Przejdź do treści Przejdź do nawigacji

Rejestracja i logowanie

Rejestracja

1. W celu założenia konta w bibliotece, należy wejść do katalogu biblioteki i wybrać opcję ZAREJESTRUJ SIĘ.

2. Proszę dokładnie wypełnić swoimi danymi formularz rejestracji, po czym zapoznać się z regulaminem biblioteki, zatwierdzić zgodę na warunki regulaminu i na przetwarzanie danych osobowych. Wypełniony formularz należy zatwierdzić klikając WYŚLIJ ZGŁOSZENIE.

3. Po wysłaniu formularza na ekranie pojawi się okienko z potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia, w którym podany zostanie numer zgłoszenia. Proszę przekazać go dyżurnemu bibliotekarzowi wraz z aktualną legitymacją studencką, aby zakończyć proces zakładania konta.

Logowanie

1. Przed pierwszym logowaniem do systemu bibliotecznego Koha należy zgłosić się do dyżurnego bibliotekarza z aktualną legitymacją studencką, aby zaktualizować swoje dane oraz odebrać hasło pierwszego logowania.


2. Mając już login i hasło należy wejść do katalogu i wybrać opcję ZALOGUJ SIĘ (u góry strony).

3. W oknie logowania proszę wpisać swoje dane:

login - numer znajdujący się pod kodem kreskowym na legitymacji studenckiej z uwzględnieniem spacji

hasło - hasło pierwszego logowania odebrane w Bibliotece

oraz kliknąć ZALOGUJ SIĘ

4. Niezwłocznie po zalogowaniu się proszę zmienić hasło klikając opcję ZMIEŃ HASŁO. Jest to bardzo ważne ze względów bezpieczeństwa Państwa danych osobowych.


5 Hasło w zmienionej formie proszę zapamiętać. Jeżeli zdarzy się, że zapomną Państwo treść hasła, proszę zgłosić się do dyżurnego bibliotekarza z prośbą o wygenerowanie nowego hasła.