownictwa. Dzięki takim przedsięwzięciom studenci oprócz zdobytej wiedzy fachowej, będą mieli okazję poznać problematykę budowlaną i architektoniczną oraz w przyszłości dokonać wyborów zawodowych na podstawie znaczącego zbioru przesłanek, niemożliwych do osiągnięcia w trakcie studiów ograniczonych jedynie do obowiązkowej aktywności studenta.

Trzeba przyznać, że w ostatnich latach, ale i obecnie, w okolicach Warszawy powstaje wiele inwestycji o niespotykanym rozmachu budowlanym i z zastosowaniem wyrafinowanych i innowacyjnych metod budowy. Jednocześnie powstające reprezentacyjne budynki konkurują obecnie nie tylko śmiałymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi, ale starają się także zaimponować użytkownikom nowoczesnym designem wnętrz wykonanym z najlepszych dostępnych materiałów i skomponowanym przez wybitnych aranżerów wnętrz.

Wszystko to pozwala mieć nadzieję, że Koło Naukowe Budownictwo i Architektura Wnętrz zdobędzie cenne doświadczenie organizacyjne oraz będzie się mogło pochwalić zdobytą wiedzą w trakcie seminariów i konkursów naukowych.