Przejdź do treści Przejdź do nawigacji

Kampus Płońsk

Wejście do uczelni

W Filii w Płońsku Uczelni Techniczno-Handlowej im. H. Chodkowskiej są zorganizowane udogodnienia pozwalające osobom z niepełnosprawnościami bez przeszkód poruszać się i korzystać z wyposażenia Uczelni.
Wejście do Uczelni nie stanowi utrudnienia dla osób poruszających się na wózkach czy korzystających z pomocy ortopedycznych. Drzwi wejściowe mają odpowiednią szerokość oraz wysokość progu nie powoduje utrudnień w poruszaniu się.
Klatki schodowe posiadają jednostronne lub dwustronne poręcze. Stopnie zakończone są kontrastowym, antypoślizgowym paskiem oraz pozbawione są „nosków”.
Wejścia do sal posiadają progi, natomiast nie powodują one utrudnień w poruszaniu się.
Sale wyposażone są w ekrany sufitowe z projektorem oraz system nagłośnienia. Dodatkowo w większości sal dostępny jest stolik wyposażony w kółka, które można zablokować, dzięki czemu osoby poruszające się na wózku bez problemu mogą brać udział w zajęciach.
Pomieszczenia administracyjne tj. Dziekanat, pokój Dziekana oraz Prodziekana wyposażone są w stanowiskowe pętle indukcyjne. Wszystkie drzwi do pomieszczeń oznakowane są tabliczkami w języku Brajla.
W pomieszczeniu przed Dziekanatem dostępne jest stanowisko przeznaczone dla osób z niepełnosprawnościami wyposażone w regulowane biurko góra-dół, skaner OCR oraz komputer stacjonarny.
Na głównej stronie uczelni dostępny jest tłumacz języka migowego on-line, dzięki czemu osoby głuche mają możliwość kontaktu z wyznaczonym punktem informacyjnym w Uczelni.
Biblioteka mieści się na pierwszym piętrze w pomieszczeniu współdzielonym z biblioteką innej funkcjonującej tam instytucji.
Studenci z niepełnosprawnością są obsługiwani w sposób indywidualny, dostosowany do potencjalnych potrzeb. Bibliotekarz jest w stanie przeprowadzić wszystkie czynności obsługi bezpośredniej również na parterze, przy stanowisku dedykowanym osobom z niepełnosprawnościami, z dostarczeniem potrzebnych pozycji włącznie.