"Zbrodnia a kara". Nowa publikacja pod redakcją dr. Zbigniewa Nowaka

Mamy przyjemność poinformować, że najnowsza publikacja pt. "Zbrodnia a kara", której redaktorem naukowym jest dr Zbigniew Nowak, jest już dostępna.

"Zbrodnia a kara" to 500 stron, 26 artykułów i 31 autorów - w tym sędziów, prokuratorów, adwokatów, radców prawnych, przedstawicieli środowiska uczelni wyższych, dziennikarzy, poligraferów, kryminologów, przedstawicieli Policji, Instytutu Prof. dr. Jana Sehna, czy Służby Więziennej. Publikacja zawiera wyselekcjonowaną tematykę dla czytelników-pasjonatów, przedstawicieli nauki prawa karnego, kryminologii, studentów, przedstawicieli uczelni wyższych, czy twórców i odbiorców podcastów o tematyce true crime.

Monografia naukowa uzyskała pozytywną recenzję wydawniczą Pana Profesora Bogusława Sygita, pioniera polskich publikacji kryminologicznych. Słowo wstępu do publikacji przygotował prokurator w stanie spoczynku, dr Józef Gurgul, legenda polskiej kryminologii, kryminalistyki, prawa karnego, a także oskarżyciel publiczny w setkach spraw karnych, m.in. w procesie Wampira z Zagłębia, Zdzisława Marchwickiego. Oskarżyciel i nadzorujący z ramienia prokuratury sprawy karne przeciwko Karolowi Kotowi (1968), czy zabójcom płk. Jana Gerharda (1972).

Okładkę zdobi obraz "Temida III" autorstwa malarki Jolanty Kalopsidiotis.

Po sukcesie "Kara śmierci. Wybór czy konieczność?" (950 nabytych egzemplarzy, publikacja dostępna w bibliotekach kilkudziesięciu uczelni wyższych), zachęcamy również do zapoznania się z najnowszą publikacją naszego wykładowcy.

Przygotowanie monografii naukowej zostało dofinansowane przez Uczelnię Techniczno-Handlową im. Heleny Chodkowskiej ze środków własnych przeznaczonych na działalność naukową.